PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery rodzaj czcionki



Tor_
15-04-2011, 10:57
Witam wszystkich

Czy istnieje możliwość ustawienia dowolnego rozmiaru i rodzaju czcionki w Phoca Gallery v 2.6.2 w pozycji styl wyświetlania kategorii.Czy raczej decyduje o tym css. szablonu strony

Pozdrawiam

a_m
15-04-2011, 11:02
można w preferencjach, można wymusić css-em szablonu

Tor_
15-04-2011, 11:16
Czy mowa o pulpicie Phoca Gallery .Opcja w prawym górnym rogu preferencje. Szukałem tego na samym początku w "Ustawienia widoku listy kategorii" ale i dalej niczego takiego nie znalazłem.Chyba ze chodzi o jakąś ręczną modyfikację
Czy mógłbym prosić o więcej szczegółów :)

a_m
15-04-2011, 11:21
nie pokażę paluchem, ale jest tam gdzieś w preferencjach rozmiar czcionki w nazwie i opisie, mało tego - jak tworzysz łącze do kategorii galerii, to jest również w ustawieniach pozycji menu > ustawienia komponentu

Tor_
15-04-2011, 11:37
Sprawdziłem nie ma takiej opcji pozwalającej na wymuszenie wielkości i rodzaju czcionki css-em szablonu strony :).To co jest w opcji parametry komponentu to w zasadzie to samo co w pulpicie Galerii Phoca "preferencje" chodzi o galerie na stronie Link (http://www.lemanoir.com.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=categories&Itemid=7&lang=pl) i zmianę rodzaju i wielkości czcionki przy kategoriach

a_m
15-04-2011, 12:23
napisałeś
styl wyświetlania kategorii a link prowadzi do widoku lista kategorii galerii


Sprawdziłem nie ma takiej opcji pozwalającej na wymuszenie wielkości i rodzaju czcionki css-em szablonu stronywidzisz, nie wiem jak sprawdzałeś - ale tego na pewno nie testowałeś:


#phocagallery a.category {font-size:5em}

bo tylko napisałeś, że sprawdzałeś, a ja napisałem bo nie raz srawdzałem

Tor_
15-04-2011, 13:09
ok.Chciałem wyświetlić listę kategorii i zmienić rodzaj czcionki którą jest opisywana.To wszystko w opisie w miniaturkach wewnątrz każdej kategorii jest czcionka z szablonu strony .Chciałem żeby taka sama pojawiła się w opisie listy kategorii :( szukałem tylko w "ustawienia widoku listy kategorii" Zakładając że to decyduje o wyglądzie mojego opisu listy kategorii
#phocagallery a.category {font-size:5em}
Zgadza się tego nie testowałem bo nie mam pojęcia gdzie powinno się to umioeścić

a_m
15-04-2011, 13:50
np. wkleić do pliku template.css

Tor_
15-04-2011, 14:42
Jezu zadziałało hura :) to jakaś magia .Piękne dzięki teraz wiem o co chodzi.:)

BabaJagNa
14-11-2011, 11:07
Witam,
Dopiero niedawno zaczęłam moją przygodę z joomlą więc może moje pytanie będzie banalne, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi. Dotyczy oczywiście, jak w temacie, Phoca Gallery.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zmienić czcionkę tytułu kategorii w widoku konkretnej kategorii?

Bo rozwiązanie podane powyżej (#phocagallery a.category {font-size: 5em}) zmienia czcionkę ale w tytule kategorii w widoku listy kategorii, a w ustawieniach Phoca Gallery też nie mogę czegoś takiego znaleźć.
Będę wdzięczna za pomoc :)

a_m
14-11-2011, 11:16
tytuł kategorii jest zapewne tytułem strony, więc powinna odpowiadać za niego klasa componentheading, ale bez linka to tylko wróżba, bo szablon może narzucić inną itp

BabaJagNa
14-11-2011, 11:48
a_m, dziękuję, co prawda nie do końca była to odpowiedź na moje pytanie, ale dzięki niej pomyślałam i znalazłam rozwiązanie :)
W widoku kategorii nie jest u mnie widoczny tytuł kategorii tylko opis (który dawałam taki sam jak tytuł i jakoś o tym zapomniałam ;)), zatem wystarczyło w stylach zmienić contentdescription.