PDA

Zobacz pełną wersję : extended menu - vertical i horizontal na jednej stronie



arth_
06-04-2011, 01:42
Witam wszystkich. Przeglądałem forum ale nie znalazłem podobnego tematu. Od niedawna bawię się w J. i napotkałem taki problem. Chciałem utworzyć rozwijane menu, pobrałem moduł Extended menu, do niego css z menu horyzontalnym. Wszystko ładnie zadziałało. Teraz chciałem na tej samej witrynie za pomocą tego samego modułu utworzyć menu ale tym razem wertykalne. No i tu się pojawia problem, bo wygląda na to, że można mieć albo takie albo takie. Czy ktoś z Was walczył z tym problemem, niewątpliwie w tej chwili moja wiedza nie pozwala mi na przeskoczenie tego problemu. Proszę o jakieś wskazówki co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam.

zwiastun
06-04-2011, 02:35
osadzasz w kontenerze div z identyfikatorem (np id="menupionowe"), a następnie w arkuszu stylów posługujesz się selektorami potomków

arth_
06-04-2011, 10:53
Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nijak nie wiem jak to zrobić. Gdzie konkretnie powinienem wrzucić tego div'a. Arkusze stylów pobrałem ze stronki http://de.siteof.de/extended-menu-templates.html. Z tego co widze w paczkach dla menu pionowego i poziomego różnią się tylko pliki menu.css. Czy powinienem wrzucić te dwa css'y do jednego pliku a następnie ( już po dopisaniu tego diva ) użyć wspomnianego przez Ciebie selektora potomków? Chwilowo nie ogarniam. Gdybyś mógł poświęcić mi jeszcze chwile czasu i wyjaśnić byłbym bardzo wdzięczny.