PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po skopiowaniu joomla.



Nowy
09-04-2011, 13:40
To mój pierwszy raz jeśli chodzi o instalację joomla. Skopiowałem zestaw plików joomli 1.5.17 na serwer. Gdy chciałem przystąpić do instalacji, w przeglądarce wpisałem moją domenę i ujrzałem: Witamy oraz informację, że strona jest w budowie, Zapraszamy wkrótce....:obojetny:
Dlaczego nie ma strony z instalacją Joomla? Chmody sprawdziłem - prawidłowe - może coś nie gra z moim serwerem?

zwiastun
09-04-2011, 13:59
1. Skąd się borą nowicjuszom pomysły, żeby instalować starocie, to chyba tylko PB wie, a DŚ wytłumaczyć umie.
2. Prawdopodobnie w głównym katalogu witryny pozostał Ci plik index.html, a w ustawieniach serwera pliki z rozszerzeniem .html mają priorytet

Nowy
09-04-2011, 14:16
1. Skąd się borą nowicjuszom pomysły, żeby instalować starocie, to chyba tylko PB wie, a DŚ wytłumaczyć umie.

Hm... gdzieś, kiedyś słyszałem (czytałem?), żeby nie rwać się na najnowsze wydania, bo te zawierają jeszcze błędy, niedociągnięcia i trochę czasu minie, zanim "dotrze się". Stąd wybrałem właśnie tę wersję...

palyga007
09-04-2011, 14:28
Tylko, że najnowsze wydanie to wydanie 1.6.1 (To tak nawiasem)

zainstaluj 1.5.23

zwiastun
09-04-2011, 14:37
Hm... gdzieś, kiedyś słyszałem (czytałem?), żeby nie rwać się na najnowsze wydania, bo te zawierają jeszcze błędy, niedociągnięcia i trochę czasu minie, zanim "dotrze się". Stąd wybrałem właśnie tę wersję...
Najnowsze w przypadku Joomla! sygnowane są liczbą "0" w trzecim członie numeru wersji. A to oznacza, że między 1.5.17 a najnowszą 1.5.23 wyszło już 6 kolejnych poprawionych wersji, w których naprawiono kilkadziesiąt (jeśli nie kilkaset) usterek, w tym kilka luk zagrażających bezpieczeństwu.

ulekk
09-04-2011, 15:31
Czy rozwiązałeś już ten problem?
Najlepiej pobierać najnowszą wersję systemu ponieważ na tej wersji wszystko się skupia i jest wsparcie.
Ja miałem taki przypadek że raz mi się nie skopiowały wszystkie pliki lub paczka na oficjalnej stronie była uszkodzona i działo się to samo.
Pobrałem ponownie i wrzuciłem na serwer i zagrało.

Pozdrawiam
Michał Batorowicz
http://michal.batorowicz.pl/jakzrobicbloga/
http://michal.batorowicz.pl/jakzrobicstrone/
http://zarabianieprzezinternet.sukces.civ.pl/

zwiastun
09-04-2011, 15:38
Mistrzu @Ulekk
1. Najlepiej pobierać najnowszą wersję systemu" to znaczy jaką? 1.6.1 czy 1.5.23. Bo obie - na dzień dzisiejszy są najnowsze.
2. Prawdopodobna poprawna odpowiedź na problem użytkownika @Nowy padła w mojej pierwszej wypowiedzi. Twoje przypuszczenie (na podstawie niezbyt trafnie ocenionego doświadczenia) raczej nie ma tu nic do rzecz. A niezbyt trafnie ocenione, bo stwierdzenie o "uszkodzenie paczki" na stronie oficjalnej to należałoby poprzeć jakimś dowodem.

Nowy
09-04-2011, 15:48
No cóż. Posłuchałem Was i skopiowałem pliki joomla! 1.5.23. Gdy wpisuję mój adres w przeglądarce tym razem wyskakuje info:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.


Jak to nie mam dostępu do serwera, o co chodzi?
Może dodam, że korzystam z serwera tvk vectra, poczta na nim działa...

Nie ma w katalogu głównym pliku index.html...

zwiastun
09-04-2011, 15:58
A co to za serwer? A spełnia wymagania Joomla? No i zasadnicze pytanie: co tym razem "zmaściłeś", bo skoro poprzednio mimo wszystko coś się wyświetlało, a nie zrobiłeś niczego, poza przesłaniem plików, to powinno się wyświetlać to samo. Przypuszczam jednak, że tym razem nie ma pliku index.html, bo go usunąłeś razem z plikami starego Joomla.

ulekk
09-04-2011, 15:58
A to zależy od upodobań jaką wersję wybierze.
Jasno napisałem, że najnowszą a Ty napisałeś, że obie są najnowsze - Widzisz jakąś niejasność w mojej wypowiedzi.
Jeśli chodzi o plik index.html to po czym on został?
Zasugerowałem najprostsze rozwiązanie - ponownie skopiować pliki na serwer

Pozdrawiam
Michał Batorowicz
http://michal.batorowicz.pl/jakzrobicbloga/
http://michal.batorowicz.pl/jakzrobicstrone/
http://zarabianieprzezinternet.sukces.civ.pl/

zwiastun
09-04-2011, 16:02
@ulekk - dobrze, że chcesz pomóc, ale naprawdę daruj sobie akademickie debaty. W odwrotnej kolejności:
3. Jak widzisz - ponowne skopiowanie plików nic nie dało, bo nie tu leżał problem
2. Popytaj administratorów serwerów to Ci powiedzą, skąd w katalogach udostępnianych klientom znajdują się pliki index.html
1. Pierwsze komentarza niewarte.

Nowy
09-04-2011, 16:26
A co to za serwer? A spełnia wymagania Joomla? No i zasadnicze pytanie: co tym razem "zmaściłeś", bo skoro poprzednio mimo wszystko coś się wyświetlało, a nie zrobiłeś niczego, poza przesłaniem plików, to powinno się wyświetlać to samo. Przypuszczam jednak, że tym razem nie ma pliku index.html, bo go usunąłeś razem z plikami starego Joomla.
Dostęp do internetu mam dzięki pakietowi tvkablowej Vectra. Jest tam konto onlline dla poczty i dla konta www/ftp. Z poczty korzystam od dawien dawna, a o koncie www/ftp przypomniałem sobie w ostatnich dniach. Nie wiem czy spełnia on wymogi joomla... ; jak to sprawdzić?

zwiastun
09-04-2011, 16:49
A w ogóle wiesz, jakie wymagania ma Joomla?

Nowy
09-04-2011, 17:00
Ups! :blink: Zupełnie o tym zapomniałem, o php, mysql. Nie wiem czy serwer tvkvectra jest na to przygotowany. Już wysłałem zapytanie do administracji o te sprawy, chyba że najpierw gdzieś znajdę info...

Caceres
03-06-2011, 00:19
Witam
Spotkałem się z podobnym problemem. Podobnie spopiowałem wszystkie pliki joomla na serwer (nazwa.pl). Następnie wpisałem adres strony i nie pojawiła się instalacja tylko informacja ze "strona jest utrzymywana na serwerach nazwa.pl i ze mozna sprawdzic czy jest na sprzedaż" czyi taka ich reklamowka jakby. Juz sprawdzałem czy sa te pliki html, probowałem ponownie presłać wszystkie pliki i nadal nic ten sma problem. Czy ktoś by mógł wskazać gdzie leży problem? Z góry wielkie dzięki.

countlukas
03-06-2011, 12:55
ja spotkałem się z podobnym problemem ale na innym serwerze. w moim przypdaku rozwiązanie było następujące:
wszystkie pliki należy umiescieć w katalogu joomla, a sam katalog joomla w katalogu public_html o ile taki posiadasz.
życze powodzenia

wojsmol
03-06-2011, 19:47
Witam
Caceres Podstawowe pytanie jaki adres wpisujesz? Chodzi dokładnie czy jest to zakupiona domena czy darmowa subdomena w formacie http://www.user.nazwa.pl.
Pozdrawiam

Caceres
04-06-2011, 00:47
Witam.
Umieszczenie w katalogach również nie pomogło..

Jest to zakupiona domena (tez w nazwa.pl) czyli www.cos-tam.pl
pozdrawiam

------

OK już mi zaskoczyła instalacja.. nie wiem jak i od czego ale zaskoczyło i sie zainstalowało. Dzięki za pomoc

wojsmol
04-06-2011, 01:22
Witam
Caceres W takim razie proponuje sprawdzić 2 rzeczy:
1. Czy domena jest skierowana na odpowiednie konto w nazwa.pl poprzez panel klienta?
2. Czy na koncie ustawionym w panelu klienta domena jest skierowana na folder z Joomla! poprzez active.admin?
Pozdrawiam

Caceres
04-06-2011, 02:26
Witam
Tak własnie była skierana na folder później nawet juz kierowalem na podfoldery i nic.
No ale zaskoczyła instalacja i się łądnie zainstalowało wszystko.
Wiekie dzieki za pomoc i do następnego ;)