PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja do Joomla 1.6 via Jupgrade a później słaba wydajność bazy?



G-J
04-04-2011, 01:50
Witam,

Na postawionym lokalnym środowisku wykonuję migrację z Joomli 1.5.22 (w której mam niecałe 18 tys. artykułów) do 1.6.1 korzystając z Jupgrade 1.0.1.

Na początek spostrzeżenie...
Spodziewałem się, że proces może trochę potrwać... ale okazało się, że do aby zmigrować taką porcję danych 128 MB w memory_limit to za mało - biblikoteka mysql.php wywlała błędy alokacji pamięci. Na szczeście na lokalnym środowisku mogłem ustawić wartość -1 dla memory_limits w php.ini. I migracja danych się udała.

A teraz zasadniczy problem...
Po migracji i próbie wyświetlenia artykułów na stronie głównej a później i sekcji (standardowy widok artykułów w kategorii) baza mysql dostała totalnej "zadyszki". Procesy w phpmyadminie wskazywały na tworzenie i kopiowanie danych to tabeli tymczasowej na dysku, jednak zapytanie wykonywało się baaaardzo długo - po kilkunastu minutach oczekiwania (i zarzynania bazy i procka) skillowałem proces.
Próbowałem wyświetlić tę zawartość kategorii jeszcze kilka razy - za każdym razem niestety jest podobnie.

Sprawdzałem migracje zarówno z ustawioną opcję 'keep orginal positions' - jak i z wyłączoną. W obu przypadkach próba wyświetlenia listy artykułów generowało bardzo duże obciążenie bazy i nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.

I tutaj pytanie do Was..
czy ktoś migrował podobną ilość artykułów i miał podobny problem?
może macie jakieś sugestie co jest nie tak, że baza tak mocno dostaje po d...ie? ...a to o tyle dziwne, że przecież w Joomli 1.6 wydajność miała być poprawiona ;(