PDA

Zobacz pełną wersję : MG menu problem



amundsen
04-04-2011, 00:33
Witam

Myślałem że uda mi się samodzielnie rozwiązać problem, ale muszę się zwrócić z prośbą o pomoc. Od 3 dni walczę z modułem menu MG Menu (dostępne pod adresem LINK (http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/drop-a-tab-menus/6059?qh=YToyOntpOjA7czoyOiJtZyI7aToxO3M6MzoibWdzIj t9) )

Menu to wygląda tak że po najechaniu na zakładkę zmienia kolor wokół wyrazów. No i własnie tu pojawia się problem. Nie chcę aby po najechaniu zmieniał się kolor wokół tylko kolor czcionki (tu sobie poradziłem :)) Chodzi o to żeby po kliknięciu na nadrzędną zakładkę zaświeciła się ona takim samym kolorem jak rozwinięte menu
3869
natomiast po najechaniu na inną nadrzędną zakładkę (przy aktywnej innej zakładce) zaświeciła się ona jeszcze inny kolorem

3870

Jak dział ten moduł bez zmian mozna zobaczyć tu: LINK (http://plock.comoj.com)

Grzebałem w css-ie i udało mi się doprowadzić do sytuacji gdzie po na zakładkę uzyskałem efekt jednak po kliknięciu nadrzędnego menu zakładki w podrzędnym menu mają prostokąty innego koloru (nie stanowią jednolitego tła.

Plik css wygląda tak:

#nav {
position: relative;
top: 3px;
height: 40px;
width: 500px;
}

#nav li {
float: left;
}

/*root menu item - inactive*/
#nav li a:visited, #nav li a:link {
padding: 0px 10px 0px 10px;
background: black;
text-decoration: none;
color: #fff;
line-height: 20px;
display: block;
}

/*root menu item - active*/
#nav li a:hover, #nav li a:active, #nav li.on a.top {
background: red;
text-decoration: underline;
color: #000;
}

/*submenu block - if parent menu inactive and not hovered*/
#nav li ul {
margin: 0 auto;
position: absolute;
display: none;
left: 0;
top: 20px;
width: 500px; /*if you change it, dont forget to change the #nav tag too*/
background: magenta; /*this background overlaps the longer submenu group if shorter submenu group appears*/
}

/*submenu block - if parent menu hovered*/
#nav li:hover ul, #nav li.over ul {
position: absolute;
display: block;
z-index: 600;
}

/*submenu block - if parent menu selected*/
#nav li.on ul {
display: block;
}

/*submenu item - inactive*/
#nav li ul li a:visited, #nav li ul li a:link {
padding: 0px 10px 0px 10px;
background: blue;
text-decoration: none;
color: #fff;
line-height: 20px;
}

/*submenu item - active*/
#nav li ul li a:active, #nav li ul li a:hover, #nav li.on ul li.on a {
background: green;
text-decoration: underline;
color: #000;
}

amundsen
04-04-2011, 00:34
Oczywiście joomla 1.5, dokładnie 1.5.15

seba.adm
04-04-2011, 00:47
Witam.

Joomla! 1.5.15 - data wydania: listopad 2009. Dziś mamy 4 kwietnia 2011 - w obiegu aktualne wydania Joomla! 1.5.22 i Joomla! 1.6.1.
Może czas najwyższy na aktualizację:

1. Zrób kopię bezpieczeństwa.
2. Aktualizacja za pomocą odpowiedniej dla posiadanej wersji: >>łatki aktualizacyjne<< (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5498)
Czy to rozwiąże problem - tego nie wiem, ale na pewno uchroni przed innymi jakie mogą się zdarzyć (np włam na stronę).

amundsen
04-04-2011, 02:34
Oczywiscie w pełni sie z tym zgadzam. Tylko niestety nijak sie to ma do rozwiązania mojego problemu. Na razie nie aktualizuje bo wyższe wersji joomli dają mi taki błąd z JCE że po zapisaniu artykuły wylogowuje mnie automatycznie z panela admin.

Problem MG Menu nadal nie rozwiązany więc moja prośba cały czas aktualna

pozdrawiam i dziękuję z góry

seba.adm
04-04-2011, 07:34
Takie podejście do aktualizacji to na pewno nie jest właściwa droga do rozwiązania problemu. Tak jak też wspomniałem - może to tylko się przyczynić do większych kłopotów niż błędnie działający moduł. Nie podałeś z jakiej wersji dokładnie edytora JCE korzystasz, ale zakładając że w ten sam sposób podchodzisz do jego aktualizacji jak do aktualizacji Joomla! - też można wnioskować że jest grubo przestarzała. Nadal jednak na początek będę obstawiał za tym że:
1. Kopia bezpieczeństwa.
2. Aktualizacja Joomla! --> wersja 1.5.22
3. Aktualizacja edytora JCE --> 1.5.7.11 (http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x)

amundsen
04-04-2011, 19:56
OK dobrze zaktualizuje joomlę i sprawdzę z nową wersją JCE bo widzę że zaktualizowali ją 1 kwietnia. zadbam też o kopię bezpieczeństwa

Tym niemniej mój problem, jak myślę, nie dotyczy błędnie działającego modułu, bo moduł działa chyba poprawnie (zgodnie z tym co autorzy chcieli osiągnąć)

Ja chcę tylko przerobić go na własne potrzeby zgodnie z tym co pisałem w pierwszym poście i wydaje mi się że wystarczy odpowiednio przerobić plik CSS (jeśli się nie mylę i o tą pomoc w tym przerobieniu właśnie proszę)

---------- Post dodany o 19:56 ---------- Poprzedni post był o 09:13 ----------

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ??
Chodzi o pomoc w rozszyfrowaniu i przerobieniu pliku css.

Z góry bedę wdzieczny
pozdrawiam

amundsen
08-04-2011, 12:37
Problem rozwiązany. Niestety nikt mi nie pomógł, musiałem radzić sobie sam