PDA

Zobacz pełną wersję : GAnalytics - problem ze statystykami



Zahar
13-04-2011, 14:57
Witam,

Mam problem z wyświetlaniem danych z Google Analytics za pomocą komponentu GAnalytics.

Dodałem stronę do Google Analytics. Niby wszystko jest ok - śledzenie danych jest włączone, użytkownik został zweryfikowany. Komponent też wydaje się działać poprawnie.

Niestety kiedy z panelu administracyjnego wchodzę do komponentu i chcę podejrzeć statystyki pojawia się komunikat:

Error in Query: Feed error A feed could not be found at https://www.google.com/analytics/feeds/data?........................

Czy ktoś miał podobny problem, albo wie jak go rozwiązać?

---------------------------------------------------------------------
Problem rozwiązany.
Błąd był oczywiście po mojej stronie... W zakładce Profiles stworzyłem i zaimportowałem swój profil z Google. Niestety pominąłem ostatni krok - trzeba było zaznaczyć ów profil, a następnie kliknąć "dodaj". :zagubiony:

Pozdrawiam

raffe
10-06-2011, 10:20
Hej,
Zainstalowałem moduł w swojej joomli dodałem stronke do GA ale w joomli nie chce mi importować profilu, wyrzuce błąd.
Czy będziesz mógł mi pomóc?

Dzieki

---------- Post dodany o 10:20 ---------- Poprzedni post był o 10:01 ----------

Jak włączyć np. śledzenie?

Zahar
10-06-2011, 11:45
Nie wiem czy masz taki sam problem jak ja. Nie wiem też z jakiego modułu korzystasz, ale oprócz modułu musisz mieć zainstalowany plugin, który umieści na Twojej stronie "tracking code" z GA (skorzystałem z paczki ganalytics_free_1_0_0_J15x, która zawiera wszystkie niezbędne pliki).

Jeżeli jednak masz wszystko zainstalowane jak trzeba, a komponent nie działa:
- sprawdź w Rozszerzenia/Dodatki/... czy plugin odpowiedzialny za umieszczenie "tracking code" na stronie jest włączony
- może wpisałeś kod z błędem?

Problem może też tkwić w konfiguracji komponentu (u mnie tak właśnie było). W zakładce komponentu - Configuration trzeba wybrać opcję Importuj, a następnie na liście profili GA zaznaczyć właściwy profil i kliknąć Dodaj (musisz go zaznaczyć, nawet jeśli jest tylko jeden).

A tak na marginesie, to komponent ten nie rzucił mnie jakoś specjalnie na kolana. Osobiście uważam, że wygodniej przeglądać sobie te statystyki na stronie GA.

raffe
10-06-2011, 12:33
Hej,
Korzystam z modułu ganalytics_free_1_1_0_M2_J16x.
Dodatek: System - GAnalytics Tracking mam włączony ale na stronie GA po zalogowniu pokazuje mi ze śledzenie niezainstalowane...


---------- Post dodany o 12:33 ---------- Poprzedni post był o 12:15 ----------

Kodu nigdzie nie wpisywałem, gdzie go trzeba wpisać?

Zahar
10-06-2011, 13:10
W panelu administracyjnym Joomla - wchodzisz w Rozszerzenia/Dodatki i wyszukujesz odpowiedni dodatek - u mnie nazywa się ARTIO Google Analytics Tracking Plugin. "Wchodzisz" w ten dodatek i po prawej stronie zobaczysz okienko "Ustawienia dodatku" - pierwsza pozycja to "Google Analytics UA Code". Właśnie tam powinieneś wpisać "Identyfikator usługi internetowej", czyli kod rozpoczynający się od liter UA-...

raffe
21-06-2011, 18:15
Ok, dzięki, już działa.

pabloalbert
18-08-2011, 07:57
czesć, a skąd wziąść taki dodatek, jeśli nie mam go w panelu?