PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie i obróka zdjęć w edytorze K2



oliver87
14-04-2011, 13:14
Przysiadłem do komponentu K2 żeby sprawdzić jego funkcjonalność. K2 kusi ładną typografią i innymi dodatkami, które wzbogacają wizualnie chociażby stronę frontową strony.

Zaistniał jednak mały kłopot z edytorem K2, a konkretnie z wysyłaniem zdjęć.
Upload obrazka odbywa się poprzez zakładkę "Image". Pu wysłaniu obrazka widzę go w ów zakładce i jest on faktycznie w artykule. Obrazka nie widzę jednak w głównym edytorze, gdzie wpisuję tekst.

Zauważyłem, że jest jeszcze jedna zakładka "Image gallery" - jest to płatny dodatek. Zastanawiam się teraz jak postąpić by wysyłane obrazki do K2 były widziane w edytorze.

W głowie zaświtał mi pomysł zmiany domyślnych katalogów K2 na katalog default joomli gdzie przechowywane są obrazki - lub odwrotnie - katalog stories przekierować do katalogu K2 gdzie ten trzyma obrazki. Dosłownie w tym momencie ten pomysł przyszedł mi do głowy i sprawdzę jak to może działać. Możliwe, że ktoś z Was ma inne propozycje. Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

PeFik
14-04-2011, 13:23
Bo nie zobaczysz, taki urok tego komponentu, ale dzięki temu moduły mogą pokazywać te obrazki. W przeciwnym razie obrazek stałby się częścią artykułu tj. contentu. Musisz to zaakceptować, moim zdaniem jest to słuszne założenie.
Nie mówiąc już o tym, iż z 1 obrazka generowanych jest aż 4 inne, o różnych rozmiarach.

Wystarczy pogłówkować :)

oliver87
14-04-2011, 13:48
Sa generowane 4 inne - masz na myśli ustawienia kadrowania ustawiana bezpośrednio w kategoriach K2? Aaa, bym zapomniał. Do jednego artykułu uploadowałem 2 obrazki, były widoczne niestety tylko 1 z nich - ten pierwszy. A chciałbym sobie uploadować np 10 do jednego artykułu. W tym miejscu mam również pewną trudność ze zrozumieniem filozofii dodawania obrazków :).

a_m
14-04-2011, 13:53
Do jednego artykułu uploadowałem 2 obrazki, były widoczne niestety tylko 1 z nich - ten pierwszy obraz wstawiany jako ilustracja artykułu może być tylko jeden;

ale w edytorze k2 również masz pod polem do edycji tekstu guzik, który możesz wykorzystać, nawet ma ikonkę sugerującą do czego służy