PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić? kategorie, katalog, spis, oceny



KarolGT
05-04-2011, 09:06
Witam

Męczę się z takim problemem już sporo czasu i mimo sprawdzenia chyba kilkudziesięciu rozwiązań,dalej nie wiem jak to ruszyć, co chwile jakieś "podstawowe" ograniczenia.

Generalnie potrzebuję takie coś.
mam np.

salon kosmetyczny - który znajduje się w danym mieście, ma określony adres, www, tel, godz. otwarcia itp - na ten salon można głosować

ten salon ma dodatkowo różne usługi
np:
- fryzjer
- tipsy
- coś innego

Chciałbym, aby po wyszukaniu salonu, wyświetlał mi się jego opis wraz z kilkoma dodatkowymi polami (dlatego w SOBI2 - nie mogę zrobić salonu jako kategorię, bo tam mam tylko tytuł, opis i opis skrócony), mógłbym zrobić salon jako wpis (entry), co załatwia mi ten problem, oraz dodatkowo mógłbym mu dodać ocene (i komentarz), ale:

- chciałbym też, żeby była możliwość osobnego wpisu (czasem szczegółowego) dla poszczególnej usługi, tzn np. fryzjer - inne godziny otwarcia, szczegółowy opis samego fryzjera (nie całego salonu) i przede wszystkim - możliwość oceny tej usługi w tym salonie kosmetycznym. - dlatego taki fryzjer/manicure - też powinien być u mnie wpisem.

Niestety, nie wiem czy da się to powiązać potem.
Dlatego myślałem o standardowym ustawieniu

Salon kosmetyczny - kategoria
|
| - fryzjer (wpis)
| - manicure (wpis)

ale wtedy nie mogę oceniać salonu jako całości i nie mogę mu dodać żadnego dodatkowego opisu. Ale za to mam powiązane usługi tego salonu (wpisy) z salonem (ich kategoria)
Docelowo chodzi oczywiście o stworzenie np.: salon który ma najlepsze opinie jeśli chodzi o manicure (dodatkowo z zawężeniem do miasta)

W SobiPro widzę że mogę edytować opisy kategorii. Do Sobi zacheca mnie też fajna wyszukiwarka (podobno w SobiPro ma możliwość przeszukiwania po kategoriach i wpisach), ale nie ma nic do oceniania.


Oczywiście wiem że będę musiał coś przerobić, z tym nie ma problemu, chodzi oczywiście o to żeby tych przeróbek było jak najmniej

Nie musi to być SOBI2, może być SobiePro, lub cokolwiek innego, również płatnego.

Myślałem jeszcze o zrobieniu tego "zwyczajnie"
tzn:

jakaś tam kategoria - np. Kraków (lub coś bardziej nadrzędnego)
a salon jako zwykły wpis
i w tym wpisie jakieś obiekty które mógłbym oceniać i uzupełniać jakimś innym modułem (może JComments?)

Proszę o pomoc
dzięki z góry.