PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie bazy danych



houston4
10-04-2011, 00:08
Witam.

Mam taki problem. Chcę (albo raczej muszę) zobaczyć relacje w bazie danych, w Joomli 1.5.
Robiłem to na kilka rożnych sposóbów, m.in:
- za pomocą pliku exportu *.sql
- za pomocą żródła danych ODBC
I to zarówno MS Access, MySQL Workbench, DB Designer pokazywały mi tabele ale bez relacji.

Jak już sobie pogooglowałem to się dowiedziałem że problem jest raczej w typie tabel w BD bo są typu MyISAM a ten podobno nie używa Foreign key - i tu jest "pies pogrzebany". I się dowiedziałem że najlepiej ten typ zmienić na InnoDB.

Kolejne schody, zmieniałem ten typo na kilka różnych sposobów:
- bezpośredniow phpMyAdmin
- w wyexportowanym pliku za pomocą komendy " alter table table_name engine=innodb;"

I się pozemianiało MyISAM na InnoDB - niby git, ale wspomniiane wyżej programy (MS Access, MySQL Workbench, DB Designer) nadal nie pokazują relacji mimo że typ tabel to InnoDB.

Mi już się pomysły wyczerpały.

A może ktoś podejrzał te relacje lub przynajmniej wie jak to zrobić?
Będę z góry wdzięczy.

zwiastun
10-04-2011, 00:23
W dokumentacji Joomla można znaleźć dokładny grafik relacji w bazie danych. Wystarczy dobrze poszukać. Link podawano też swego czasu na forum.

houston4
10-04-2011, 14:32
Ja mam ten grafik, tyle że tam jest 33 tabele, a ja w swojej BD mam 82 tabele - więc chyba ta grafika z dokumentacji Joomla trochę przy uboga.

palyga007
10-04-2011, 14:42
Bo 33 to liczba tabel w świeżej instalacji Joomla!

U Ciebie liczba ta zwiększona została o dodatkowo zainstalowane moduły/komponenty

Gall Anonim
10-04-2011, 14:53
@4huston - you have a problem - ja mam teraz w jednej ze swoich baz np 172 tabele
Natomiast - Huston. I (we:)) have a problem - czemu pytasz o 1.5.xx w dziale 1.0.x?
Pzdr

houston4
10-04-2011, 18:19
Bo 33 to liczba tabel w świeżej instalacji Joomla!

U Ciebie liczba ta zwiększona została o dodatkowo zainstalowane moduły/komponenty

Dokałdnie - masz rację, to ja wiem, tylko rozchodzi się o to w jaki sposób poszczególne tabele z poszczególnych modułów/komponentów (zainstalownych w mojej Joomla) są połączone między sobą i z całą resztą tabel relacjami.

PS. A odnośnie działu to małe niedopatrzenie.

Robster
10-04-2011, 18:31
Widzę zwiedziłeś już peb.pl i programmers.net :) Obczaj jeszcze ten temat - http://www.goldenline.pl/forum/1283566/program-do-tworzenia-schematow .

Niedopatrzenie nie jest małe bo bazy do tych dwóch wersji są inne. Jeśli ktoś szukał dla ciebie bazy dla 1.0 to trochę czasu na to poświęcił i pewnie nic nie znalazł, a ty teraz piszesz, że jednak masz 1.5.