PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja uzytkownika na VirtueMart



netmi
10-04-2011, 14:23
Mam problem z tworzeniem kont nowych użytkowników.
Podczas rejestracji nowego użytkownika, wszystko przebiega OK. Pojawia się cały formularz rejestracyjny, na e-mail klienta zostaje wysłany e-mail potwierdzający, że konto zostało założone, i że można się zalogować.

I wszystko jest OK do momentu, kiedy chce się zarządzać swoim kontem, lub przejść do realizacji zamówienia...
Przy chęci zarządzania kontem pojawia się komunikat, że trzeba się zalogować, co jest niestety niemożliwe (?) (próbowałem kilkakrotnie wprowadzać dane podane podczas rejestracji i ciągle jest napisane, że trzeba się zalogować...), a chcąc przejść do realizacji zakupów, pojawia się komunikat: Info: Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym klientem. Prosimy o wprowadzenie swoich danych.
I ponownie pojawia się formularz rejestracyjny VM...

W panelu administratora, na liście użytkowników VM widnieje nowo rejestrowany użytkownik, ale brak jest jego pełnej nazwy, jest przypisany tylko do grupy registered, brak uprawnienia shopper i numeru ID. Ręczna edycja tych danych nie pomaga...

Proszę o pomoc...

kodhtml
11-04-2011, 19:15
Jaka wersja Joomli i VirtueMart?
Czy coś było modyfikowane w kodzie?
Sprawdziłeś ustawienia dot. rejestracji i aktywacji kont?

otek1981
11-04-2011, 21:10
A gdzie te ustawiania sprawdzić ewentualnie??
w samych użytkownikach nie widzę tego :(

wir100
18-05-2011, 23:58
Witam wszystkich

Podczepiam się pod wątek.

Może najpierw kilka słów wprowadzenia, mianowicie wszystko działało cacy - tzn rejestrowali się użytkownicy, VM przyjmował adresy wysyłki i wszystko OK) do momentu gdy zrobiłem optymalizacje bazy danych MySQL (za pomocą phpMyAdmin).
Od tego momentu nie działa mi rejestracja użytkowników w VM (tzn rejestruje i wysyła e-mail z potwierdzeniem, tworzy konto, nawet się można zalogować do sklepu tylko nie można nic kupić ponieważ sieje komunikatami że "jesteś nie zalogowany.... ", nie można wejść do zarządzania swoim kontem - komunikat: nie masz uprawnień aby oglądać tę część witryny), mimo że użytkownicy którzy wcześniej się zarejestrowali i aktywowali konto mogą składać zamówienia, ale i tu jest zong - zamówienia nie rejestrują się w systemie, tzn nie ma ich na liście zamówień, a e-maile z zamówieniami dochodzą do sklepu i zamawiającego.

J!1.5.22 + VM 1.1.8
proste adresy, php5,

Zastanawiam się czy ta optymalizacja bazy nie zrobiła jakiegoś "kuku" w bazie - tylko pytanie gdzie?

Byłbym wdzięczny za każdą sugestię, podpowiedź.

Pozdrawiam
Wir100

larry_krk
21-05-2011, 01:36
Prawdopodobnie optymalizacja zrobiła kuku. Wgraj backup i trzymaj kciuki. Na przyszłość takie optymalizacje przeprowadzaj na kopii, na localu, nie na żywca.

tlewap
21-05-2011, 11:41
Ja miałem problem z logowaniem sie na virtuemart z powodu używania adresu bez www, po dopisaniu przekierowania w htaccess na www, wszystko działa jak należy.
Spróbuj może i Tobie pomoże.

wir100
26-05-2011, 11:34
Witam

pokonałem dziwne zachowanie VirtuaMart.

Ale do rzeczy, włączyłem pokazywanie błędów i okazało się że problem leży w nazwach kolumn w 2 tabelach VM: tabela VM_user_info i VM_order_user_info.
Standardowo VM tworzy te tabele i pola o nazwach extra_field_1, niestety po optymalizacji przestały one być polami o właściwych nazwach, żeby zaczęło dziłać wystarczyło zmienić nazwy tych pół na VM_ extra_field_1.

Problem uległ rozwiązaniu, kosztowało mnie to trochę ślęczenia i grzebania w bazie, ale się opłaciło.

A tak swoją drogą zastanawiam się dlaczego taka sytuacja zaistniała - przecież optymalizacja bazy nie zmienia nazw pół w tabelach bazy danych, Tu chętnie bym usłyszał opinie kogoś kto ma większe doświadczenie z bazami danych, phpMyAdmin, Joomla i VM.


Pozdrawiam
Wir100