PDA

Zobacz pełną wersję : Brak mozliwości wgrywania plików do katalogu szablonu



Mergent
10-04-2011, 22:25
Witam
Zakupiłem i zainstalowałem nowy szablon dla joomla 1.5 (konkretnie at_lipara) wszystko szło dobrze do czasu kiedy chciałem w grać do katalogu gdzie został on zainstalowany dodatkowe pliki. Do innych katalogów szablonów (rhuk_milkyway, ja_purity, beez) mogę wgrać co chcę ale do tego konkretnego nic. Obecne w katalogu pliki mogę edytować. Moje działania do tej pory:


1. Joomle mam zainstalowaną na dysku sieciowym NAS w sieci lokalnej, dlatego próbowałem zmienić atrybuty tego katalogu przez win i nc ale nic to nie dało.
2. No to spróbowałem wgrać te pliki po FTP-e przez filezilla ale również jest blokada.
3. Usunąłem ten szablon i zainstalowałem na nowo, to samo.
4. Z czystej ciekawości rozpakowałem ten szablon na dysku lokalnym i żadnych blokad nie ma.


Wiem, że w systemach linuksowych, unixowych są tzw chmody czyli uprawnienia do plików i katalogów ale jak to zmienić? W sieci piszą że wystarczy użyć nc wybrać z menu zmień atrybuty i po problemie ale nie jest tak do końca.

Jeżeli ktoś mógłby mi w tym temacie pomóc lub naprowadzić w czym tkwi problem było by bardzo miło.

Pozdrawiam

kodhtml
11-04-2011, 18:30
Może dostęp do katalogu jest blokowany w momencie jego wykorzystania? Ustaw inny szablon domyślny i spróbuj wtedy. W Joomli 1.5 możesz wgrać szablon poprzez ftp, więc możesz usunąć go z serwera, rozpakować na komputerze lokalnym, dołączyć pliki i przegrać całość do kat. templates.

Mergent
11-04-2011, 22:45
Dzięki za podjęcie tematu
Zapomniałem o tym napisać ale też zmieniałem szablon domyślny i wtedy próbowałem zmieniać atrybuty tego katalogu ale się nie da. Problem jest generalnie w prawach dostępu czyli chmodach ( dopiero filezilla mi to ładnie pokazała ). Katalog ma atrybut 755 a powinien mieć 775 lub 777, tyle już wiem ale jak próbuje to zmieniać przez fz dostaję komunikat

Ustaw prawa dostępu '/www/templates/at_lipara' na '777'
Polecenie: SITE CHMOD 777 at_lipara
Odpowiedź 550 Could not change perms on at_lipara

Usunięcie szablonu oczywiście wchodzi w grę ale niedawno zacząłem budowę tej strony i przy każdym nowym pliku musiałbym taką operacje przeprowadzać.

palyga007
11-04-2011, 22:49
Katalog ma atrybut 755 a powinien mieć 775 lub 777, tyle już wiem
Brednie.

A dlaczego nie użyjesz JAMP lub jego starszego brata mov'AMP?

Mergent
11-04-2011, 23:21
3893


To jak rozumieć ten zapis w kolumnie prawa dostępu w wierszu tego katalogu?

Jak pisałem powyżej joomle mam zainstalowaną na dysku sieciowym i korzysta ona ze środowiska PHP, MySQL na NAS-ie. Do tej pory sądziłem, że mov' AMP-a mogę używać do instalacji na lokalnym komputerze.

Gall Anonim
11-04-2011, 23:38
Wiesz co - spróbuj od zaplecza administracyjnego wgrać to wszystko wykorzystując com_extplorer_2.1.0RC3
Tam masz wszystko co trzeba jak w ftp i jeszcze sporo więcej.
Pzdr
P.S. Ustawianie promes też jest możliwe (chmody) i pamiętaj że pozostawienie ich po wykonanych działaniach na 777 lub plików to praktycznie totalny samobój

kodhtml
12-04-2011, 09:29
3893


To jak rozumieć ten zapis w kolumnie prawa dostępu w wierszu tego katalogu?

Jak pisałem powyżej joomle mam zainstalowaną na dysku sieciowym i korzysta ona ze środowiska PHP, MySQL na NAS-ie. Do tej pory sądziłem, że mov' AMP-a mogę używać do instalacji na lokalnym komputerze.
Już wszystko wiadomo - nie chmod tylko chown - zobacz jaki jest właściciel katalogu z szablonem a pozostałych katalogów - jak go wgrywasz?

Mergent
12-04-2011, 09:59
Wgrywam standartowo czyli Instalator/Zainstaluj podstawiam spakowany szablon i daje komendę Wczytaj&Zainstaluj.
Również zauważyłem, że kod włąściciela jest inny od pozostałych ale mój zasób wiedzy na razie jest niewystarczający ;) Trudno mi to zinterpretować bo to jest pierwszy zakupiony szablon. Już chyba się domyślam o co chodzi, trzeba będzie go rozpakować i wgrać po FTP-e ? Pisałem powyżej, że po rozpakowaniu na lokalnym żadnych blokad nie ma. Jeżeli tak, to skąd te hocki klocki? Sprawa samej Joomli czy środowiska?

Gall Anonim
12-04-2011, 10:02
skąd te hocki klocki? Sprawa samej Joomli czy środowiska?
Sądząc po popularności Joomla i rozwiązaniach problemów na forum - obwiniam środowisko.

kodhtml
12-04-2011, 10:22
Sprawa samej Joomli czy środowiska?
kwestia konfiguracji środowiska - grup użytkowników ftp/apache...


Dzięki za podjęcie tematu
Usunięcie szablonu oczywiście wchodzi w grę ale niedawno zacząłem budowę tej strony i przy każdym nowym pliku musiałbym taką operacje przeprowadzać.

Jak wgrasz szablon za pomocą ftp to poprzez ftp będziesz mógł go edytować bezproblemowo, więc nie wiem w czym będzie tkwił problem?

Mergent
12-04-2011, 18:00
Do kodhtml

Sorki, źle Cię zrozumiałem, chyba wczoraj wieczorem mój head-procesor pracował na 20%. Masz rację to przecież operacja jednorazowa. No cóż, moja przygoda z Joomlą zaczęła się niedawno stąd myślałem, że szablony można wgrywać tylko z zaplecza. Na razie serdeczne dzięki za pomoc. Jak się obrobię z robotą firmową spróbuję to przeładować i dam znać jak się sprawa zakończyła.
Pozdrawiam

---------- Post dodany o 16:00 ---------- Poprzedni post był o 08:54 ----------

:) Szanowni forumowicze.
Szablon działa, pliki można wgrywać, katalog szablonu po wgraniu po FTP-e ma atrybut 777 zmienił się również kod właściciela ale tego już nie będziemy rozwijać. Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem Temat można zamknąć.