PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - błąd podczas ładowania zdjęcia



Optyludek
01-04-2011, 00:32
Witam,

Wydaję mi się, że przejrzałem wszystkie posty i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie mogę załadować zdjęcia.
Dopiero co zainstalowałem Phoca Gallery, utworzyłem kategorię, wgrałem zdjęcia i kiedy w zakładce OBRAZY daję "Utwórz", w momencie załadowania zdjęcia pojawia się komunikat:
Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 9088 bytes) in /home/.../administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/image/imagemagic.php on line 214

Zmieniłem atrybuty na 777 i nic nie pomaga.
O co chodzi?
Czy ktoś może mi pomóc?

mjmartino
01-04-2011, 09:30
Masz najnowszą wersje Phoca ?
hmm pytanie jakie zdjęcie próbujesz wrzucać ? zmniejsz jego rozmiary (wysokość x szerokość) ręcznie i wówczas spróbuj uploadować ;)

Optyludek
01-04-2011, 13:20
Masz najnowszą wersje Phoca ?
hmm pytanie jakie zdjęcie próbujesz wrzucać ? zmniejsz jego rozmiary (wysokość x szerokość) ręcznie i wówczas spróbuj uploadować ;)

Dziękuję za odpowiedź.

Skasowałem przez FTP duże zdjęcia i komunikat zniknął.
Faktycznie , kiedy zmniejszam zdjęcia do rozmiaru 1000 px wszystko działa.
Dziwne, ponieważ przed ładowaniem zdjęcia pojawia się informacja:
Wczytaj plik [ Maksymalny rozmiar: 3.00 MB, Maksymalna rozdzielczość: 3072 x 2304 px ]
, która nie jest zgodna z prawdą. Dlaczego? Nie wiem.
Jeszcze raz dziękuję.

mjmartino
01-04-2011, 13:34
Prawdopodobnie wewnętrzne ograniczenia magic'a (zapytaj hostingodawce ograniczenie pewnie względem obciążenia cpu jest zrobione) tak mi się wydaje 99% ale mogę się mylić w tej kwestii.