PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznawanie języka domyślnego witryny przez komponent



Yarosz
10-04-2011, 23:06
Witam wszystkich serdecznie,
na forum pierwszy raz, liczę na pomoc.

Temat związany jest wprawdzie z komponentem do obsługi wideo (hwdvideoshare) ale raczej dotyczy polskiego pliku językowego Joomla, stąd zgłoszenie w ogólnych.

Otóż:
- komponent powinien rozpoznać język domyślny witryny i w tym języku wyświetlić zawartość (dodam, że został zainstalowany stosowny plik spolszczający komponentu)
- niestety, komponent nie rozpoznaje polskiego języka domyślnego witryny
- z tego powodu zawartość jest wyświetlana w języku angielskim

Po przeprowadzeniu testów - instalacja innych plików językowych Joomla (niemiecki, francuski - front i zaplecze), stwierdziłem, że po zmianie języka domyślnego witryny, zmiana języka komponentu działa bez problemu - komponent zmienia język wyświetlanej treści zgodnie z językiem domyślnym.
Z tego wniosek, iż jest jakiś problem z polskim plikiem językowym Joomla. Z nieznanych mi powodów, spolszczenie Joomla nie jest rozpoznawane.
Niestety, moja wiedza jest zbyt mała żeby znaleźć przyczynę.
Liczę na pomoc szczególnie ze strony Zwiastuna, jako autorytetu.

Może ktoś z uczestników forum pokonał ten problem, proszę o pomoc.
Z pozdrowieniami
Yarosz

zwiastun
10-04-2011, 23:57
Niestety, n ie mam komponentu, nie mam spolszczenia :)

Yarosz
11-04-2011, 00:06
Dziękuję z odpowiedź - moje pytanie było raczej natury ogólnej (nie poszukuję spolszczenia):

czy jest jakiś powód iż polskie pliki językowe (spolszczenie front i backend) różnią się od innych wersji językowych? (oczywiście poza samym językiem!).
Czyli:
- w jaki sposób jakiś komponent rozpoznaje ("widzi") iż językiem ustawionym jako domyślny jest np. polski lub niemiecki?
- gdzie należałoby szukać informacji o tym?
- jak Joomla przekazuje informacje jaki jest język domyślny?

Pozdrawiam serdecznie.

zwiastun
11-04-2011, 00:18
nieodczytywanie pliku językowego jest spowodowane zwykle błędami w pliku językowym - dlatego napisałem, że nie pomogę, bo nie mam ani komponentu, ani spolszczenia - po prostu trzeba todokładnie sprawdzić, skoro przy innych językach działa a przy polskim nnie

Yarosz
11-04-2011, 00:26
Dziękuję - szczerze mówiąc doszedłem do podobnych wniosków, ale Pańska odpowiedź utwierdziła mnie. Gdybym miał dalsze pytania lub ewentualne rozwiązania, to oczywiście podzielę się na forum.
Przy okazji szczerze gratuluję pańskiego wkładu w rozwój Joomla :)