PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia SMTP a wysyłanie formularzy



feco
27-10-2006, 23:15
Witam wszystkich serdecznie :-)

Mam "mały" problem i liczę na Waszą pomoc. Mam nadzieję że uda mi się w miarę jasno sprecyzować mój problem. Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem w odpowiedni dział forum z moim pytaniem.

Podpowiedzcie mi proszę jakie powinny być ustawienia serwera, aby formularze docierały na podanego maila w konfiguracji (panel admina: konfiguracja -> zakładka poczta). Mam ustawione "funkcja mail PHP". Na domyślnych ustawieniach Krasnala maile wysyłało ale nie dochodziły. Zmieniłem więc w ustawieniach serwera adres SMTP na smtp.o2.pl (maile mają dochodzić na o2 i dochodzą), ale jak jest ustawione skanowanie SMTP na serwerze (antywir Avast) to krzaczy nono stop, że są jakieś wirusy i ledwo ledwo to chodzi. Serwer jest kumpla i nie bardzo mu pasuje wyłączyć skanowanie SMTP specjalnie dla mnie. Kolejny problem jest taki, że po wysłaniu danych z formularza (po wyłączeniu skanowania SMTP na serwerze) przychodzi kilka takich samych maili z danymi z formularza.

W chwili obecnej w panelu Admina w menu system -> informacje o systemie -> zakładka php mam odpowiednio:
- sendmail_from - ustawiony mój e-mail
- SMTP - ustawione smtp.o2.pl
Jak jest u was? Nie chodzi tylko o formularze z art*forms ale również o zwykły formularz kontaktowy wbudowany w joomla...

Dodam, że używam Joomla 108 PL stable

stone
28-10-2006, 21:39
Nie pocieszę Cię, ale po pierwsze musisz zauktualizwać do 1.0.11. Nie twierdze ze to na pewno pomoże, ale poprawek błędów było na prawdę dużo i całkiem możliwe ze wysyłąnie poczty również zostało poprawione. Natomiast w tej chwili szukanie razwiązania może okazać się statą czasu jezeli jest już poprawione w 1.0.11. Także zaktualizuj i daj znać czy pomogło, jak nie będzimy myśleli dalej