PDA

Zobacz pełną wersję : Flash jako intro



Seba0010
26-10-2006, 09:35
Witam mam następujący problem. Stworzyłem Flasha i chcę go umieścić jako intro (index.html) który po zakończeniu intro zamyka okno i automatycznie przechodzi do index.php. Mój serwer nie przyjmuje index.html jako priorytetu, ustawiłem także w Directoryindex html przed php i nie działa. Pytanie mam następujące, czy można jakoś wkleić intro do pliku index.php w joomla. Kombinowałem na wszystkie sposoby i zawsze się wysypuje, albo nie wyświetla nic albo od razu przechodzi do strony głównej.
Proszę o pomoc

stone
28-10-2006, 21:34
poszukaj w sieci opisu pliku .htaccess, tam można ustawić priorytet

a jezeli chodzi o wklejenie do pliku index.php to możesz wykorzystać fakt że strona główna to także index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Czyli napisać warunek że wczytuje strone html z flashem dla option pustego

krs
30-10-2006, 08:08
a najprosciej nie bedzie dac strone z joomla do katalogu np ../www, a w glownym katalogu na serwerze dac plik *.html z intrem flash - a odnosnik do ../www/index.php - do joomla.

tomasgor
30-10-2006, 19:58
Wstawiasz w artykuł statyczny flasha (oczywiście po wyłączeniu edytora). Potem tworzysz w mainmenu link do tego artykułu jako pierwszy. Następnie musisz stworzyć sobie szablonik, który ma tylko <?php mosMainBody(); ?> wstawiony w pliku, w miejscu, gdzie ma być flash. Następnie musisz przejść do Witryna -> Szablony ->> Szablony serwisu i utworzony szablon PRZYPISAĆ do pierwszej pozycji mainmenu...

i tyle... adresy hiperłączy możesz znaleźć podczas edycji utworzonych linków...