PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja między artykułami



CrowPL
09-04-2011, 12:58
W jakim pliku znajdę kod odpowiedzialny za nawigację?

- pod artykułami
3884

- i w samym artykule
3885

Ewentualnie gdzie mogę skonfigurować to prosto z panelu (znalazłem jedynie możliwość włączenia i wyłączenia). Chciałbym to sformatować po swojemu np centrując, tekst zmienię sobie w pliku z tłumaczeniem. I jak się fachowo nazywa taka nawigacja?

zwiastun
09-04-2011, 13:25
Do formatowania służy CSS a nie kod php/html. Więc informacje, gdzie to jest w kodzie, do niczego Ci nie posłużą (najwyżej, żeby coś sknocić)

CrowPL
10-04-2011, 00:01
Dobra co chciałem to znalazłem ;)
Tylko nie mam pojęcia jak wyłączyć pod nawigacją "Strona X z Y"?

zwiastun
10-04-2011, 00:25
Wyłączyć wynik paginacji w preferencjach.

CrowPL
10-04-2011, 13:50
OK w takim razie formatowanie przeradza się w problem braku możliwości wyłączenia wyników paginacji.

Jeżeli mam włączone "Podział na strony" i "Paginacja" wszystko jest wporządku czyli wygląda tak:
3884

Natomiast jeżeli chcę się pozbyć Strona X z Y wyłączając "Paginacja" znika mi wszystko włącznie z podziałem strony mimo, że "Podział na strony" jest włączony.
W czym leży problem? Mam postawioną stronę lokalnie i wszystko działa, na serwerze nie. Nie modyfikowałem NIGDY oryginalnych plików joomli nie licząc tego, który odpowiada za RSS.

---------- Post dodany o 11:50 ---------- Poprzedni post był o 07:48 ----------

Centrowanie paginacji załatwiłem sobie spod css...

kodhtml
11-04-2011, 18:45
Jeżeli lokalnie wszystko działa a na serwerze nie, to zapewne jest to kwestia ustawień, porównaj czy WSZYSTKIE są identyczne.
Aby zmodyfikować paginację, poszukaj informacji na temat funkcji "pagination_list_footer" oraz artykułu: http://docs.joomla.org/Understanding_Output_Overrides

CrowPL
12-04-2011, 22:02
Dzięki za artykuł.

Ustawienia są identyczne i w tym właśnie problem. Wiecie może gdzie w bazie mieści się informacja o pokazaniu/ukryciu "Podział na strony" i "Paginacja"? I czy ustawienia te gdzieś dublują się w panelu bo może jednak coś przeoczyłem? Wiem tylko o tym, że są w (ścieżka):

Menu
Menu witryny
Pozycja menu: Artykuły » Kategoria / Przegląd
Parametry: rozszerzone