PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie sondy do artykułu.



szefcu
30-03-2011, 22:11
Witam serdecznie mam pytanie jak dodać sondę do artykułu??
Wiem ,że jest wpinacz modułów tylko nie wiem gdzie mogę go pobrać oraz jak się nim posługiwać. Może macie inne propozycje?? Pozdrawiam.

Robster
30-03-2011, 22:12
Możesz do tego użyć tego modułu - http://www.nonumber.nl/extensions/modulesanywhere
Wszystkie dodatki do J! znajdziesz na tej stronie - http://extensions.joomla.org/

szefcu
30-03-2011, 22:17
Możesz do tego użyć tego modułu - http://www.nonumber.nl/extensions/modulesanywhere
Wszystkie dodatki do J! znajdziesz na tej stronie - http://extensions.joomla.org/



Dzięki za szybką odpowiedz juz sprawdzam.

---------- Post dodany o 22:17 ---------- Poprzedni post był o 22:16 ----------

Jeszcze jedno pytanie czy jest do tego manual PL lub spolszczenie ??

Robster
30-03-2011, 22:21
Niestety nie spotkałem się z takowym, ale moduł jest bardzo porosty w obsłudze, a instrukcja w linku który podałem powinna rozwiać wszelkie niejasności.

szefcu
30-03-2011, 22:28
Niestety nie spotkałem się z takowym, ale moduł jest bardzo porosty w obsłudze, a instrukcja w linku który podałem powinna rozwiać wszelkie niejasności.


Nie bardzo rozumie zasade dzialania tego modulu. Nie wiem jak powiazac go ze sonda ,która umiescic w artykule.

Robster
30-03-2011, 22:40
W treści artykułu dodajesz kod:

{module nazwa_modułu}
jeśli chcesz wyświetlić konkretny moduł
lub

{modulepos pozycja_modułu}
gdy chcesz wyświetlić moduły z danej pozycji
ewentualnie

{module ID_modułu}
robi to samo co pierwszy kod, tyle że identyfikuje moduł poprzez jego ID, a nie nazwę.

szefcu
30-03-2011, 22:41
Już wiem jak to działa ,tylko pojawia sie kolejne pytanie. Jezeli w module sondy mam 3 sondy. to jak ustawic ta wlasciwa w artykule ??

Robster
30-03-2011, 22:55
Tak samo jakbyś zrobił to w zwykłej pozycji modułu :) Ustawiasz przecież aktywną sondę, ID masz jedno, podpinasz i już.

szefcu
30-03-2011, 23:00
Tak samo jakbyś zrobił to w zwykłej pozycji modułu :) Ustawiasz przecież aktywną sondę, ID masz jedno, podpinasz i już.

Chce zeby wygladalo to w ten sposob ,ze na głównej stronie po lewej stronie mam jedna sonde , a w artykule mam druga inna sonde ? Czy jest to mozliwe do wykonania ??

---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:59 ----------

adres strony www.przyglow.pl jak wdac po lewej stronie jest jedna sonda , chce umiescic druga w pierwszym artykule

szefcu
30-03-2011, 23:01
Chce zeby wygladalo to w ten sposob ,ze na głównej stronie po lewej stronie mam jedna sonde , a w artykule mam druga inna sonde ? Czy jest to mozliwe do wykonania ??

---------- Post dodany o 23:00 ---------- Poprzedni post był o 22:59 ----------

adres strony www.przyglow.pl jak wdac po lewej stronie jest jedna sonda , chce umiescic druga w pierwszym artykule

sorki nie po lewej tylko po prawej :)

alex51
31-03-2011, 07:24
Istotą stosowania dodatku Modules Anywhere jest umiejętne korzystanie z oferowanego wraz z nim dodatkowego przycisku w edytorze - Insert Module. Najpierw jednak należy stworzyć oddzielne moduły do prezentacji każdej z sond, choćby przez sklonowanie modułu sondy, przypisując każdemu nowemu modułowi kolejną sondę. Chcąc wstawić wybraną sondę do treści artykułu należy skorzystać z wspomnianego przycisku Insert Module i za jego pomocą wybrać właściwy moduł z odpowiednią sondą.
Inną sprawą jest to, że mając sklonowane moduły sond mozna je prezentować niekoniecznie w artykułach lecz zwyczajnie, tradycyjnie w różnych pozycjach modułów a nawet na specjalnej stronie zawierającej tylko moduły, bez części content - szukaj na forum pod hasłem com_blank.

szefcu
31-03-2011, 09:09
Istotą stosowania dodatku Modules Anywhere jest umiejętne korzystanie z oferowanego wraz z nim dodatkowego przycisku w edytorze - Insert Module. Najpierw jednak należy stworzyć oddzielne moduły do prezentacji każdej z sond, choćby przez sklonowanie modułu sondy, przypisując każdemu nowemu modułowi kolejną sondę. Chcąc wstawić wybraną sondę do treści artykułu należy skorzystać z wspomnianego przycisku Insert Module i za jego pomocą wybrać właściwy moduł z odpowiednią sondą.
Inną sprawą jest to, że mając sklonowane moduły sond mozna je prezentować niekoniecznie w artykułach lecz zwyczajnie, tradycyjnie w różnych pozycjach modułów a nawet na specjalnej stronie zawierającej tylko moduły, bez części content - szukaj na forum pod hasłem com_blank.

Alex dzięki za konkretną podpowiedź jak zwykle strzał w 10 tkę. Wszystko działa. Pozdrawiam.