PDA

Zobacz pełną wersję : Powolna praca strony/panelu adm.



shinakol
05-04-2011, 20:36
Witam.
Zainstalowałem Joomle na nowym serwerze,(webd). Aktualnie jest godzina 20.36 i nie jestem w stanie poprawnie pracować na tym cmsie. średnio co kilka min gdy włączam jakieś opcje/moduły czy cokolwiek innego w panelu, zaczyna mi wczytywać i tak przez kilkanascie sec pozniej (przekroczono limit~) i od nowa. Strona administracyjna chodzi jak by nie mogła. Ilosc uzytkownikow na stronie 0 a mimo to strona takze chodzi jak by nie mogla, na łączu 6mb/s strona wczytuje sie jakies 4-5sec (nadmienie ze jest tam tylko szablon, i nic wiecej nie zdarzylem zrobic bo sie po prostu nie da, tak wszystko muli..). Wlaczylem pamięc podreczna (bez tego nawet w poludnie bym nie dal rady pracowac). Ja sie na tym nie znam, ale czy powinienem cos wl. w tej joomli? w opcjach? da sie to jakos przyspieszyc? to jest przeciez śmiech na sali, jak to ma tak chodzic. Wczesniej testowalem joomle na darmowych serwerach lub takich za sms(proserwer) i bylo dokladnie to samo(czasami). Teraz fakt, nie posiadam super serwera, zakupilem serwer mini 4gb powierzchni dyskowej, no ale skoro nikt na moja strone nie wchodzi to dlaczego to wszystko tak chodzi. Prosze o jakies porady, bo nie wyobrazam sobie na tym cmsie nawet 100 odslon dziennie w takim stanie rzeczy.

(przepraszam ze tak chaotycznie, ale juz mi nerwy puszczaja... 4h i nic nie zrobilem, prawie kazda instalacja czegokolwiek konczy sie przekroczeniem limitu~ i od nowa)

Wczoraj przenioslem domene .pl na ten serwer, kazali czekac 48h, czy problemem mogą byc dnsy ktore jeszcze potrzebuja czasu ? (nadmienie ze strona jest praktycznie pusta, sam szablon, czasem chodzi szybko, czasem sie nie da wejsc na nią) (ps. to na pewno nie wina hostingu).

palyga007
05-04-2011, 21:03
PPS: To na pewno nie wina Joomla! samej w sobie.
Link do strony by się przydał

shinakol
05-04-2011, 21:40
Proszę - http://pewny-sukces.pl/

21:42 - teraz o niebo lepiej, ale nadal tragedia .

trzepiz
05-04-2011, 21:41
A dlaczego to na pewno nie wina hostingu?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

shinakol
05-04-2011, 21:44
Z tego względu, że gdy wrzucałem tam znajomego stronkę to chodziła wyśmienicie. wczytywanie natychmiastowe. Dlatego sugeruje się tym, że to nie wina hostingu. Teraz nawet do panelu adm. nie mogę się zalogować, czekam czekam i na koniec {przekroczono limit ~ }

/edit

Wcześniej, w godzinach popołudniowych chodziło lepiej(zaraz po zainstalowaniu i wł pamieci podrecznej), tylko czasem wyskakiwał komunikat o przekroczeniu limitu~. Teraz zaś, ciężko jest zobaczyć cokolwiek co chodzi płynnie.

nikszal
05-04-2011, 21:52
A skąd masz pewność, że Twoja strona i kolegi strona są na tych samych maszynach?
Webd.pl słynie z bardzo dłuuuuuuuuuuugich czasów.

palyga007
05-04-2011, 21:53
@shinakol
A ta stronka znajomego to był jakiś cms czy zwykła statyczna www?

Ja tutaj raczej poszukiwałbym problemu niestety po stronie hostingu.

Masz kilka hostingów oferujących okresy testowe (np linuxpl) sprawdź, Joomla! może nie jest jakimś super szybkim CMS ale na pewno pracuje dużo szybciej niż to co jest teraz na Twojej stronie prezentowane.

//@nikszal
//Znowu pierwszy... :)

shinakol
05-04-2011, 22:06
@Nikszal
Teraz mam lekkiego schiza bo się pogubiłem. znajomego stronkę wrzucałem na swój serwer, ten na którym stoi teraz moja strona (cms joomla). Więc nie bardzo rozumiem jak mogą być na różnych maszynach.

@palyga007
Tak jego stronka była statyczna. Z jednej strony to zrozumiałe, lecz nawet mówiąc o "długich czasach" jak wspomniał kolega wyżej, to przecież jest to serwer, 0 gości. To nie możliwe raczej aby aż tak wolno chodziła.

Jak na razie testowałem serwery takich dostawców jak Boo.pl(ten najlepszy z oferty), proserwer.pl, webd.pl (mam na myśli te dzisiaj.) Dzisiaj miałem jeszcze starego cmsa Joomla na serwerach proserwa, sprawdzałem, podobna sytuacja - strona już nie aktywna.

No myślę że tak trzeba będzie zrobić, aczkolwiek, co sądzicie o tych dnsach ? może w tym tkwi haczyk? Ja się niestety na tych sprawach za bardzo nie znam.

PS. Czy są jakieś komponenty/dodatki do joomla które usprawniają pracę Joomla?

(http://forum.joomla.pl/member.php?26755-palyga007)

palyga007
05-04-2011, 22:10
Joomla jest na pewno sprawna i na tym etapie szukanie jakiś dodatków przyspieszających jej działanie to ślepa uliczka.

nikszal
05-04-2011, 22:12
Posprawdzaj sobie czasy ładowania stron -> http://test.watchscript.pl/

Propagacja DNS-ów trwa do 48 godzin, ale zwykle nowa lub przeniesiona domena dostępna jest w sieci już po kilku godzinach.

Miałem okazję "działać" na webd.pl jako gość. Nie przekonasz mnie do tego serwera.

shinakol
05-04-2011, 22:22
Co do strony która mi podałeś:
Całkowity czas ładowania:
7.165 sekundy


Szczegóły testu:
Sprawdzany adres www:http://pewny-sukces.pl Data testu:2011-04-05 22:18:52 Tytuł strony:pewny-sukces.pl Status: OK

Nagłówki serwera www:
Server:Apache X-Powered-By:PHP/5.2.12 Transfer-Encoding:chunked Content-Encoding:gzip

Czas odp. DNS:0.001 sekundy Czas połączenia:4.051 sekundy Czas zapytania:-3.253 sekundy Czas odpowiedzi:0.799 sekundy

Ilość pobranych danych:155.52 kB Prędkość pobierania:21.71 kB/s
................. ...................... .......................

Oczywiście nie mam na celu przekonywania Cię do tego hostingu, po prostu ten hosting porównując poprzednie które używałem powinien być o wiele wiele lepszy. Napisałem do supportu, czekam na odpowiedź.
Nie jestem specjalistą ale..
Czas połączenia:4.051 sekundy
To chyba wnioskuje jednak na usługodawce.
Sprawdzałem teraz neta, bo mam neostradę a z nią różnie bywa, ale pobiera mi 650kb/s więc raczej jest ok.
Pozostaje czekać na informacje od webdsupport lub zmienić usługodawcę..