PDA

Zobacz pełną wersję : polchat i joomla



rychu
01-01-2006, 20:45
witam! no wlasnie po wklejeniu linka chata do joomli nic sie nie pokazuj ;/ pusto :( moze mi ktos pomoc jak to trzeba zrobic by chat z polchata dzialal w joomli ? pozdrawiam

stone
02-01-2006, 21:11
czy mozesz dac link do strony
i czy polchat to jest komponent do joomli czy tez niezalezna aplikacja?

viper
02-01-2006, 21:39
www.polchat.pl oferuje darmowe chaty oparte na jawie, tutaj jest cytat z helpu


Nie wiem gdzie i jak dopisać kod na stronie po założeniu pokoju.
1, Zaznaczasz myszką kod, który nalezy skopiować od <applet [...]> do </applet>
2. Kopiujesz go CTRL + C
3. Wklejasz go w plik html ze swojej strony w to miejsce, w którym chciałbyś aby ten chat sie znajdował.
4. Zapisujesz plik
5. Podmieniasz go na serwerze swojej strony
6. Cieszysz się używaniem chata POLCHAT a my cieszymy sie z Tobą ;)

Można umieścić na swoim serwerze pliczek html z tym wlejonym kodem i dać jako wrapper>> menu > mainmenu > nowy > różne > wrapper >
Przycisk strony ukryj
paski przewijania nie
szerokość i wysokość taka sama jak chatu

Drugi sposób to dla bardziej ambitnych napisanie odpowiedniego modułu.

livio
03-01-2006, 21:57
Napisanie modułu.. lepiej komponentu, bo moduł jest zazwyczaj taki mały, a czaty większe mogą być.
A ten sposób z wrapperem niezły...
W końcu - do tego służy wrapper :D

viper
03-01-2006, 22:33
Napisanie modułu.. lepiej komponentu, bo moduł jest zazwyczaj taki mały, a czaty większe mogą być.

Poco od razu komponent, wystarczy moduł z polami x y w które się wpisze wymiar chata, pole do ścieszki skryptu chata lub do wklejenia kodu, żadnych bajerów zbytecznych .

moduł taki mały masz racje na mojej stronce jest moduł który sypie sniegiem i mam wymiary 0 x 0 pikseli, chciałem zrobić mniejszy ale mi sie nie udało:D

rychu
05-01-2006, 00:59
www.polchat.pl (http://www.polchat.pl) oferuje darmowe chaty oparte na jawie, tutaj jest cytat z helpu



Można umieścić na swoim serwerze pliczek html z tym wlejonym kodem i dać jako wrapper>> menu > mainmenu > nowy > różne > wrapper >
Przycisk strony ukryj
paski przewijania nie
szerokość i wysokość taka sama jak chatu

Drugi sposób to dla bardziej ambitnych napisanie odpowiedniego modułu.

dzieki ! dziala :)