PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać tekst do pola user1, jaki to moduł?



Flower
04-04-2011, 14:00
witam serdecznie,
mam kolejny problem i niestety nie umiem się odnaleźć na forum, dlatego bardzo proszę o kontkretną pomoc.
Problem polega na tym, że mam badzo ładny szablon platine 45 i jest w nim duże, białe pole user 1, do którego chcę wpisać krótki tekst (pole to jest obok zmieniających się obrazków na środku stronki), ale nie wiem jaki jest to moduł i skąd go wziąć. - myślałam że to ma być jako artykuł, ale teraz już nie jestem pewna. Tekst ma być w tym miejscu na stałe- niezmiennie.
Na forum joomli znalazłam info o module mod_newsflash i mam go zainstalowanego, ale nie wiem co dalej.
Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo nie daję sobie rady.
Może być jakieś odesłanie do smouczka od podstaw, cokolwiek- nie wiem jak szukać takich rzeczy na forum.
wpisałam w szukaj user 1, ale nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi.

z góry dziękuję za poświęcenie uwagi

Dominika

Bazyl
04-04-2011, 14:03
Witaj,

Moduł należy opublikować i przypisać mu pozycję user1.
Wszystko jest w ustawieniach modułu

zwiastun
04-04-2011, 14:05
Witaj na forum. Samouczek to : www.wiki.joomla.pl - poświeć trochę czasu,bo zadajesz typowo lamerskie pytanie. "user1" to nazwa pozycji modułu a nie modułu.

Flower
04-04-2011, 14:26
Rozumiem, ale który to będzie moduł z tych, które są w zapleczu? nie ma modułu artykuł. Jak robie to "klasycznie" (czyli z menu) to tekst pojawia się na dole, jako normalny artykuł.
proszę tylko powiedzieć, który wybrać z ROZSZERZENIE -> MODUŁY i dalej będę umiała już zrobić. Czy ma Pan na myśli ten moduł mod_newsflash? Bo do niego też należałoby zrobić jedną sesję i niższą kategorią, a potem artukuł przypisać? (ten z tym moim tekstem?)
Uczyłam sie obsługi Joomli z samouczka dodanego do gazety i wszystko mi wychodziło, nawet drugie menu :)
Wiem, że user 1 wybiera sie jako pozycję modułu, ale dziekuję za przypomnienie :)
moduły zawsze od razu publikuję i są pięknie wyświetlane na podglądzie.
Robię już tę stronkę trzy tyg i nie mogę skonczyć, bo zawsze na czymś się zawieszam... haha dodam, że to moje pierwsze dzieło, ale męczę się niesamowicie.

nikszal
04-04-2011, 16:25
proszę tylko powiedzieć, który wybrać z ROZSZERZENIE -> MODUŁY i dalej będę umiała już zrobić.
Własny kod HTML