PDA

Zobacz pełną wersję : Domyślne zdjęcie przy artykule



MarcinUser
05-04-2011, 21:29
Witam,
Chodzi o to, że często na blogach po lewej stronie artykułu widoczne jest zdjęcie. Ja aktualnie robię to dając "Wstaw obrazek" w edytorze tekstu, gdzie ustawiam przyleganie marginesy itd. Można to jakoś zautomatyzować? :)

Robster
05-04-2011, 21:47
Co masz na myśli mówiąc zautomatyzować? Losowe zdjęcie, domyślne dla kategorii, stała grafika?

--------
Cześć @a_m :)

a_m
05-04-2011, 21:50
Co masz na myśli mówiąc zautomatyzować? Losowe zdjęcie, domyślne dla kategorii, stała grafika?
a może - przyleganie marginesy itd .. zautomatyzować :)


________
cześć Robster

MarcinUser
05-04-2011, 21:50
Wybrane zdjęcie przeze mnie.


a może - przyleganie marginesy itd .. zautomatyzować :)
Tak, można tak powiedzieć :)

a_m
05-04-2011, 21:52
Wybrane zdjęcie przeze mnie. nie ważne przez kogo - co zautomatyzować?

nikszal
05-04-2011, 21:55
Można ustawić marginesy do obrazka, ramkę, tło wokół obrazka, pozycjonowanie obrazka. Można. Ale jest to potrzebne jak dziura w moście, bo gdy wypozycjonowany obrazek do lewej będziesz chciał umieścić na środku lub z prawej strony, to znów będziesz grzebał w css.

a_m
05-04-2011, 21:59
Ale jest to potrzebne jak dziura w moście, bo gdy wypozycjonowany obrazek do lewej będziesz chciał umieścić na środku lub z prawej strony, to znów będziesz grzebał w css.
nie prawda w edytor.css czy innym dla edytora robisz sobie klasy i z poziomu edytora oznaczasz co w lewo a co wprawo a co clear:both itp

nikszal
05-04-2011, 22:03
Jasne, tylko jeszcze ktoś będzie musiał napisać te klasy, umieścić je w css i o nich pamiętać, że są.

a_m
05-04-2011, 22:10
Jasne, tylko jeszcze ktoś będzie musiał napisać te klasy, umieścić je w css i o nich pamiętać, że są. Z tym się zgadzam; pilot do J! i "wywoływanie głosowe" (przesuń w lewo) - się by przydały takie "coś" :}

MarcinUser
05-04-2011, 22:16
nie prawda w edytor.css czy innym dla edytora robisz sobie klasy i z poziomu edytora oznaczasz co w lewo a co wprawo a co clear:both itp
Tak! Dodałem sobie do pliku editor.css klasę "miniaturka" z przyleganiem, marginesami. Teraz po dodaniu zdjęcia wystarczy zaznaczyć zdjęcie i wybrać z listy stylów "miniaturka". Dość proste rozwiązanie :)

Dzięki.

nikszal
05-04-2011, 22:19
W editor.css?
A na stronie masz ten sam układ formatowania?

MarcinUser
05-04-2011, 22:21
Chodzi o plik editor.css w folderze szablonu: /templates/szablon/css/editor.css
Tak więc tak, na stronie mam ten sam układ formatowania.

a_m
05-04-2011, 22:22
@nikszal - dlaczego nie napiszesz, co zrobić żeby były takie same?

nikszal
05-04-2011, 22:28
Wstaw te same klasy jeszcze do template.css.Wyczyścisz cache przegladarki i wysztko wróci do przeszłości. Bez pliku editor.css od biedy można się obejść, ale bez głównego arkusza css nie sposób.