PDA

Zobacz pełną wersję : Mały problem z Więcej ...



trzask3d
05-04-2011, 22:51
Mam w sumie banalny problem z którym nie mogę dać sobie rady. Chciałbym, aby po kliknięciu artykułu ( read more ) joomla wyświetlała go ukrywając prawą kolumnę (na całej szerokości strony).
Może znajdzie się ktoś kto by mnie naprowadził na rozwiązanie ...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

larry_krk
05-04-2011, 23:20
wiki.joomla.pl pomoże. równe chłopisko, podobno Rysiek się nazywa, a jak wiadomo - wszystkie Ryśki, to porządne chłopy.
Hasło -> przypisywanie modułów do pozycji menu.
Tworzysz pozycję menu (jeśli chcesz to ukryć to cały moduł) odwołującą się do kategorii / sekcji artykułów i w ustawieniach modułów z prawej kolumny po prostu jej nie zaznaczasz.

Pozdrawiam

trzask3d
05-04-2011, 23:29
Nie jestem pewien, czy sie dobrze rozumiemy. Będąc na głównej stronie mam układ dwukolumnowy. I lidy artykułów z buttonem WIECEJ... Po kliknięciu w WIĘCEJ wchodzę na stronę z pełnym tekstem artykułu i to jest OK, ale chciałbym, by na tej stronie z pełnym tekstem była tylko JEDNA kolumna, czyli by zniknęła druga kolumna z głównej strony.

larry_krk
05-04-2011, 23:41
Chyba dobrze się rozumiemy, ale póki nie dasz linka do strony i nie napiszesz np. "to różowe -> OUT" , stuprocentowej pewności nie mam :).

trzask3d
06-04-2011, 00:09
Poszło na PW

larry_krk
06-04-2011, 00:51
Dobrze się rozumiemy. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, może być też tak, że znalazłem na to jeden sposób, którego się uparcie trzymam, a jest jakieś prostsze rozwiązanie.
1. Tworzysz nowe menu w projektancie, modułu menu nie publikujesz, albo robisz to w ukrytej pozycji szablonu.
2. Dodajesz do w/w menu pozycję odnoszącą się do kategorii artykułu (w opisanym na pw wypadku do Kategoria: Noosfera)
3. Ustawieniach modułów z Twojej prawej kolumny ( Menu logowania i W Kinie) -> Przypisanie menu -> zaznaczone na liście -> NIE zaznaczasz pozycji stworzonej w pkt.2

Warunek, o którym zapomniałem wspomnieć (u Ciebie spełniony) div z komponentem nie powinien mieć na sztywno ustawionej szerokości, bo nawet jak wyłączysz moduły, to po prawej stronie zostanie pusta biała kolumna.

PS> czytać wiki, szukać w Googlu, przeszukiwać forum, bo na 102%, w każdym z tych miejsc było już to opisane.

trzask3d
06-04-2011, 08:49
Wielkie dzięki :) Wszystko zadziałało jak powinno !
Tak to jest jak człowiek się skupi nad rozwiązaniem problemu, ale z innej strony - kombinowałem z ukrywaniem kolumny z poziomu templatki.
Po prostu wymyślanie koła od nowa :P
Jeszcze raz wielkie dzięki.