PDA

Zobacz pełną wersję : 404 - Kategorii nie znaleziono



arqs
30-03-2011, 14:03
Witam
Mam taki problem z wyświetlaniem artykułów:
Gdy mam aktywną pozycję menu do jakiegoś artykułu to jest ok i artykuł się wyświetla (np. www.strona.pl/o-mnie)
jest ok
ale gdy wyłączę pozycję menu do tego artykułu to wpisując w pasek (www.strona.pl/o-mnie) wyświetla się tylko komunikat 404 - Kategorii nie znaleziono

Wygląda to tak jakbym niepublikując pozycji menu wstrzymywał publikację artykułu.
To już któraś strona którą robię na joomli (pierwsza na 1.6) i może mnie coś zaćmiło ale totalnie nie mogę wpaść na to o co chodzi.

Przy zwykłych (długich) adresach wszystko działa ok.

Z góry dziękuję za pomoc

moje
30-03-2011, 14:26
Nie wstrzymujesz publikacji artykułu. tak samo było na Joomla 1.5, po prostu ten artykuł nie jest dostępny pod wskazanym adres, tylko pod innym.

Jeśli tworzysz link w menu do jakiegoś materiału, to wtedy przy włączonych prostych adresach jego url wygląda tak moja strona.pl/{alias łącza}, jeśli zaś są włączone proste adresy ale nie ma łącza w menu do danego materiału, to jego url wygląda tak mojastrona.pl/{cos tam coś tam związane z komponentem}/{alias artykułu}

Powiedz co chcesz zrobić/osiągnąć?

arqs
30-03-2011, 14:36
Powiedz co chcesz zrobić/osiągnąć?

Chciałem zlinkować obrazki prostymi adresami do artykułów

moje
30-03-2011, 14:53
Co? Opisz jaśniej.

arqs
30-03-2011, 15:29
Co? Opisz jaśniej.

Ciężko jest to opisać jaśniej

Mam obrazek i chcę aby po naciśnięciu na ten obrazek pojawiła się podstrona "o-mnie" no i wymarzyłem sobie że będzie to proste łącze www.strona.pl/o-mnie ale gdy sobie ustawie taki odnośnik pod tym obrazkiem to pojawia się błąd 404.......

Dodatkowo mam problem bo chciałem poprzez joomle ustawić alternative image i w polu mouseover wskazałem sobie inny obrazek (aby się zamieniały po najechaniu) i to też nie działa.
Zaczyna mnie ta joomla 1.6 troche drażnić bo tu więcej rzeczy nie działa niż działa.

Już nie wspomnę o tym że mapy z google przez <iframe> też się nie da w artykule pokazać bo mi system czyści kod mimo że wszędzie jest ustawione NIE CZYŚĆ bądź CZYŚĆ KOD: NIGDY.
jakas masakra

moje
30-03-2011, 15:32
... Dodatkowo mam problem bo chciałem poprzez joomle ustawić alternative image i w polu mouseover wskazałem sobie inny obrazek (aby się zamieniały po najechaniu) i to też nie działa.
Zaczyna mnie ta joomla 1.6 troche drażnić bo tu więcej rzeczy nie działa niż działa. ...
A raczej działa tylko nie umiesz tego zrobić poprawnie.

... Już nie wspomnę o tym że mapy z google przez <iframe> też się nie da w artykule pokazać bo mi system czyści kod mimo że wszędzie jest ustawione NIE CZYŚĆ bądź CZYŚĆ KOD: NIGDY.
jakas masakra
A w ustawieniach edytora też?

Nie możesz tego obrazka wstawić w menu, zamiast tekstu?

arqs
01-04-2011, 10:46
A raczej działa tylko nie umiesz tego zrobić poprawnie.


Ok, Krytykę przyjmuje na klate ale jak można niepoprawnie ustawić jedną grafikę w polu "for mouse over"?Przecież tam się tylko wskazuje obrazek (po uprzednim zaznaczeniu Alternative Image) Czy jest tam jeszcze jakaś inna opcja o której nie wiem? Bardzo by mi to pomogło.

Co do ustawień edytora to oczywiście że w pierwszej kolejności je zmieniłem

moje
01-04-2011, 12:53
Już wyżej zasugerowałem użycie menu i wstawienie w nim grafiki jako łącza.

Od razu podpowiem dalej, że możesz nadać temu łączu dodatkową klasę, dzięki której możesz w CSSie ustawić 'bajery wizualne".

DonWene
10-04-2012, 18:42
A konkretnie to wiadomo dlaczego po kliknieciu w pozycję menu (przy włączonych prostych adresach) pojawia się "404 - Kategorii nie znaleziono", gdy wyłączę proste adresy to wszystko działa. Jest możliwośc żeby pozycje menu działały normalnie przy włączonych prostych adresach?

big_krzysiek
10-04-2012, 20:48
Tak, zrób sobie nowe menu, umieść tam pozycje menu te które chcesz, skopiuj linki z prostymi adresami, a później przypisz to menu pozycji "Na żadnej stronie".

DonWene
11-04-2012, 14:56
big_krzysiek Twoje rozwiązanie nie do końca rozumię, jakbyś mógł trochę jaśniej krok po kroku, tutaj jest takie rozwiązanie: http://www.goldenline.pl/forum/926490/problem-z-prostymi-adresami
Ogólnie są chyba problemy z prostymi adresami w Joomla 2.5, na Joomla 1.5 nigdy takiego problemu nie spotkałem

big_krzysiek
11-04-2012, 15:13
Chcesz, żeby po kliknięciu w obrazek przekierowywało użytkownika do artykułu na stronie. Można do tego celu wykorzystać moduły z menu obrazkowym, lub wstawić grafikę do menu. Problem może być podlinkowanie dowolnego obrazka na stronie do treści artykułu. Dlatego można to rozwiązać w taki sposób.
Tworzysz artykuł i zapisujesz go. Jest on dostępny pod jakimś adresem. Żeby podlinkować obrazek, musisz znać adres tego artykułu.

Rozwiązanie nr 1.
wpisujesz w wyszukiwarkę na stronie coś związanego z tym artykułem, wyszukujesz,klikasz w wyniki wyszukiwania i pojawia ci się artykuł. Kopiujesz z paska przeglądarki adres i podlinkowujesz nim obrazek.

Rozwiązanie nr 2.
Jeśli nie zadziała rozwiązanie nr 1, możesz zastosować nr 2. Tworzysz nowe menu, a w nim link do artykułu. Po kliknięciu w link otwiera ci się artykuł (w pasku przegladarki masz link). Ale nie chcesz mieć widocznego tego menu na stronie, więc nie przypisujesz go do żadnej pozycji szablonu. Joomla generuje Ci proste adresy artykułów. i nimi podlinkujesz obrazki.

DonWene
12-04-2012, 13:52
Mnie nie interesuje podlinkowanie obrazka itp, chodzi po prostu o to, że mam menu i w tym menu są poszczególne zakładki, i gdy są włączone proste adresy to zamiast artykuł wyświetla się błąd, wszystko jest w porządku gdy proste adresy są wyłączone. Nie wiem dlaczego taki problem pojawia się gdy przy włączonych prostych adresach wchodzę na stronę przez jej domenę (www.venabusiness.pl), gdy również przy włączonych prostych adresach wejdę na stronę wpisując link do katalogu na serwerze (http://freeworld.home.pl/venabusiness/index.php) nie ma żadnego problemu

big_krzysiek
12-04-2012, 14:02
Ale namieszałeś... w którymś z postów wyżej pisałeś o podlinkowaniu adresów.

Sprawdziłem obydwa linki i nie masz włączonych prostych adresów.
Włącz proste adresy w PA, sprawdź czy zmieniłeś nawę htaccess.txt na .htaccess i poczytaj o instalacji Joomla na home.pl

DonWene
12-04-2012, 14:13
Nie ja pisałem o podlinkowaniu tylko arqs (http://forum.joomla.pl/member.php?4582-arqs)
W tej chwili nie mam włączonych prostych na tych dwóch linkach bo najpierw chce rozwiązać problem żeby one działały jak je włączę.
Nie miałem wcześniej problemów takich po instalacji na home.pl (instalowałem tylko joomle 1.5), moja pierwsza instalacja joomli 2.5 i zastanawiam się czy to jest ogłny problem po instalacji joomla 2.5 na home.pl ? Gdzie poczytać o tej instalacji? Pozdrawiam

TomekZ
26-05-2012, 14:12
Ja też miałem ten problem i dzieki temu wątkowi go rozwiązałem - jak rozumiem rozwiązałem połowicznie, bo musiałem wyłączyć proste adresy. Na razie nie wiem jeszcze, czy te proste adresy będą mi potrzebne, robię stronę "bez wodotrysków". W każdym razię dzieki za wskazanie źródła problemu.