PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją XAMPP.



doominik
04-04-2011, 17:19
W czasie instalacji pakietu XAMPP dostaje komunikat że Apache nie może zostać zainstalowane gdyż port 80 jest w użyciu. Jak ja mam to obejść czy da się wybrać inny port?

Używam windows 7 jeśli to mialo by w czymś pomóc.



P.S. Dlaczego tu nie ma kategorii "problemy"?? Za bardzo nie wiedziałem gdzie ten nowy temat rozpocząć i utworzyłem go w kategorii różne.

Bazyl
04-04-2011, 18:17
Witam Cię bardzo serdecznie.
Cieszę się, że mogę poświęcić Ci chwilę swojego czasu :)

Tutaj polecamy JAMP-a, następcę MovAmp-a. Opis jest na wiki.
Port 80 pewnie masz zajęty przez Skype.

p.s. Pierwszy post, nie przywitałeś się, a dodatkowo robisz porządki...

trzepiz
04-04-2011, 18:26
port 80 jest w użyciu. Jak ja mam to obejść czy da się wybrać inny port?

żeby sprawdzić co zajmuje Twój port 80-ty - możesz pobrać program JAMP - Port Check (http://jamp.joomla.pl/pobierz/cat_view/9-dodatki.html), włączyć i zobaczyć co zajmuje port 80.

doominik
04-04-2011, 19:49
A racja, gbur ze mnie nawet się nie przywitałem, przepraszam. :)
Ale to wszystko z pośpiechu.

To teraz zacznę lepiej.

Witam. Mam na imię Dominik Obecnie zajmuję się wieloma rzeczami między innymi projektowaniem stron na własny użytek. Znam się na HTML i CSS ale nie na poziomie experta.
Na to forum trafiłem gdyż potrzebuje czegoś więcej do zrobienie strony jaką mam w planach a znajomość HTML i CSS jest nie wystarczająca do tego celu. Zastanawiałem się co będzie lepsze dla mnie Joomla czy wordpress i doszedłem do wniosku że najlepiej będzie poznać oba te systemy.

A teraz do rzeczy. Dostępność portów sprawdziłem programem X-Netstat. Portów 80 i 443 używa mi firefox i chrome. Po zamknięciu tych aplikacji porty ni były używane więc przystąpiłem do instalacji XAMPP.

Jednak dalej pojawił się błąd o nie dostępności tych portów mimo braku użycia ich przez jakikolwiek program.

Więc dalej nie wiem co jest grane. Jakieś pomysły??

P.S. I co z tym działem problemy?? :) :)

Pozdrawiam

nikszal
04-04-2011, 20:21
P.S. I co z tym działem problemy?? :) :)

Pozdrawiam
Serwer Jamp ?
http://jamp.joomla.pl/

doominik
04-04-2011, 21:21
Dzięki wielkie. Zainstalowałem.