PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa dla poszczegolnych KATALOGÓW w J1.6



bialy13
13-04-2011, 18:31
Witam mam mały problem z chmod'ami. Czy wie ktoś (a na pewno wie) jakie prawa nadać poszczególnym katalogom w głównym katalogu Joomali.



administrator/components
administrator/language
administrator/language/en-GB
administrator/language/overrides
administrator/modules
administrator/templates
components
images
images/banners
language
language/en-GB
language/overrides
media
modules
plugins
plugins/content
plugins/editors
plugins/editors-xtd
plugins/search
plugins/system
plugins/user
cache (Cache Directory)
administrator/cache (Cache Directory)
/home/test/public_html/logs (Log directory)
/home/test/public_html/tmp (Temp directory)


Mam mały problem z wgraniem języka PL, zapewne jest to spowodowane złymi prawami. Mógłbym zmienić wszystkie na 0777 ale wiem z czym się to wiąże wiec nie będę ryzykował! W Directory Permissions mam dużo Unwritable.

W miarę mozliwości proszę o pomoc. Może jakiś screen z głownego katalogu z widocznymi 'atrybutami'. DZIĘKI

moje
13-04-2011, 18:39
A 765 lub 775?

zwiastun
13-04-2011, 20:30
1. Unwritable w Joomla niekoniecznie oznacza nieodpowiednie ustawienie praw do plików/katalogów w rozumieniu prawa do zapisu/odczytu/wykonywania. Może oznaczać problem z prawami własności, co już dziesiątki razy powtarzaliśmy. Rozwiązaniem jest zwykle włączenie obsługi warstwy FTP przez Joomla!, a nie zmiana uprawnień do plików/katalogów

bialy13
19-04-2011, 12:51
Strona w końcu mi zaczęła działać. Zainstalowałem język PL i jakiś szablon próbny. Wszystko ok, ale aby mi działało musiałem wszystkim poniższym folderom nadać prawa 777:

administrator/components
administrator/language
administrator/language/en-GB
administrator/language/overrides
administrator/modules
administrator/templates
components
images
images/banners
language
language/en-GB
language/overrides
media
modules
plugins
plugins/content
plugins/editors
plugins/editors-xtd
plugins/search
plugins/system
plugins/user
cache (Cache Directory)
administrator/cache (Cache Directory)
/home/test/public_html/logs (Log directory)
/home/test/public_html/tmp (Temp directory)Takie prawa, niemal do wszystkich katalogów są mało bezpieczne! Czy za każdym razem kiedy będę chciał coś 'zainstalować' przez instalatora muszę zmieniać wszystkie CHMODY?

Dzięki.