PDA

Zobacz pełną wersję : seminar może ktoś wie jak zmienić dwie rzeczy



Frantz
10-04-2011, 20:19
Witam serdecznie może ktoś może mi pomóc jak zmienić tło w tym małym okienku w którym są skrótowe informacje o wydarzeniu

oraz jak zmienić skróty dni w kalendarzu, w polskiej wersji są błędy
zamiast pn, wt, śr, czw, pt, so, n
jest po, wt, ś, cz, pi, so, ni

bardzo proszę o pomoc:blink:

3892

Robster
10-04-2011, 21:52
Paint ewentualnie Photoshop i będzie śmigać.

-------------------
Ponad 3 lata na forum kolego, a ty takie coś piszesz. @zwiastun na swoim krześle obrotowym szału dostanie.

Frantz
10-04-2011, 22:06
nie zrozumieliśmy się kolego
chodzi mi o to gdzie w kodzie mogę zmienić te rzeczy
czyli może ktoś wie gdzie jest kod opowiadający za tło w tym dymku oraz
kod odpowiadający za wyświetlanie się skrótów dni

zwiastun
10-04-2011, 22:09
Kod odpowiadający za wyświetlanie skrótów dni pewno w pliku językowym.
Kod odpowiedzialny za tło - skorzystaj z Firebuga i się dowiesz.

Frantz
10-04-2011, 22:23
właśnie przepatrzyłem pliki językowe i nic nie znalazłem
na forum twórcy modułu ludzie prosili o rozwiązanie tego problemu jednak nikt nie odpisał

jeżeli chodzi o firebug to próbowałem jednak nie mogłem sobie z tym poradzić, albo nie umiem dość dobrze posługiwać się firebug albo w tym przypadku nie może mi pomóc
podaję link do strony autora z kalendarzem jeżeli ktoś potrafi za pomocą firebug zdobyć odpowiedź na moje pytanie będę mega wdzięczny http://seminar.vollmar.ws/

zwiastun
10-04-2011, 23:55
hmm Skróty w kalendarzyku powinny być odczytywane z pliku języka polskiego pl.ini. I na pewno odczytywana jest nazwa miesiąca. Skąd odczytuje skróty nazw dni - nie mam, niestety, pojęcia. Bo na pewno nie ze wspomnianego pl.ini.
Okienko - sprawdź czy nie jest formatowane klasą tooltip z pliku template/system/css/general.css

Frantz
11-04-2011, 10:34
niestety nadal pudło
w general.css jest tam tooltip ale niestety zmiany tam nic nie dają:(

kodhtml
11-04-2011, 17:55
Jeżeli uzywasz szablonu rhuk_milkyway (jak na przykładzis seminar) to w template.css masz definicję klasy tooltip, która nadpisuje tą z general.css, więc tam musisz zmienić kolor tła.

Frantz
11-04-2011, 21:31
używam innego szablonu gdzie nie ma takiego pliku, nawet jak zmienię w template/system/css/general.css to nic to nie daje :(
kurde napisałem email do autora tego modułu jednak nic nie odpisuje :(
kaszana
może ktoś zna podobny moduł ?

PeFik
12-04-2011, 08:26
Event Registration Pro - nie tyle co podobny, a o niebo lepszy, a w szczególności jego kod jest przejrzysty, ma dużo opcji.

Osoby, które mają członkostwo w klubie Gavick, mogą go kupić o 20 % taniej --> https://www.gavick.com/home/promotions.html

kodhtml
12-04-2011, 09:37
używam innego szablonu gdzie nie ma takiego pliku
Skoro niema template.css to z pewnością jest jakiś inny css. Nie wyobrażam sobie szablonu bez styli :) Pliki ze stylami z używanego szablonu wczytywane są później niż style z "system" i nadpisują je wobec tego zmiana w "system" nie pomoże, chyba że użyjesz "!important" dla danego styl - poczytaj o tym. Ale ważna uwaga!: przy aktualizacji Joomli możesz stracić zmiany, jeżeli w tej aktualizacji będzie również plik general.css . Więc lepiej znaleźć plik ze stylami z używanego szablonu - zobacz źródło strony i w nagłówku zobacz jaka jest kolejność wgrywania plików css. A najprościej byłoby jakbyś podał adres strony.