PDA

Zobacz pełną wersję : Menadzer plikow sieciowych



master2007
07-04-2011, 13:24
Witam,
Mam pytanie odnośnie joomli 1.6. Uruchomiłem portal wewnętrzny na localhoscie. Szukam wtyczki czy rozszerzenia które będzie mi pokazywało określone przeze mnie pliki w formie prostego menadżera plików. Pliki znajdują się na danym localhoscie i są to np. pliki excela czy worda lub otworzenie pliku exe który znajduje się na localhoscie. Chciałbym mieć możliwość wyświetlenia tych plików (np konkretny katalog) i możliwość otworzenia danego pliku. Nie wiem czy jest takie rozszerzenie ale najlepsze (moim zdaniem) był by menadżer plików który mi wyświetli pliki w przeglądarce z poziomu portalu w joomli. Nie wiem czy wyraziłem się odpowiednio jasno ;)

Proszę o pomoc

moje
07-04-2011, 13:42
Jumi, eXplorer? osobiście nie sprawdzałem czy są w wersji dla Joomla 1.6 ale poszukać możesz.

master2007
07-04-2011, 14:18
Sprawdzę te co mi nazwy podałeś. Uściśle jeszcze bardziej. Chodzi mi np możliwość podglądu wybranych plików i ich uruchomienie z poziomu np artykułu. Coś w tym stylu. Nie koniecznie musi być tak jak myśle :D Tylko żeby idea była mniej więcej taka sama.

Znalazłem coś takiego co by spełniało moje wymagania ale nie mogę tego zbytnio uruchomić:
jsmallfib
http://wiki.jsmallsoftware.com/doku.php?id=jsmallfib

Dodatek jsmallfib uruchomiłem ale ma tylko opcję podglądu plików danego katalogu (czyli to o co mi chodziło) ale jego edycje dopiero po zapisaniu na dysk. Jest w ogóle możliwe to co chce zrobić z poziomu przeglądarki?

zwiastun
07-04-2011, 15:19
masz opis na naszej wiki po polsku

master2007
07-04-2011, 15:21
Właśnie znalazłem opis na wiki i uruchomiłem :) Ale jak pisałem wyżej nie spełnia wszystkiego czego chce.

Dodatek jsmallfib uruchomiłem ale ma tylko opcję podglądu plików danego katalogu (czyli to o co mi chodziło) ale jego edycje dopiero po zapisaniu na dysk. Jest w ogóle możliwe to co chce zrobić z poziomu przeglądarki?

zwiastun
07-04-2011, 15:57
raczej nie ma czegoś takiego, żebyś z poziomu witryny Joomla (frontonu) uzyskiwał dostęp do folderów na serwerze/komputere. Owszem, explorer dawał taką możliwość, ale tylko z poziomu zaplecza

Dylek
07-04-2011, 16:02
Stefan, byla mozliwosc i od frontu - kwestia konfiguracji.
@master2007 - zerknij tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/file-management/15793).

zwiastun
07-04-2011, 16:04
hmm. Nie wiedzialem. Ograniczenia w myśleniu :)