PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja z kopii na ubuntu



crystalwind33
12-04-2011, 14:37
Witam, mam problem z instalacją lokalnie joomli ze skopiowanego z zawartością folderu.
Nie wiem jak sie za to zabrać, żeby zainstalować tą kopie lokalnie, czy mam ją skopiować i uruchomić na wirtualny serwer, czy co? Nie wiem, nigdy tego nie robiłem.
Mam folder z zawartością w wersji 1.0.10 musze go zainstalować lokalnie i uaktualnić do wersji 1.5, a to wszystko na ubuntu 10.10
Jak się za to zabrać prosze o pomoc.

palyga007
12-04-2011, 15:33
1. Masz na ubuntu przygotowane środowisko (Apache MySQL PHP)?
Tutaj niestety JAMP czy też mov'AMP nie pomoże.

crystalwind33
12-04-2011, 16:15
mam wszystko zainstalowane

palyga007
12-04-2011, 16:22
No to nie za bardzo rozumiem w czym problem.

Odtwarzasz witrynę w środowisku lokalnym (tworzysz bazę na serwerze, kopiujesz pliki i foldery w odpowiednie miejsce (www, public_html czy jak to tam masz))
kilka zmian w configuration.php
migrujesz do 1.5
i po problemie.

To wszysko

// Edit:
To ja jeszcze tylko taki mały offtop.. (skoro już i tak zamknięte )

Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
W starym afrykańskim narzeczu: Nie umiem zainstalować Debiana

crystalwind33
12-04-2011, 17:10
dobra baze mam, pliki skopiowane, do folderu var/www/public_html, ale brak pliku configuration.php w tym folderze-kopii ze stroną, wyświetla mi bład:

Forbidden

You don't have permission to access /public_html/ on this server.
Apache/2.2.16 (Ubuntu) Server at localhost Port 80

?

trzepiz
12-04-2011, 18:15
a jakieś podstawowe pojęcie o serwerach masz ?? Jeśli "raczkujesz" najlepszym miejscem do poznania systemu będzie forum Ubuntu...

crystalwind33
12-04-2011, 19:11
ubuntu mam od może 2 tyg. joomla kiedyś już instalowałem, ale nie na tym systemie, niby masz racje, dla raczkujących to niektóre pytania są za trudne... i najlepiej zbyć nowicjuszy...
tylko teraz, nie wiem co z tym dalej zrobić...

trzepiz
12-04-2011, 19:48
Nikogo nie zbywam. Sądzę jednak, że To forum nie dotyczy Ubuntu. Oczywiście mogę poszukać specjalnie dla Ciebie jak zainstalować i skonfigurować Apache, MySQL i PHP na Ubuntu i uruchomić serwer www ale ... Ale czy to nie powinieneś Ty sam sobie tego poszukać na wspomnianym wcześniej Forum dotyczącym Ubuntu?

Joomla! ma zawsze takie same wymagania i jeśli zapewnisz poprawne środowisko to będzie działać na Ubuntu, Slacku, Mandrivie i na każdej innej dystrybucji.

crystalwind33
12-04-2011, 20:06
napisze na forum ubuntu, tak bedzie najlepiej

trzepiz
12-04-2011, 20:23
napisze na forum ubuntu, tak bedzie najlepiej

Pewnie się mylę, ale wyczuwam ironię :) Dlatego idąc Twoim tropem "tak będzie najlepiej" ,,, Zamykam temat - "tak będzie najlepiej".