PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa SMF Bridge 3.19a + Joomla 1.0.11 + SMF 1.0.8



rafi_73
29-10-2006, 04:46
Zainstalowałem Orstio SMF Bridge 3.19a w Joomla 1.0.11 PL i SMF 1.0.8. Rejestracja użytkownika działa poprawnie, jest dodawany do baz Joomla! i SMF. Niestety użytkownik po zalogowaniu jest widoczny tylko jako użytkownik forum, natomiast Joomla go nie widzi. Nie ma dostępu do menu użytkownika na stronie. Wszystko instalowałem zgodnie z opisem.

:confused:

groove
14-11-2006, 19:37
1)Czy SMF Bridge 3.19a będzie również współgrało z SMF 1.1 RC3?

2) Jeśli TAK, to czy użytkownik logujący się na Joomli będzie zalogowany również na Forum?
3) Jesli NIE, jaka łatka będzie grała z SMF 1.1 RC3? Czy taka w ogóle jest?

rafi_73
15-11-2006, 01:11
1)Czy SMF Bridge 3.19a będzie również współgrało z SMF 1.1 RC3?
Do tej wersji SMF należy zastosować Bridge 1.1.6 http://www.simplemachines.org/download/?bridges

groove
15-11-2006, 17:42
Ściągnąłem ten "pomost, rozpakowałem i :
katalog com_smf wrzuciłem do administrator/components/com_installer/component
odpaliłem PA -> Instalatory -> Komponenty
daję "Zainstaluj" i...

Nie można utworzyć katalogu"/home/biedron/domains/biedronka.cal.pl/public_html/components/com_smf/"

No coż... patrze więc w katalog główny - tam już jest folder com_smf ! Wyrzucam go, odpalam w PA ponownie instalkę a tu...


Nie można utworzyć katalogu"/home/biedron/domains/biedronka.cal.pl/public_html/components/com_smf/language"
Ki diabeł? Wchodze znowu na FTP... znowu jest tam katalog com_smf ...
Mimo, że nie udaje mi się go zainstalować, to widze , że nie ma on spolszczenia. Czy jest dostępne? Jeśli tak, to gdzie?

Pierwszy raz instaluję moduł, więc proszę o wyrozumiałość...

zwiastun
15-11-2006, 18:06
Sprawdź, czy w pliku XML mostu nie ma powtórzonych wpisów

Na marginesie:
aktualna instalka Joomla nie wymaga patcha, ma aktualne pliki wszystkie

groove
15-11-2006, 18:18
Sprawdź, czy w pliku XML mostu nie ma powtórzonych wpisów W obydwu plikach (smf.xml oraz smf_registration.xml) nie ma podwójnych wpisów. CHMODY mam ustawione... 777

Czy można w jakiś inny, niż poprzez "Instalator" w PA, zainstalować "pomost" ?
Ewentualnie czy byłby ktoś tak dobry i napisał po kolei jak należy to robić, bo może gdzieś robię błąd...

//edit
nie dam za wygraną :)
po reinstałce systemu, który śmiga (odpukać) tak jak sobie życzę, chcę zainstalować ten mod ponownie i...


Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "mambot".

...a instaluję w ten sposób:
Instalatory -> Komponenty -> Przeglądaj -> Wczytaj i zainstaluj
NIC...

stone
19-11-2006, 21:22
Coś jest nie tak bo komunikat wskazuje ze starasz się zainstalować mambot.

Czy na pewno instalujesz odpowiedną paczkę po przez odpowiedni link w panelu admina?

groove
19-11-2006, 22:10
no tak... rozpędziłem się z tymi botami :D

Niby poprawnie zainstalowane, ale po odpaleniu strony głównej...


Warning: smf_header_include(../forum/SSI.php) [function.smf-header-include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/XXXX/domains/KONTO/public_html/mambots/system/SMF_header_include.php on line 67

Fatal error: smf_header_include() [function.require]: Failed opening required '../forum/SSI.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/XXXX/domains/KONTO/public_html/mambots/system/SMF_header_include.php on line 67
plik mambots/system/SMF_header_include.php JEST! ...hm...

Jeśli zaś chodzi o linię 67 to wygląda to tak:

require_once ($smf_path."/SSI.php");//edit
Dodam, że "migracja" użytkowników z Joomla do SMF, jak i z SMF do Joomla działa bez zarzutu.

//edit
ZROBIŁEM!!! Wszystko śmiga jak należy... Mam konto na cal.pl . Jeśli ktoś miałby problem taki jak ja, to podaję co należy zrobić:
założyć katalog tmp w public_html (chmod 777)
założyć katalog TMP w public_html/nazwa_konta (chmod 707)

Proszę zwrócić uwagę na WIELKOŚĆ liter katalogów!