PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz-dane wysyłającego



pzd
01-04-2011, 17:53
Witam!
Pierwszy raz piszę na tym forum! Bardzo potrzebna mi pomoc. Próbuję zrobić coś takiego.
W komponencie KONTAKTY mam jeden kontakt który wyświetla się tylko dla zarejestrowanych(forma zamówienia tekstowego). Użytkownik klikając powiedzmy w link zamówienia otwiera mu się formularz kontaktowy jak to jest w standardzie, lecz chciałbym aby w danych wysyłającego były automatycznie wpisywane dane zarejestrowanego użytkownika. Ma to działać jako zamówienia ponieważ moja firma wymaga zamówień indywidualnych dla których nie da się utworzyć listy produktów. Proszę o pomoc

moje
01-04-2011, 17:58
To należy skorzystać z nadpisywania szablonem, gdzie dokonujesz owej modyfikacji. Polecam też poczytać docs.joomla.org : )

pzd
01-04-2011, 19:05
głupie ale nie wiem co mam tam szukać:)

nikszal
01-04-2011, 19:14
Ma to działać jako zamówienia ponieważ moja firma wymaga zamówień indywidualnych dla których nie da się utworzyć listy produktów. Proszę o pomoc
Ciekawe rzeczy opowiadasz :blink:

Ktoś składa w waszej firmie ZAMÓWIENIA nie znając ceny? Chyba tylko milionerzy.

pzd
01-04-2011, 19:19
mamy ok 600 stałych klientów oraz ok 550 produktów. Klienci zamawiają towar codziennie. Zakładając że ktoś będzie chciał złożyć zamówienie na 15 pozycji łatwiej będzie mu dokonać zamówienia telefonicznie czy też faksem. dlatego myśl o formularzu kontaktowym w którego treści można będzie wpisać jeden pod drugim produkty wraz z ilościami.

nikszal
01-04-2011, 19:26
To dlaczego nie może być zainstalowany sklep?

Jeśli formularz ma obejmować 550 produktów to ta lista będzie długa na kilometr.

pzd
01-04-2011, 19:50
nie rozumiemy się. W miejscu gdzie będzie pole tekstowe klient będzie wpisywał rzeczy które chce zamówić.

nikszal
01-04-2011, 19:58
To fakt - nie rozumiemy się. Ja myślałem o stronie na miarę XXI wieku, a Ty szukasz konfiguracji w końca XX wieku.
Wolę wybierać produkty przy pomocy kliknięcia niż je szukać, wpisywać do formularza (z błędami lub bez) i poruszać się w ciemnościach internetowych.

Zainstaluj jakiś formularz, np. RS Form.

PS
Podaj link do strony gdzie funkcjonuje taka sprzedaż.

pzd
01-04-2011, 23:50
No niestety ceny produktów które sprzedajmy ulegają zmianie codziennie więc naprawdę jest to nie możliwe, tym bardziej klienci zamawiający towar znają caly asortyment i nie muszą niczego szukać.

nikszal
01-04-2011, 23:54
A link do tej strony to tajemnica? Może też coś zamówię i kupię.

pzd
02-04-2011, 11:06
strony jeszcze nie ma. W następnym tygodniu bedę już działał z całością.