PDA

Zobacz pełną wersję : Podpięcie domeny



shinakol
04-04-2011, 17:07
Witam serdecznie, robię to po raz pierwszy a więc nie mam za bardzo wiedzy na ten temat.
Zakupiłem domenę .pl na stronie proserwer.pl. Na stronie webd.pl mam serwer. Chciał bym aby domena obsługiwała stronę która będzie na serwerze webd a więc chodzi o podpiecie domeny zakupionej w proserwer pod serwer webd.

To co zrobiłem do tej pory.
W panelu na stronie proserwer.pl zmieniłem dnsy które nadał mi proserwer na dnsy z serwera webd.pl (dns'y - ns7.webd.pl oraz ns5.webd.pl). - komunikat - odczekać do 48h.
Kolejnym moim krokiem było zaparkowanie nowej domeny na serwerze webd poprzez Cpanel(pomyślnie) - Domeny zaparkowane 1/1

Poniżej widnieją inne informacje:
Domeny podpięte 0/1
Konta FTP 0/1

Jeśli chodzi o zakładkę domeny podpięte to nie mam możliwości podpiąć domeny, gdyż po wpisaniu wszystkich danych wyskakuje komunikat że xxx.pl już została skonfigurowana.
Strona włącza się jak na razie poprzez adres który został mi automatycznie nadany przez webd czyli - nazwauzytkownika.webd.pl i widnieje tradycyjny napis "wlasciwa strona juz w krotce WEBD.PL"
A gdy odpalam moją nowo zakupioną domene (przekroczono limit polaczenia) tak jak by nie istniała.
Teraz nie wiem, nie znam się na tym, nigdy tego nie robiłem, mam po prostu czekać te 24/48h? czy może muszę dodać domenę, poprzez zakładkę "domeny podpięte"? jeśli tak to jak skoro nie mogę tego zrobić.
(W zakładce 'podpięcie domeny' tworzy się także konto FTP dla podanej domeny, wybierając katalog z którego ma czytać dane domyślnie public_html ).
Nie wiem nic, proszę o rade, pogubiłem się w tym wszystkim.:hmm:

Bazyl
04-04-2011, 17:12
witaj

nie masz pomocy na hostingu

shinakol
04-04-2011, 17:24
Mam pomoc, napisałem do nich także, ale sądziłem, że tutaj uzyskam wcześniej informacje. Wolał bym odpowiedzi na podany temat, a nie tworzenie postów, które nic nie wnoszą do tematu.

Pozdrawiam.

Bazyl
04-04-2011, 17:27
wiec kolego wroc jak bedziesz mial problem z joomla
to nie ma pomocy twojego hostingu

nikszal
04-04-2011, 17:27
Mam pomoc, napisałem do nich także, ale sądziłem, że tutaj uzyskam wcześniej informacje. Wolał bym odpowiedzi na podany temat, a nie tworzenie postów, które nic nie wnoszą do tematu.

Pozdrawiam.
Urażona duma?
Zarządzanie domenami to nie administracja CMS Joomla.

shinakol
04-04-2011, 17:38
W takim razie przepraszam, sądziłem że w dziale "różne" można zadawać takie pytania. Jest tu wielu webmasterów którzy nie raz mieli z tymi kwestiami do czynienia, dlatego też sądziłem że otrzymam potrzebną mi pomoc.

// Nie, nie mam urażonej dumy.

Na przyszłość będę wiedział, żeby prosić o pomoc na innych forach.

Pozdrawiam serdecznie

Bazyl
04-04-2011, 18:00
W zasadzie masz rację.
Gdyby nie to:

Wolał bym odpowiedzi na podany temat, a nie tworzenie postów, które nic nie wnoszą do tematu.

pewnie dyskusja potoczyłaby się inaczej...