PDA

Zobacz pełną wersję : Test tylko dla wybranego użytkownika



lsz
11-04-2011, 11:28
Witam,

Chcę zrobić stronę na której użytkownik będzie mógł sprawdzić dana treść on-line po zalogowaniu otrzymanym wcześniej loginem i hasłem/ew. unikalnym wpisanym kodem.

Z tego względu zawartość musi być inna dla każdego użytkownika i wyświetlać się tylko jemu. Moga być ew. rankingi, ale nie wiem, czy tak rozbudowane rozszerzenie znajdę...

W pierwszym zamyśle było stworzenie oddzielnych artykułów (po prostu) dla każdego użytkownika z osobna i w jakiś sposób udzielić tylko jemu dostępu do niego. Byłoby to jednak czasochłonne, więc zastanawiam się, czy nie byłaby możliwość edycji grupowej dla kilku użytkowników za jednym razem.

Znajdę jakiś rozszerzenie/rozszerzenia?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Gall Anonim
11-04-2011, 11:34
Tworzenie indywidualnych grup i uprawnień z tym związanych - w standardzie - joomla 1.6.xx
Pzdr

lsz
11-04-2011, 11:40
Wiem o takiej możliwości. Tylko oddzielna grupa dla każdego użytkownika to trochę przesada chyba...

zwiastun
11-04-2011, 12:08
Przesada? W czym? Termin "grupa użytkowników" odnosi się do osób, które mają określony zestaw uprawnień. W grupie może być także tylko jedna osoba.

lsz
11-04-2011, 12:40
Na testowym środowisku zrobiłem tak:

Grupy:
- Użytkownika
* test1
* test2
- Wszyscy

Poziomy dostępu:
- Użytkownika
* test1
* test2
- Wszyscy

Kategorie:
- Użytkownika
* test1
* test2
- Wszyscy

Artykuły:
-Użytkownika - dla każdego użytkownika oddzielny artykuł w jego kategorii; dostęp: user (dla każdego oddzielny)
-Dla wszystkich - wspólne artykuły (dostęp: Wszyscy)

Pozycje menu:
Typ pozycji: Kategoria - przegląd artykułów

- Użytkownika
* test1 - podlinkowane do jego kategorii i poziomu dostępu
* test2 - podlinkowane do jego kategorii i poziomu dostępu
- Ważne informacje - podlinkowane do kategorii dla wszystkich i odpowiedniego poziomu dostępu

Użytkownicy:

Każdy z userów ma przypisanie do swojej grupy i grupy dla wszystkich.




Mam wrażenie, że za mocno poplątałem to wszystko, ale za to działa. Tylko muszę dla każdego użytkownika tworzyć inną pozycję menu - nazwy się powtarzają.

Jak można to wszystko zoptymalizować? Jak mogę "hurtowo" edytować kilka artykułów?

Myślę jak ułatwić sobie zadanie przy tworzeniu kolejnych userów, czy zmianie/dopisywaniu artykułów dla każdego z osobna.

Nie znalazłoby się podobnie działające rozszerzenie (niekoniecznie nawet do Joomla 1.6, ew. może być też do 1.5)? Chodzi oczywiście o zautomatyzowanie i ułatwienie procesu.

lsz
12-04-2011, 15:35
Znalazłem: Frontend-User-Access (free) (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/frontend-access-control/9041).

Przejrzałem pokrótce, ale wydaje mi się, że dubluje tylko właściwości Joomli 1.6...

Teraz to wygląda tak, że muszę tworzyć dla każdego użytkownika grupę, poziom dostępu, kategorię (nie muszę, ale trochę ułatwia sprawę), pozycję w menu.

Trochę to jednak trwa ;/

zwiastun
12-04-2011, 17:11
Poziomu dostępu chyba też nie musisz tworzyć dla każdego.