PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działająca grafika w IE



damsaw
31-03-2011, 14:21
Witam,
nie działa mi grafika na górze i dole strony www.stronyjoomla.pl/piaskownica/ (http://www.stronyjoomla.pl/piaskownica/)

W innych przeglądarkach jest ok.
Ktoś wie co mam z tym zrobić? Proszę o pomoc.

trzepiz
31-03-2011, 14:40
przepraszam ale... Zajmujecie się profesjonalnie stronami opartymi na CMS Joomla! i nie potraficie poradzić sobie z prostymi problemami??

Widzę dwa rozwiązania. Pierwsze dopisać na stronie "Tworzymy strony wyłącznie amatorsko" lub Wersja druga: Dodać ogłoszenie (zlecenie) aby ktoś Wam pomógł i podzielicie się zyskiem od klienta dla którego powstaje ta strona.

Szczerze mówiąc, trochę wstyd....

damsaw
31-03-2011, 14:44
:zagubiony: robię to dla hobby żeby się oderwać od codziennej innej pracy. Stronę robię dla koleżanki.
Człowiek najwięcej się uczy rozwiązując m.in. takie problemy.

Mogę liczyć na pomoc w tej sprawie?

nikszal
31-03-2011, 14:51
Dlaczego masz ten sam obrazek (o rożnych nazwach pliku i rożnym pozycjonowaniu) nałożony na siebie w tym samym miejscu?

damsaw
31-03-2011, 14:56
Tak już było w orginale

nikszal
31-03-2011, 15:03
Nie wiesz o czym piszesz. Wiaderko mnie nie interesuje bo w IE je widać.


.backgroundlevel-high #rt-page-background {
background-attachment: scroll;
background-color: transparent;
background-image: url("../images/style2/background/main-bg.jpg");
background-position: 50% 0;
background-repeat: no-repeat;
}


.backgroundlevel-high #rt-page-background2 {
background-attachment: scroll;
background-color: transparent;
background-image: url("../images/style2/background/main-bottom-bg.jpg");
background-position: 50% 100%;
background-repeat: no-repeat;
}

To jest ten sam obrazek. Ma różne nazwy i różnie jest pozycjonowany, ale wymiary ma identyczne 1400x250px.

damsaw
31-03-2011, 15:07
main-bg.jpg odnosi się do górnej części strony, a main-bottom-bg.jpg do dolnej części. Są to 2 różne tła.

nikszal
31-03-2011, 15:21
Skoro main-bottom-bg.jpg jest obrazkiem w dolnej części strony, to dlaczego te dwa bloki :


<div id="rt-page-background">
<div id="rt-page-background2">

następują po sobie, a dopiero po nich jest content? Na mojego nosa masz poprzestawiane bloki.

damsaw
31-03-2011, 15:29
Możesz napisać jak to zrobić?

Na innych przeglądarkach działa to.

nikszal
31-03-2011, 15:38
Pozycja bloku w szablonie nie ma większego znaczenia tylko przy pozycjonowaniu bezwzględnym (absolutnym). Przy pozycjonowaniu relatywnym niestety ma to znaczenie i kolejność umieszczenia bloków w kodzie szablonu wpływa na efekt wizualny. Serwer odczytuje linijkę po linijce i składa efekt do kupy wysyłając kod html do przeglądarki.

Jeśli wzorowałeś się na jakimś przykładzie, to dobrze rozpracuj strukturę tego kodu. Gdzieś popełniłeś błąd. Tylko dzięki "inteligencji" Firefoxa i Chrome tego nie widać. IE nie jest tak tolerancyjny.

a_m
31-03-2011, 17:53
otworzyłem tylko main-bg.jpg > przestrzeń kolorów CMYK ;)