PDA

Zobacz pełną wersję : Nowi użytkownicy, ale troche za wczesnie



luqass
12-04-2011, 16:18
Witam, mam mały dylemat. Testuję ostatatnio stronę .com (zwykle robię to offline, ale tym razem wrzuciłem na serwer), na stronie nie ma praktycznie żadnej treści- kilka testowych wpisów, i kilka podstawowych modułów- rejestracji, logowania etc. Ostatnio zaczynają się na nim rejestrować użytkownicy i ze względu na brak wartościowej treści na stronie trochę mnie to ździwiło- czy może te konta nie są zakładane automatycznie żeby spamować. Szczerze mówiąc wcześniej nie zwracałem uwagi na to kto i kiedy się rejestruje na moich pozostałych stronach. Co powinienem z nimi zrobić?

trzepiz
12-04-2011, 18:17
Jeśli na stronie nic nie masz .. (Duże prawdopodobieństwo, że to boty do spamu - pewnie nie masz żadnego zabezpieczenia "Captcha") to usuń wszystkie konta poza swoim .. przełącz witrynę w tryb offline i tyle.

ewentualnie możesz sobie wcześniej wykonać kopię bazy danych w celu późniejszego odzyskania kont - jeśli okaże się, że były potrzebne.

Gall Anonim
12-04-2011, 18:54
Równie dobrze na czas testów Możesz wyłączyć w konfiguracji - rejestruj nowych i po ptokach