PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz dodający nowe wpisy



albertc
10-04-2011, 15:33
Witam,
Ostatnimi czasy przerzuciłem się z wordpressa na joomle. Bardzo sprawnie i przyjemnie mi się ją obsługuje. Chcę stworzyć formularz służący do dodawania pewnego rodzaju wpisów. Jednak chciałbym poprosić was o podpowiedzi. Muszę dodać, że nigdy nie tworzyłem formularzy i nie wiem za bardzo od której strony to ugryźć. Zastanawiałem się nad FacileForms jednak nie wiem czy jest on w stanie zrobić to czego ja chce. Poza tym, być może istnieje jakiś inny, lepszy sposób na zrobienie tego. Dobra, koniec biadolenia, już pisze o co mi chodzi.
Chciałbym stworzyć formularz wyglądający mniej więcej tak:
------------------------------------------------------------
Autor:
Tytuł:
Opis:
Cena:
Produkt:
Czas trwania: (od-do)
Miasto:(Tutaj chciałbym aby wyświetlały się podpowiedzi już dodanych miast)
Sklep:(Tutaj rozwijana lista, z opcją "nowy", która aktywuje pola poniżej)
Nazwa:
Adres:
-------------------------------------------------------------
dobrze by było gdyby taki rekord był traktowany jak zwykły wpis, ponieważ chcę aby później taki wpis czekał na moderacje, a po zatwierdzeniu trafiał na stronę główną.

Czy za pomocą facileforms da się zrobić coś takiego? Czy może istnieje jakaś inne wtyczka, bardziej pomocna przy tworzeniu tego typu formularzy.

Tabum
11-04-2011, 15:10
Jest sporo komponentów służących do tego rodzaju wpisów. Za najlepszy można uznać SobiPro (http://sobipro.sigsiu.net/download), (jeszcze wersja RC) nie mniej tobie wystarczy ListBingo (http://www.gobingoo.com/products/listbingo/overview). Darmowe, ale wymagające rejestracji.
Jeden mankament, nie do końca wiem czy da się zrobić tak aby po zaznaczeniu jednego pola wyskoczyły następne. Prawdopodobnie można to zrobić na oddzielnej stronie.
Pobaw się tymi komponentami, na pewno coś ci się spodoba :)

albertc
11-04-2011, 15:53
Dzięki wielkie, zaczynam zabawę :D
--------------------
Update
Powstał pewien problem, otóż listbingo nie ma opcji która pozwalała by na dodawanie nowych ogłoszeń bez uprzedniej rejestracji. Chyba, że ma a ja nie potrafię jej znaleźć. Ewentualnie pomyśleliśmy jeszcze o tym, że można by ustawić każdego odwiedzającego jako zalogowanego domyślnie na ogólne konto. Z tym, że nie wie m czy jest taka możliwość w joomli. Z tym, że wiązałyby się z tym inne problemy, jak to, że każdy mógłby zmieniać dodawane wpisy. Czy jakaś inna wtyczka posiada coś takiego? Zaraz sprawdze jeszcze sobipro.

albertc
12-04-2011, 18:23
Podbijam gdyż zakutalizowalem post, a przez ten czas temat przepadl w czelusciach forum. Co do SobiPro, to niestety moj serwer nie spelnia wszystkich wymagan, dokladnie chodzi o xsl.