PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisanie modułów do konkretnych podstron



Igloczek
16-04-2011, 16:33
Witam!

Mam problem z przypisaniem modułów do konkretnych podstron (wg. J! pozycji w menu).

W zakładce konfiguracyjnej wybieram Przypisanie menu -> Zaznaczone na liście -> I wybraną przeze mnie pozycje.

Po zapisaniu kompletnie nic się nie dzieje. Jedyną działającą opcja jest zastosować moduł do wszystkich podstron.

Dodam że korzystam z Joomli 1.5.23 i zmodyfikowanej templatki (http://www.templatka.pl/pl/joomla-templates/templatka-28.html).

Bazyl
16-04-2011, 16:38
Witaj,

Wyczyść cache przeglądarki, Joomla!.

Igloczek
16-04-2011, 16:48
Wyczyściłem cache wszystkich moich przeglądarek, pliki tymczasowe J! i jest to samo, tz. nie ma nic :/

TLo
16-04-2011, 19:52
Spróbuj zaawansowanego narzędzia: Advanced Module Manager
http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager

Igloczek
16-04-2011, 20:11
Dzięki!
Pełni szczęścia nie ma, bo przypisać do określonej pozycji z menu mi się nie udało. Ale po przypisaniu do konkretnego artykułu ruszyło.

Macie może jakiś pomysł czym to może być spowodowane ?

PeFik
16-04-2011, 20:36
brakiem umiejętności obsługi rozszerzenia, bo u innych działa, czyż nie. Pokombinuj ... cierpliwości.

Igloczek
16-04-2011, 20:42
Nie chodzi mi tutaj o sam "Advanced Module Manager", tylko o przyczynę tego, że do danej pozycji z menu nie mogę przypisać określonego modułu.

Raczej to kwestia nie umiejętnego kliknięcia w "Przypisz do" -> "Wybrane" -> "Nazwa menu", nie jest...

Jola
16-04-2011, 20:57
Witam,
myślę, że kluczowym słowem służącym rozwiązaniu tego problemu jest: "korzystam ze zmodyfikowanej templatki". :)

Igloczek
16-04-2011, 21:01
Usunąłem opcje odpowiedzialne za wyświetlanie jakiś śmiesznych animacji, malutkiego menu i animowanego loga. No i oczywiście w CSS'ach wszystko co odpowiada za layout.

Gruntowniejszych zmian nie robiłem.

Jola
16-04-2011, 21:05
Raczej chodziło mi o to, że szablon może zawierać warunki wyświetlania poszczególnych elementów niezależnie od ustawień Joomla (pozycji menu).

Igloczek
16-04-2011, 21:07
Będę musiał to sprawdzić... Ale nie wiem gdzie oni mogli by taką rzecz zagnieździć w kodzie.

Jola
16-04-2011, 21:22
Najprościej zacząć od sprawdzenia czy pozycja modułu, na której działasz istnieje w szablonie.
Drugi ruch to przełączenie na standardowy szablon Joomla i analiza jak tam to funkcjonuje.

a_m
16-04-2011, 21:42
nie rozumiem tego tematu:

@Igloczek > napisałeś:


W zakładce konfiguracyjnej wybieram Przypisanie menu -> Zaznaczone na liście -> I wybraną przeze mnie pozycje.
Po zapisaniu kompletnie nic się nie dzieje. Jedyną działającą opcja jest zastosować moduł do wszystkich podstron.
masz problem z pozycją w szablonie czy z "zapleczem"?
masz/nie masz poz. w szablonie do której przypisujesz moduł? czy zaplecze wariuje?

Igloczek
16-04-2011, 21:54
Zaplecze działa jak należy. Dany moduł również działa, ale tylko i wyłącznie gdy wybiorę 'pokaż wszędzie'.
Sprawę ratuje wcześniej podane rozszerzenie powłoki Joomli, dzięki któremu mogę przypisać moduł do artykułu.

Po chwili badań stwierdziłem że moduł nie wyświetla się, niezależnie od wybranej pozycji. Tak jak by na "dzień dobry" jakiś warunek nie był spełniony...

Zaraz przetestuje na domyślnej templatce. Szkoda że J! nie ma zintegrowanego sandboxa :)

EDIT. Ciekawa sprawa, ustawiłem templatkę "JA_Purity" jako domyślna dla kilku podstron i też to nie działa...