PDA

Zobacz pełną wersję : jak zablokowac IP użytkownika



barmans
12-04-2011, 10:19
Witam
Mam mały problem z uciązliwym użytkownikiem mojej stronki, w kółko pisze nieprzyjazne komentarze. używam Jcomments. Zblokowałem jego konto użytkownika lecz jak sie domyślam standardowo w joomla zblokowałęm tylko e-maila. Czy jest sposob blokady IP urzytkownika? Może jakis komponent, nie moge znaleźć w Joomla takiej opcji.
Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam serdecznie

trzepiz
12-04-2011, 10:54
Jeśli użytkownik ma stałe IP to najprościej będzie zablokować całkiem dostęp do strony przez odpowiedni wpis w .htaccess (http://www.google.pl/#hl=pl&xhr=t&q=blokowanie+IP+htaccess&cp=15&pf=p&sclient=psy&aq=0&aqi=&aql=&oq=blokowanie+IP+h&pbx=1&fp=26cca0414a2a0051)

barmans
12-04-2011, 11:34
dzieki "trzepiz" za info, dobre rozwiązanie ale troche rygorystyczne, po wpisaniu kodu blokującego z IP uciążliwego użytkownika do pliku .htaccess nie ma on wogóle dostępu do strony, (sprawdziłem wpisując własne IP) a czy jest możliwośc aby strone mógł przeglądać lecz nie mógł sie zalogować, co za tym idzie korzystac z funkcji dotępnych po zalogowaniu?

pozdrawiam

TLo
12-04-2011, 13:15
a czy jest możliwośc aby strone mógł przeglądać lecz nie mógł sie zalogować, co za tym idzie korzystac z funkcji dotępnych po zalogowaniu?

Wyłącz konto tego użytkownika i po sprawie, nie zaloguje się. Pytasz o sprawy banalne, albo czegoś nie rozumiem...

barmans
12-04-2011, 18:01
Wyłącz konto tego użytkownika i po sprawie, nie zaloguje się. Pytasz o sprawy banalne, albo czegoś nie rozumiem...
jasne że wyłączenie użytkownika jest sprawą banalną (napisałem o tym w pierwszym wpisie), rozwiązanie to zablokuje tylko e-maila użytkownika lecz po założeniu nowego konta znowu sie zarejestruje, chodziło mi o blokadę IP co spowoduje że użytkownik niezależnie od ilości kont e-mail nie będzie mógł sie zarejestrować.

może słyszał ktos o takim dodatku
pozdrawiam

---------- Post dodany o 16:01 ---------- Poprzedni post był o 13:40 ----------

całkowitego rowiązania mojego problemu nie uzyskałem, lecz znalazłem fajny dodatek (http://extensions.joomla.org/extensions/4201/details) zastępujący odpowiedni wpis w .htaccess, może komuś sie przyda
pozdrawiam