PDA

Zobacz pełną wersję : ZAPLECZE nie wchodzi... ["Strict Standards"]



ZERO_BŁĘDU
01-04-2011, 22:30
Witam,
jestem tu "nowy";], wiec nie bijcie.
Niby joomla jest bardzo prostym i intuicyjnym sposobem na publikowanie stron www, ale siedze juz od dwoch godzin i na razie nie udalo mi sie ustrojstwa odpalic...

Po wielkich trudach udalo mi sie polaczyc z baza sql na home.pl (znalazlem na forum paczke joomli z poprawkami dla home.pl, bo -jak sie okazalo- standardowa instalka nie wspolpracuje z home), ale po zakonczeniu procesu instalacji i usunieciu katalogu "installation" nie moge wejsc na "zaplecze".

Wywala mi setki (tysiace?) linii takich bledow:


Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in E:\xampp\htdocs\ATC\libraries\joomla\import.php on line 29

Strict Standards: Non-static method JLoader::register() should not be called statically in E:\xampp\htdocs\ATC\libraries\loader.php on line 71

Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in E:\xampp\htdocs\ATC\libraries\joomla\import.php on line 32

Strict Standards: Non-static method JLoader::register() should not be called statically in E:\xampp\htdocs\ATC\libraries\loader.php on line 71

Strict Standards: Non-static method JLoader::load() should not be called statically in E:\xampp\htdocs\ATC\libraries\loader.php on line 161

Jak to popchnac dalej??

Z gory dziekuje za pomoc!

PS. przy instalacji pokazalo mi na poczatku, ze mam wlaczone wyswietanie bledow, a powinno byc wylaczone. niestety nie udalo mi sie tego wylaczyc. Moze ma to jakis z tym zwiazek...

Jola
01-04-2011, 23:44
Witam,
te komunikaty wyświetlają się lokalnie czy na home.pl?
Sprawdź co masz wpisane w ścieżkach w configuration.php

ZERO_BŁĘDU
02-04-2011, 11:44
Witam,
te komunikaty wyświetlają się lokalnie czy na home.pl?
Sprawdź co masz wpisane w ścieżkach w configuration.php

Te komunikaty to byly lokalnie.
Dzieki za odpowiedz. Znalazlem na forum podobny problem i okazalo sie, ze jakas tam linijke w php.ini trzeba poprawic i zrestartowac komputer. Zadzialalo.

Moge Ci przy okazji zadac drugie pytanie? - to bylo retoryczne, bo i tak zapytam;]

Mam zrobiona probna strone lokalnie i teraz pytanie lamera - jak to "wgrac" na serwer w home.pl?? Daje slowo - przewertowalem wszystkie help'y i nie znalazlem odpowiedzi na te podstawowe pytanie! Opcja "publikuj" nie robi nic. Parametry serwera ftp na home.pl podalem w konfiguracji joomli, ale dalej nie wiem co kliknac, zeby to poszlo w_net!

zwiastun
02-04-2011, 11:50
Żartujesz sobie chyba?
1. metoda: przygotuj wersję instalacyjną za pomocą komponentu Akeeba
2. metoda - ręczna: opisana http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/

ZERO_BŁĘDU
02-04-2011, 12:15
Żartujesz sobie chyba?
1. metoda: przygotuj wersję instalacyjną za pomocą komponentu Akeeba


Musze sie rejestrowac na jakiejs stronie, zeby sciagnac program, ktory -jak czytam- sluzy do robienia backupu utworzonej strony?
Chyba nie o to mi chodzi... Nie chce robic backupu. Chce "wgrac" na wykupiony w home.pl serwer strone, ktora utworzylem w joomli na swoim komputerze (w sumie to nawet nie wiem, ktore to pliki - caly katalog, ktory znajduje sie w folderze "htdocs"?? - 13,5MB?? Tam jest jedna strona i dwa zdania!)


2. metoda - ręczna: opisana http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/

Ale konkretnie gdzie?

Sekcja "Korzystanie z klienta FTP" - to akurat wiem, jak sie korzysta z klienta ftp

"CPanel - wczytywanie i rozpakowanie archiwów" - nic tu nie znalazlem nt. publikowania strony, zrobionej lokalnie.

"Aktualizacja 1.5" - to mnie nie interesuje

"Rozpakowanie pakietu archiwum" - tu nic nie ma.

"Jak określić sumę kontrolną pakietu" - tu tez nie.

itd.

Rozumiem, ze na pytanie "jak opublikowac strone, stworzona lokalnie w joomla" - nie ma prostej odpowiedzi?:[

Kurde, jestem troche sfrustrowany, bo -jak czytalem- za pomoca joomli tworzenie strony mialo byc latwe, szybkie i przyjemne;/ Ale od wczoraj czarna magia...

user13000
02-04-2011, 12:26
Musze sie rejestrowac na jakiejs stronie, zeby sciagnac program, ktory -jak czytam- sluzy do robienia backupu utworzonej strony
Od kiedy trzeba się zarejestrować, aby pobrać Akeeba backup? Tu jest tak napisane? - http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/akeeba-backup.html

zwiastun
02-04-2011, 12:29
Chłop swoje, baba swoje.
Jest prosta odpowiedź, ale Ty jej nie chcesz doczytać ze zrozumieniem.
1. Akeeba służy do sporządzenia kopii zapasowej, której się Tobie nie chce zrobić. To co chcesz przenieść na serwer home?
2. W materiałach nt. aktualizacji witryny jest m.in. tekst o sporządzaniu kopii witryny. No, ale Tobie kopia potrzebna nie jest, bo po co.
A właściwie, to co chcesz zrobić?
Sory za sarkazm, ale nie wyrabiam psychicznie.

ZERO_BŁĘDU
02-04-2011, 12:35
Od kiedy trzeba się zarejestrować, aby pobrać Akeeba backup? Tu jest tak napisane? - http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/akeeba-backup.html

Stad (http://www.akeebabackup.com/) pobralem:] Nowsza wersja niz z pliki.jomla. Ale dzieki! Zainstalowalem. Walcze... Poczatki sa ciezkie

Jak widze instalowanie joomli na komputerze nie mialo sensu, bo przeniesie tego na serwer to jakas katorga, ktorej nikt nie umie opisac w paru slowach. Instaluje wiec joomla bezposrednio na serwerze wg. TEGO (http://www.active24.pl/pomoc/joomla/) opisu. Mam nadzieje, ze to dobra droga...

ulekk
09-04-2011, 17:01
Przecież to proste.
Przekopiuj wszystkie pliki i foldery z folderu gdzie masz stronę na serwer - chyba nie trzeba wyjaśniać.
Stwórz bazę danych na serwerze.
Eksportuj bazę lokalną za pomocą phpmyadmin i zaimportuj ją do bazy na serwerze.
Zmienić ustawienia w pliku configuration.php
Robiłem tak i działa bez problemu.

ZERO_BŁĘDU
09-04-2011, 18:56
Przecież to proste.
Przekopiuj wszystkie pliki i foldery z folderu gdzie masz stronę na serwer - chyba nie trzeba wyjaśniać.
Stwórz bazę danych na serwerze.
Eksportuj bazę lokalną za pomocą phpmyadmin i zaimportuj ją do bazy na serwerze.
Zmienić ustawienia w pliku configuration.php
Robiłem tak i działa bez problemu.

dla mnie - pierwszy raz w zyciu majacego z czyms takim stycznosc - to nie bylo proste:] Dzieki za konkretna odpowiedz.
Aczkowiek zrobilem tak, ze po prostu, jak pisalem, zainstalowalem jomle na serwerze...

zwiastun
09-04-2011, 19:06
Czyli:
1) nadal nie umiesz stworzyć kopii zapasowej plików i bazy danych
2) nadal nie potrafisz odtworzyć z kopii witryny na serwerze lokalnym i na serwerze zdalnymi.
Innymi słowy, gdy Ci "turki" zrobią koło buzi albo gdy Ci po instalacji jakiegoś uaktualnienia witryna siądzie, przyjdziesz na forum i będziesz prosić o pomoc. Powodzenia.