PDA

Zobacz pełną wersję : Oczekiwanie na www.strona.com



futrzaczek44
07-04-2011, 17:16
Witam,

od jakiegoś czasu gdy pracuje w panelu administratora zaczęła pojawiać się na dole
Oczekiwanie na www.delicious.com

W załączniku zrzut. Co może być powodem tego. Znacznie spowalnia to pracę.

Dodatkowo jeszcze jeden adres: http://www.semrush.com/. Na to również sporo oczekuje

Gall Anonim
07-04-2011, 18:39
A co sobie jakiś czas temu dodałeś?

futrzaczek44
08-04-2011, 10:11
Po prostu zastanawia mnie to. Czemu pojawia się oczekiwanie na delicious.com w panelu admina.

zwiastun
08-04-2011, 10:15
Nic nie dzieje się bez przyczyny - Gall Anonim zapytał Cię, co sobie ostatnio dodałeś (zainstalowałeś). W odpowiedzi na to pytanie tkwi odpowiedź na Twoje pytanie.

kokosz_mk
28-04-2011, 09:57
Witam.

Mam w sumie ten sam problem, od jakiegoś czasu oczekiwanie na www trwa dość długo. Jak już zacznie zaczytywać witrynę to trwa to bardzo szybko.
Nie przypominam sobie abym w ostatnim czasie instalował jakiekolwiek dodatki, rozszerzenia.
Stąd pytanie: jak sprawdzić co powoduje taki lag na początku??? Jakieś narzędzia, testy ??
Moja witryna: www.erp-portal.pl (http://erp-portal.pl)

Z góry dzięki za sugestie

tomaszek83
28-04-2011, 11:24
http://test.watchscript.pl/

kokosz_mk
28-04-2011, 12:25
Będę wdzięczny za fachową interpretację wyników, czyli co powoduje tego laga na początku ??

larry_krk
28-04-2011, 19:07
Przede wszystkim wypadałoby, abyś zdecydował się na jedną bibliotekę JS.
Drugie - zainstaluj sobie Google Page Speed (zakładam, że Firebuga już masz), ew. YSlow i będziesz miał podane na tacy rzeczy, nad którymi powinieneś popracować.

Pzdr.

kokosz_mk
28-04-2011, 23:50
Sprawdzam i testuję korzystając z różnych narzędzi. Generalnie sama wydajność witryny nie jest taka zła. Zastanawia mnie jednak coś takiego:


Dlaczego get erp-portal.pl na osi czasu jest z takim lagiem ??? Dopiero po tym wczytywane są skrypty, jsy itd.
??

larry_krk
29-04-2011, 11:23
Witam w piątek przed długim weekendem :D

Błąd załącznika, a czy 70 pkt w G PageSpeed, to taki super wynik ? Może nie najgorszy, ale to nie zmienia faktu, że strona wczytuje Ci się w 10 - 20sekund.

kokosz_mk
29-04-2011, 13:13
Poprawiłem załącznik. 10-20 sekund ??? Trochę wolne to łącze. Generalnie witryna wczytuje się po ok 9 sekundach. Gdyby nie lag na początku to czas byłby o połowę mniejszy.
Potrzebuję w sumie informacji, czy winny jest sam serwis, czy może mój hostingodawca daje ciała.

larry_krk
29-04-2011, 14:52
Przed momentem - dokładnie 14 sekund na łączu 25Mbps. Fioletowy paseczek w firebugu, to chyba czas oczekiwania na serwer, prawda ?

kokosz_mk
29-04-2011, 22:54
Tak właśnie podejrzewam, że lag na początku to właśnie oczekiwanie na serwer. Będę musiał postawić kopię całego serwisu na innym hostingu i przetestować, czy faktycznie to ich wina.

larry_krk
30-04-2011, 00:23
To może być wina hostingu, ale pamiętaj, że nawet tak na zdrowy chłopski rozum, ten czas zależy również od tego, jakie wyzwania stawiasz przed tym serwerem (pomijam skrypty .js, które się namnożyły jak króliki, bo są przetwarzane przez przeglądarkę, muszą tylko zostać pobrane). Niektóre rozszerzenia potrafią trochę krwi napsuć, może przestudiuj zapytania do bazy ??
Zacznij od rzeczy prostych i oczywistych - zminimalizuj pliki css i js, te które się da połącz ze sobą, skompresuj to do gzip, zoptymalizuj obrazki, biblioteki js możesz pobrać z zewnętrznych źródeł, najlepiej jedną i poczytaj o optymalizacji stron.