PDA

Zobacz pełną wersję : K2 i styl templatki



adasb82
06-04-2011, 20:36
Stworzyłem własny szablon dla stronki opartej na joomla. Podstawą zawartości jest K2. Chciałbym za wszelką cenę zmusić K2 to korzystania ze stylu templatki a nie własnego. Wiem, że w preferencjach jest opcja wyłączania stylizacji K2, jednak działa ona tylko gdy szablon strony stworzony jest zgodnie ze specyfikacja K2. A gdy nie jest ? Jest jakiś sposób na to by K2 wykorzystywało klasy templatki ??

a_m
06-04-2011, 21:10
jasne; w katalogu html tworzysz com_k2/templates/moj_szablon_k2 pakujesz tam odpowiednie pliki w preferencjach kategorii wskazujesz ten szablon jako dla nich / niej obowiązujący i przerabiasz pliczki > nadajesz elementom klasy i identyfikatory jakie masz w swoim szablonie;

natomiast pomysł jest mało szczęśliwy, szybciej przerobisz k2 do swoich potrzeb pracując na oryginalnym arkuszu stylów, możesz przecież skopiować k2.css do katalogu css szablonu, podlinkować , wyłączyć domyślny i będzie

adasb82
06-04-2011, 21:18
podlinkować , wyłączyć domyślny i będzie
Mój umysł nie nadąża... zatrzymał się na
możesz przecież skopiować k2.css do katalogu css szablonu. Jesteś w stanie napisać ze dwa zdania gdzie mam podlinkować ten arkusz i co mi to da ?

a_m
06-04-2011, 21:29
w <head> index.php szablonu i da Ci to, że spokojnie możesz pracować nad swoją wersją nie niszcząc oryginału i nie narażając się unicestwienie efektu pracy przy aktualizacji K2; jest jednak jeden szkopuł takiego posunięcia autorzy k2 zbyt agresywnie podeszli do pewnych klas, które K2 dzieli z Joomla!, ale jest ich niewiele

adasb82
07-04-2011, 11:02
I wszystko jasne. Bardzo dziękuje za wskazówkę. Pozdrawiam :]

---------- Post dodany 07-04-2011 o 11:02 ---------- Poprzedni post był 06-04-2011 o 21:34 ----------

Czy kod powinien wyglądać tak ?

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/k2.css" media="screen" />

?