PDA

Zobacz pełną wersję : Zawartość modułów wychodzi poza obszar



fish
05-04-2011, 10:16
witam serdecznie.

po dodaniu kilku modułów pojawił się u mnie dziwny błąd. Próbowałem wyedytować szablon ale już mi się pomysły skończyły.
Chciałbym osadzić zawartość w centrum modułu, bo jak widać na screenie wyjeżdza trochę z lewej strony.
Problem na screenie poniżej. Za pomoc z góry dziękuję.

http://www.fish.user.icpnet.pl/screen.jpg

Robster
05-04-2011, 10:26
Photoshop spokojnie sobie z tymi błędami poradzi, zresztą Paint też ma takie możliwości, tylko więcej pracy będzie. Niemniej pamiętaj że to forum J!, a nie graficzne, więc myślę, że kompetentniejsze w tym zakresie będą osoby na co dzień zajmujące się grafiką.

fish
05-04-2011, 10:59
dziękuję za szybką odpowiedź. mówiąc o poprawie graficznej masz na myśli poszerzenie szarego tła oraz zielonych nagłówków ?

larry_krk
05-04-2011, 11:41
Poniedziałek do d.., a wtorek też się nie lepiej zaczął.
Odpowiedź na Twoje pytanie -->TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?51351-Zdj%C4%99cie-w-module-Grafika-losowa-wychodzi-poza-obszar)

fish
05-04-2011, 11:47
Poniedziałek do d.., a wtorek też się nie lepiej zaczął.
Odpowiedź na Twoje pytanie -->TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?51351-Zdj%C4%99cie-w-module-Grafika-losowa-wychodzi-poza-obszar)

ja tam nie widzę odpowiedzi, zamiast tego robienie celowego śmietnika z tego forum i psucie jego opinii w internecie.
Byłem w tym wątku zanim zacząłem ten. Gdybym tam znalazł odpowiedź to nie pisałbym tego.

nikszal
05-04-2011, 11:53
Przeczytaj ze zrozumieniem post @Robstera, a później zajrzyj do Regulaminu (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3).
Photoshop albo drukarka i nożyczki rozwiążą Twój problem.

a_m
05-04-2011, 11:53
napisałeś trzy posty w temacie i w żadnym nie dałeś podstawowych dla rozwiązania problemu informacji; @fish link do strony jak chcesz pomocy; bo niby na jakiej podstawie ktoś ma wiedzieć co masz w kodzie, w ustawieniach itp itd

fish
05-04-2011, 12:03
napisałeś trzy posty w temacie i w żadnym nie dałeś podstawowych dla rozwiązania problemu informacji; @fish link do strony jak chcesz pomocy; bo niby na jakiej podstawie ktoś ma wiedzieć co masz w kodzie, w ustawieniach itp itd

jasne, racja.
www.zielarnia.boo.pl

a_m
05-04-2011, 12:17
chyba w ogóle masz problemy, bo oprócz favicona nic mi się nie wczytuje; tzn wczytuje i wczytuje i ..

fish
05-04-2011, 12:41
chyba w ogóle masz problemy, bo oprócz favicona nic mi się nie wczytuje; tzn wczytuje i wczytuje i ..

sprawdziłem właśnie na różnych komputerach, na różnych łączach i nie stwierdziłem problemów. dziwne.

nikszal
05-04-2011, 12:49
Ale masz problem z modułem marquee.
Lewa i prawa kolumna jest szeroka na 200px. Tekst w obu kolumnach pozycjonowany jest do lewej strony. Ale marguee masz szerokie tylko na 150px.
Sprawdź w konfiguracji tego modułu, czy nic tam nie można zmienić.

fish
05-04-2011, 13:19
Ale masz problem z modułem marquee.
Lewa i prawa kolumna jest szeroka na 200px. Tekst w obu kolumnach pozycjonowany jest do lewej strony. Ale marguee masz szerokie tylko na 150px.
Sprawdź w konfiguracji tego modułu, czy nic tam nie można zmienić.

dzięki, dałem radę, natomiast co zrobić z koszykiem ?

a_m
05-04-2011, 13:19
masz problem z dziedziczeniem paddingu i tła w template.css w linii 619 do

div.module_menu div div div div, div.module div div div divdodaj

#rightcolumn .module div div div div, #rightcolumn div.module_menu div div div divżeby wyglądało tak:

div.module_menu div div div div, div.module div div div div, #rightcolumn .module div div div div, #rightcolumn div.module_menu div div div div{
background: none;
padding: 4px 8px;
text-align: left;
}

///edit:
+ może dodaj

div.module_menu div div div div div, div.module div div div div div, #rightcolumn .module div div div div div, #rightcolumn div.module_menu div div div div div{
padding:0 < lub ile będzie trzeba
}
to taka na kolanie poprawka

fish
05-04-2011, 13:36
modul marquee udało mi się poprawić w ustawieniach. z koszykiem nie wiem co dalej. stosując poprawkę a_m nadal nie mam zamierzonego efektu, nadal wyrzuca tekst poza moduły, tak samo kosz + wywala jeszcze moduł logowania po lewej stronie. wrocilem do ustawien sprzed edycji template.css

nikszal
05-04-2011, 13:51
W module koszyka ma wstawioną linię hr. W css jej nie widać, więc zapewne jest wstawiona na sztywno w którymś z plików php modułu.

fish
05-04-2011, 14:26
W module koszyka ma wstawioną linię hr. W css jej nie widać, więc zapewne jest wstawiona na sztywno w którymś z plików php modułu.

w pliku mod_virtuemart_cart.php tego nie ma. gdzie jeszcze moge szukac hr?

larry_krk
05-04-2011, 21:49
To ja jeszcze troszkę zaśmiecę wątek :spoko: .
ścieżka z dysku C: SLEP\virtuemart\com_virtuamart\front_org\themes\de fault\templates\common\minicart.tpl.php
linia 37

A na przyszłość - w TC jest opcja "znajdź tekst w plikach" .

// przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :P

a_m
05-04-2011, 21:54
ja też się nie odzywałem, bo mi się nic nie rozjeżdża - wszystko wyświetla się jak jest sformatowane; nawet ta kreska - do szer. modułu

fish
05-04-2011, 22:24
To ja jeszcze troszkę zaśmiecę wątek :spoko: .
ścieżka z dysku C: SLEP\virtuemart\com_virtuamart\front_org\themes\de fault\templates\common\minicart.tpl.php
linia 37

A na przyszłość - w TC jest opcja "znajdź tekst w plikach" .

// przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :P

no ok linia usunieta, mimo ze wystawala to nadal koszyk nie jest wycentrowany, a po dodaniu produktu do koszyka, nazwa produktu nadaj wychodzi poza obszar :(

a_m
05-04-2011, 22:30
no ok linia usunieta, mimo ze wystawala to nadal koszyk nie jest wycentrowany, a po dodaniu produktu do koszyka, nazwa produktu nadaj wychodzi poza obszarbo kolego, nie czytasz uważnie > sprawdź firebugiem czy jakimś developer tools z chrome, te kreski to nie są granice modułu i nic po za moduł nie wyłazi, co najwyżej po za kreski; ale o tym napisałem co i dlaczego; gdybyś zostawił zmiany na stronie można by pogdybać - "co dalej"

fish
05-04-2011, 22:45
w takim razie wstawiłem w template.css w linii 619

div.module_menu div div div div, div.module div div div div, #rightcolumn .module div div div div, #rightcolumn div.module_menu div div div div{
background: none;
padding: 4px 8px;
text-align: left;
}


efekt widoczny na stronie.

larry_krk
05-04-2011, 22:59
No i jest chyba gorzej. Przynajmniej na FF 3.6.
Nie chcę już być więcej złośliwy, ale wszystko, co potrzebujesz, to odrobina znajomości CSS. Bez tego napisanie prostej strony HTML jest bardzo trudne, a bezbolesne wejście w jakikolwiek CMS graniczy z cudem.
Możliwości jest bez liku - możesz np. zajrzeć do pliku, który Ci podesłałem dopisać div'a o szerokości "od kreski do kreski" i odpowiednio go rozmieścić w .vmCartModule .

//nie zgłębiałem tego, co Ci @a_m pisał, ale on raczej się nie myli. zrobiłeś wszystko kroczek, po kroczku ?

a_m
05-04-2011, 23:13
@larry_krk, ja po prostu nie wiem o co chodzi; moduł jest szerszy niż te jego quasi-obrysy - bo one są wewnątrz modułu i wszystko wyświetla się tak jak jest sformatowane; może gyby @fish jeszcze dokładniej napisał, "narysował", to - @fish: chcesz,żeby wszystko było w obrębie tych kreseczek?

nikszal
05-04-2011, 23:56
Podeślij mi ten szablon
zaklikaj na gg, podam Ci email

fish
05-04-2011, 23:57
zgodnie z prosba rysuje :)

http://www.fish.user.icpnet.pl/moduly.jpg

larry_krk
05-04-2011, 23:59
@a_m = Po prostu ma moduł o szerokości 200px (kolumna) z kreseczkami w tle, oddalonymi od siebie o 175px. Treść modułu ma w poważaniu kreseczki i się bezczelnie panoszy po 200 pikselach.
Powinno wystarczyć ustawienie .vmCartModule - powyżej doznałem zaćmienia (ubzdurałem sobie, że h3 jest w nim zawarty). W sumie nie wiem, przyzwyczaiłem się, że masz zawszę rację w temacie css i już dalej nie wnikam, chyba, że sam szukam informacji :p

a_m
06-04-2011, 09:05
szablon jest skaszaniony; na stronie twórców (http://joomla15.siteground.com/?template=123wd-j15-1) z przykładowymi danymi jeszcze jakoś wygląda ale wystarczy trochę więcej treści niż w demo i rozjazd (zobacz demo stąd (http://templates.hit.waw.pl/index.php?option=com_szablony&view=szablon&szablon=11&Itemid=3) )

@fish masz trzy wyjścia:

1. za pomocą funkcji module chrome stworzyć własny styl modułu oparty na rounded, wywołać go w index.php ale żeby treść była w osobnym divie coś jak np. w ja_purity class="jamod-content", temu divowi nadasz klasę a potem w css odsuniesz dla prawej kolumny od lewej krawędzi a dla lewej od prawej
2. starać się do każdego czwartego div w module dotrzeć indywidualnie;
3. rozwiązanie np przez:

#rightcolumn .module div div div div, #rightcolumn div.module_menu div div div div{
padding-left:25px;
}
#leftcolumn .module div div div div, #leftcolumn div.module_menu div div div div{
padding-right:25px;
}to prowizorka podobnie jak drugie, bo nie każdy moduł w tym szablonie ma teraz czwartego diva z treścią

----------------------------
edit:
oczywiście możesz jeszcze skorzystać z uprzejmości nikszala

fish
13-04-2011, 09:44
a_m dzięki za odpowiedź. dużo lepiej to już wygląda jednak koszyk nie jest idealnie prosto ;) tak samo moduł "produkty" a dokładniej nazwa produktu - po zwiekszeniu czcionki całości tekstu nie widac

a_m
13-04-2011, 10:32
koszyk nie jest idealnie prosto
tzn?

nazwa produktu - #rightcolumn #vmProductSlideShow div.captionDiv{padding:3px 5px 5px;margin:0;height:35px!important}

fish
13-04-2011, 10:35
chodzi mi o sama w sobie grafike :)

a_m
13-04-2011, 10:39
np. tak można tym sterować - .vmCartModule img{margin:Xpx Xpx Xpx XXpx} / oczywiście zamiast X-ów wpisujesz swoje wartości

fish
13-04-2011, 11:52
w ktorym to jest miejscu bo nie moge znalezc ?
jeszcze jedna sprawa, czy daloby sie "podniesc" kategorie ze strony glownej troche wyzej?

a_m
13-04-2011, 12:29
@fish, nie za dobrze Ci z nami? :] jak czegoś nie ma, trzeba sobie dopisać / kategorie można podnieść - masz tam 2x <br /> i niezresetowane marginesy dla h2 ( i nie tylko h2 )