PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych bardzo rośnie



cezarc
14-04-2011, 08:53
Witam
baza danych mojej strony bardzo rośnie i nie znam przyczyny.
Strona jest postawiona na joomla 1.0.15. i przez kilka lat funkcjonowała poprawnie. Nic nowego nie było instalowane. Problem zaczął się stosunkowo niedawno. Baza ma już 110mb. Statystyki strony są wyłączone. Hosting jest w nazwa.pl. Czy ktoś zna może jakieś przyczyny takiego stanu? Z góry dziękuję za pomoc.

---------- Post dodany o 08:53 ---------- Poprzedni post był o 08:43 ----------

Przepraszam, ale wpadłem na pomysł i przyjrzałem się bazie danych. Mam component rsgallery i jedna z jedna z jego tabeli jos_rsgallery2_comments jest ogromna i ma mnóstwo dziwnych komentarzy. Co robić??

palyga007
14-04-2011, 08:55
nazwa wskazuje na to, że umieszczone tam są komentarze użytkowników przeglądających galerię. Czy masz na swojej stronie możliwość dodawania komentarzy?

trzepiz
14-04-2011, 09:18
Zablokować komentowanie lub znaleźć jakieś rozwiązanie captcha do Joomla! 1.0 i rsgallery

cezarc
14-04-2011, 10:26
Usunąłem komentarze z bazy danych i zablokowałem komentowanie, po sprawie, dzięki, niestety nie można już komentować. Jeśli ktoś zna jakieś sposoby na zabezpieczanie tego typu rzeczy, to taka informacja może mi się przydać. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.pozdrawiam