PDA

Zobacz pełną wersję : Załączniki do pliku głównego



gizmo3800
12-04-2011, 23:41
Jako że to mój pierwszy post na forum na wstepie witam wszystki serdecznie.
Mój problem polega na tym że musze zrobić dość rozlegla plikowanie, nigdy tak duzej nie robilem wiec postanowilem wspomoc sie odpowiednim komponentem. Padlo na DOCmana z tym ze problem jest taki ze mam np jeden plik umowy i do niego jest np 20 zalacznikow, jest jakis prosty i logiczny sposob zeby te pliki za pomoca docmana powiazac i byly jakby pod jedna pozycja? Czy raczej musze uzyc innego komponentu ?

mjmartino
13-04-2011, 09:06
Czyżbyś próbował wdrożyć coś do zamówień publicznych ;)
Zazwyczaj w jest tak że jest Jakiś głową nazwa i w niej są wszystkie pliki. A ty byś chciał mieć aby głowy plik miał jeszcze pod sobą pliki. Tylko w jakim celu ? przecież to i tak bedzie tyczyło się jednej umowy czy się mylę ?

gizmo3800
13-04-2011, 23:17
Nie nie zamówienia publiczne, w mojej "instytucji" :) mamy dużo regulacji prawnych. i dajmy na to że w jednym katalogu leży kilkanaście umów o jednej tematyce, do tych umów jest masa załączników, i teraz jakoś tak trzeba to powiązać żeby burdelu nie było. Nie chce robić ****** folderów bo zrobi się to zupełnie nie czytelne.

zwiastun
14-04-2011, 00:01
@gizmo3800 - bądź tak dobry i dobieraj słowa.
Rozwiązanie w Docmanie: Zakładanie kategorii dla każdego takiego dokumentu i publikowanie w niej np. wniosku i załączników
Inne rozwiązanie: Attachements - ale i tutaj trzeba by stosować podobny zabieg, jeśli chce się zachować jakiś ład w katalogu plików na serwerze

gizmo3800
18-04-2011, 13:47
Aj wybacz @zwiastun wymsknęło (choć nie uważam użytego słowa za wulgaryzm) mi się, no własnie w tym problem że jeśli tak zrobię to zrobi się niepotrzebnie multum kategorii. I to będzie nie do ogarniecia przez przecietna panią Jadzie.
Sie znaczy że jeśli nawet wy niebardzo wiecie jak to ugryźć to cięzko będzie dobrać odpowiedni komponent.
Hmm no nie wiem, jakoś z tym musze powalczyć.