PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mam dostępu do admina!



matti_cz
29-10-2006, 08:59
Witam,
zainstalowałem Joomla 1.0.11 i wszystko działa ok, tylko gdy chcę się zalogować do Admina, pisze mi tekst:

Nie jesteś zalogowany

Czy da się coś z tym zrobić?

Matti

groove
17-11-2006, 21:39
:( po reinstałce mam to samo :(
Proszę ... pomóżcie...

szuman
17-11-2006, 21:45
To chyba logiczne, że przed zalogowaniem się jesteś niezalogowany. Czy da się coś z tym zrobić? Tak, da się. Trzeba się zalogować :) A logować próbujesz się od frontu czy do panelu?

groove
17-11-2006, 22:02
Chcę się zalogować do PA.
założyłem nawet katalog tmp oraz sessions - oba katalogi mają CHMOD 777. Na stronie głównej mogę się zalogować. Ale do PA już nieeeee :(

szuman
17-11-2006, 22:33
A rozejrzałeś się po forum? Mam wrażenie, że było to już wałkowane parę razy...

groove
17-11-2006, 22:44
Tak, szukałem na Forum, lecz nie znalazłem rozwiązania...
Nadal na stronie głównej mogę się logować, ale już do PA nie - po wpisaniu loginu i hasła mam komunikat "Nie jesteś zalogowany"

hultaj
26-11-2006, 09:45
Mam identycznie. Utworzyłem katalog sessions, tmp również i nie mogę się zalogować. :/

groove
26-11-2006, 21:23
1) Może pomoże TEN (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=5170) post.
2) nadaj CHMODy - tu musisz kombinować: u mnie nie działało 77 na jednym z katalogów, dalem 707 i wszystko śmiga.
3) Jak logujesz się poprzez ftp (np. Total Commander) to wchodzisz na "konto główne". Wejdź sobie poziom wyżej - powinieneś zobaczyć katalog sessions - ustaw go na 777 lub 707
4) dobra rada - czyść ciastka:) pamiętają one (choć nie zawsze) ustawienia. a wtedy możesz próbooooować ;)
5) ostatecznie proponuję wrzucenie plików na nowo - u mnie pomogło (plus oczywiście CHODy). Być może coś walnęło przy wrzucaniu plików na serwer (może miałeś zerwane połączenie...), a wtedy lipa
Daj znać jak Ci poszło!

hultaj
27-11-2006, 06:16
1) Może pomoże TEN (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=5170) post.
2) nadaj CHMODy - tu musisz kombinować: u mnie nie działało 77 na jednym z katalogów, dalem 707 i wszystko śmiga.
3) Jak logujesz się poprzez ftp (np. Total Commander) to wchodzisz na "konto główne". Wejdź sobie poziom wyżej - powinieneś zobaczyć katalog sessions - ustaw go na 777 lub 707
4) dobra rada - czyść ciastka:) pamiętają one (choć nie zawsze) ustawienia. a wtedy możesz próbooooować ;)
5) ostatecznie proponuję wrzucenie plików na nowo - u mnie pomogło (plus oczywiście CHODy). Być może coś walnęło przy wrzucaniu plików na serwer (może miałeś zerwane połączenie...), a wtedy lipa
Daj znać jak Ci poszło!
Ech. Wybacz, ale już usunąłem Joomla! PE. Instaluję zwykłą. Jednak dzięki. Jak znów będę miał problem (nie daj Boże! :P), to zacznę od tego. :)

Rybik
27-11-2006, 07:37
takie moje 3 grosze, bardziej z pamieci czytanych i wlasnych postow niz z rozgryzania istoty problemu:
- cmodow 777 unikac, stosowac takie jak podaje installer (757 albo 755 nie pamietam) ! o ile serwer nie ma wlasnych wymagan -> np. serwer ovh
- przy okazji tematyki pomostow, Joomla PE i klientow ftp, czesto przewijal sie klopot z wielkoscia liter w nazwach plikow, warto sprawdzic
- klopoty z logowaniem czesto sa objawem: ciasteczek, zlego ustawienia katalogu tymczasowego srodowiska php, trybu register_globals ON lub niewlasciwie zainstalowanego (kolejnosc nadpisywania: joomla-patch-upgrade, zlej wersji patcha/ pomostu)

o ustawienia katlogu tymczasowego i sciezki zapisu sesji pytac administracji serwera, jednak, jezeli instalka J! przebiegla bez czerwonych wpisow to juz tylko kwestia ciastek i pomostów uzywajacych wspolnego logowania, np. jakiestam forum wymagalo nadpisania calego mod_login - które to nadpisanie mogło nie wyjść (urwany transfer, konflikt praw własnosci plikow ftp/php)

po nitce do kłębka ;)

brainac
11-12-2006, 02:11
Mam taki sam problem. Mam stronę na home.pl. Załóżmy, że adres do konta to abc.pl. W nim mam katalog efg, gdzie postawiona jest joomla. Do tego momentu wszystko jest OK. Problemy pojawiają się przy przekierowaniu domeny efg.pl na katalog efg. Oczywiście trzeba zmienić absolute_path co zostało zrobione. Strona główna działa normalnie, ale przy logowaniu do panelu administracyjnego pojawia się komunikat 'Nie jesteś zalogowany'. Kiedy wrócę do starego absolute_path i wchodzę przez abc.pl/efg wszystko działa OK.
Stąd moje pytanie: gdzie jeszcze trzeba pogrzebać, żeby PA działał normalnie pod nową domeną? Postawienie strony w katalogu głównym odpada, bo jest tam już co innego.