PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem...Z klientem FTP?;/



strona
08-04-2011, 15:51
Witam ma dziwny problem. Chcę wrzucić stronę przez klienta FTP FileZilla i mam następujące dane:

Nazwa FTP: joomla@sdfsdf.az.pl
Password: 1234567
Serwer FTP: FTP.gom.2sfdgdfg.az.pl
Port serwera FTP: 21

host: 62.146.68.180

http://img228.imageshack.us/f/beztytuukct.png/

i tak wpisuję nastepujące dane (link powyżej) i nie chce mi połączyć z serwerem...nie wiem co się dzieje..:(

zwiastun
08-04-2011, 15:54
Hmmm. Zapytaj administratora serwera.

strona
08-04-2011, 16:31
ja już normalnie nie mam siły..od pon się mecze z tym i nic...może ktoś z własnego doświadczenia(już wrzucał na serwer) mi pomoże..????:(

---------- Post dodany o 13:21 ---------- Poprzedni post był o 13:05 ----------

czy ktos pomoze??? bo mi się już pomysły skończyły i wiedza...

---------- Post dodany o 13:31 ---------- Poprzedni post był o 13:21 ----------

dobra teraz uzyskałem taki efekt

Odpowiedź 220 You will be disconnected after 15 minutes of inactivity.
Polecenie: USER kuba
Odpowiedź 331 User joomla OK. Password required
Polecenie: PASS ************
Odpowiedź 530 Login authentication failed
Błąd: Błąd krytyczny
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

Serwer musiał być taki sam jak Nazwa użytkownika, ale dalej nie do końca jest wszystko OK...

mjmartino
08-04-2011, 17:24
Odpowiedź 530 Login authentication failed = błędna autentykacja czyli login lub hasło są NIE POPRAWNE

ferrari1995
09-04-2011, 21:17
Dobrze z tym problemem sobie poradziłem. Natomiast teraz:
Ściągnąłem sobie FileZille i chce wrzucić Joomle na serwer. Na serwerze utworzyłem katalog, gdyż nie było praktycznie żadnego oprócz( ftpquota) . Następnie wgrałem wszystko na serwer do utworzonego katalogu o nazwie joomla15 ( taki jak na localhost) . Folder( installation). Problem tkwi w konfiguracji pliku ( configuration.php), ponieważ uzupełniłem dane pola i właśnie próbuję podpiąć domene ( www.dan.pl (http://www.dan.pl)) przez zmiane danych w pliku configuration.php. Dane do serwera mam następujące:

baza: w43564wp_dan
user: w43564wp_dan
pass: ]R1{;v.XhD
host: 62.146.68.175

Nazwa FTP: dan@j2lfnzp1n.az.pl
Password: })#Bi6iRH
Serwer FTP: FTP.danj2lfnzp1n.az.pl
Port serwera FTP: 21
Limit: 1000 MB


A o to dane z pliku configuration.php( z notatnika) :

<?php
class JConfig {
var $offline = '0';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '20';
var $helpurl = 'http://help.joomla.org';
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
var $sef = '1';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '1';
var $feed_limit = '10';
var $feed_email = 'site';
var $secret = 'cM3gYidd9lcCsp9S';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '-1';
var $xmlrpc_server = '0';
var $log_path = 'C:\\xampp1\\xampp\\htdocs\\joomla15\\logs';
var $tmp_path = 'C:\\xampp1\\xampp\\htdocs\\joomla15\\tmp';
var $live_site = '';
var $force_ssl = '2';
var $offset = '0';
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();
var $ftp_enable = '0';
var $ftp_host = '62.146.68.175';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = 'dan@j2lfnzp1n.az.pl';
var $ftp_pass = '})#Bi6iRH';
var $ftp_root = ' FTP.danj2lfnzp1n.az.pl';
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'dan@j2lfnzp1n.az.pl';
var $user = 'dan@j2lfnzp1n.az.pl';
var $db = 'dan@j2lfnzp1n.az.pl';
var $dbprefix = 'jos_';
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom ='www.dan@gmail.com';
var $fromname = 'www.dan.pl';
var $sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
var $smtpauth = '0';
var $smtpsecure = 'none';
var $smtpport = '25';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = 'www.dan.pl';
var $MetaAuthor = '1';
var $MetaTitle = '1';
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
var $password = ']R1{;v.XhD';
var $sitename = 'www.dan.pl';
var $MetaDesc = 'www.dan.pl - Serwis ogłoszeniowy.';
var $MetaKeys = 'serwis, ogłoszenie, ogłoszeniowo, portal, praca, szukam pracy,';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj później.';
}
?>


I przymierzam się do instalacji wpisując adres: http://www.dan.pl/installation/index.php i przekierowuje mnie na nazwa.pl że ta domena jest zarezerowana ( czyli prze ze mnie, ponieważ tam została wykupiona domena)

NIE WIEM DLACZEGO NIE POJAWIA MI SIĘ INSTALTOR JOOMLA??? Próbowałem już kilka krotnie zmieniać dane w tym pliku configuration.php i nic :((( po raz pierwszy mam taki błąd, którego sam nie potrafiłem rozwiązać a głowie się od wczoraj ..polowe nocy nie przespałem i na nic moje zmagania...ludzie pomóżcie bo nie ogarniam. Tak wiem pewnie mnie skrytykujecie że powinienem się lepiej zapoznać itp... no ale człowiek wszystkiego nie wie..

PeFik
10-04-2011, 00:14
podając dane do FTP etc. zapraszasz ciemne moce, aby bez trudu zrobiły ci sabotaż na max-a. wybacz ale jesteś dzieciak. Każdy hosting ma inne ustawienia, tak samo jak domena potrzebuje czasu od wpisania poprawnych DNS aby załapała. Wina leży nie w Joomla, a o tym jest to forum, ale w braku myślenia logicznego. Skoro płacisz za hosting firmie X to zapytaj co robisz źle ICH !:P

mjmartino
10-04-2011, 10:00
problem tkwi w
log i tmp zmień

@ferrari1995 ferrari jest tak szybkie.. jak i szybcy są hakerzy którzy przeszukują fora i trafiają na takie naiwne posty... ehh.. zastanów się czy chcesz być administratorem bo to nie sztuką..

ferrari1995
10-04-2011, 11:05
taki głupi nie jestem żeby takie dane podać ;P

Robster
10-04-2011, 11:06
taki głupi nie jestem żeby takie dane podać ;P

Właśnie to zrobiłeś cwaniaczku :)

ferrari1995
10-04-2011, 11:09
Robster podałem fałszywe dane CWANIACZKU ;/

---------- Post dodany o 08:09 ---------- Poprzedni post był o 08:08 ----------

mjmartino (http://forum.joomla.pl/member.php?9504-mjmartino) mógłbyś mi powiedzieć co powinienem tam zrobić???

problem tkwi w
log i tmp zmień

Robster
10-04-2011, 11:15
Nie myślisz kolego w tym jest problem. Od samego startu wszyscy odsyłają cię do wiki, a ty dalej brniesz w zaparte. Powiedz mi jak wyćwiczyć tak silną wolę na sugestie innych osób?

Gall Anonim
10-04-2011, 11:25
Robster podałem fałszywe dane CWANIACZKU ;/ń
@ferrari jak ty chcesz żeby po takich tekstach ktokolwiek ci pomagał ?
__________________________________________________ _______________________________
@Robster - kolejna osoba po zaawansowanym szkoleniu ALP (pisałem w poście o favicon'ie)

ferrari1995
10-04-2011, 11:55
Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) bo Robster ocenił mnie bez podstaw..nie zna mnie

Gall Anonim
10-04-2011, 12:08
Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) bo Robster ocenił mnie bez podstaw..nie zna mnie

@ferrari - Twoja wola jak czynisz, jednak akcja = reakcja, dla mnie wypowiedź @Robster'a jest konsekwencją tego iż już w pierwszym poście nie napisałeś iż są to przykładowe dane, czy też nie wy x'sowałeś ich (chociaż nie dam sam sobie ręki uciąć czy aby w swej ufności i wierze w człowieka nie palnąłeś tego błędu na początku, a potem pozmieniałeś jednak hasła //bo jakoś pewna zgodnośc danych sugerowałaby taką sytuację//, a teraz wstyd ci się do tego przyznać - popełniać błędy to nie wstyd - wstyd to tkwić w nich z uporem i głupotą maniaka)
Jestem przekonany że nikt z osób które z tobą rozmawiają nie dokona do ciebie włamania - jednak czytają to jeszcze inni.
Co do reszty:
var $log_path = 'C:\\xampp1\\xampp\\htdocs\\joomla15\\logs';
var $tmp_path = 'C:\\xampp1\\xampp\\htdocs\\joomla15\\tmp';
Najpiew przeczytaj te linie ze zrozumieniem.
Potem popatrz i poczytaj na forum o konstrukcji pliku configuratiom.php (o tym było multum)

palyga007
10-04-2011, 12:17
A jak tak tylko przelotem wpadnę i zamknę tą bezsensowną dyskusję.

Forum to nie miejsce na naukę podstaw obsługi Joomla! (w tym także tłumaczenia ciągle o tym jakie informacje zawiera plik configuration.php i jak należy je modyfikować. )

Pozdrawiam i życzę smacznego obiadu.