PDA

Zobacz pełną wersję : BLOG Ale nie jako odnoscnik



czarofnik
29-10-2006, 15:43
Ogolnie chodzi mi o takie cos jak blog ze wszytskich sekcji

tzn wyswietla mi najnowsze newsy !!! np:5pozycji z wstepna wiadomoscia i czytaj dalej

Moge tak zrobic ale umieszczajac link w menu a chcialbym zeby wyswietlalo mi ten blog stronie głownej

dla przykladu mam na srodku NEWS DNIA a podspodem wlasnie 5 najnowszych newsow z krotkim opisem i opcja przejcia czytaj dalej

a moze cos takiego obsluguje jakis modul czy komponent ? !

czarofnik
29-10-2006, 16:00
prawie jak rozwiazanie :)

w sumie nie o takie cos mi chodzilo i jak ktos bedzie wiedzial jednak jak wsadzic bloga to niech napisze ale znalazlem rozwiazanie , wlasciwie to ktos juz mi to na forum podpowiedzial ale nie zabrdzo wiem jak wprowadzac parametry wiec edytowalem plik przez ftp


http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,301/Itemid,35/


moze komus sie przyda wrzucilem na

dnor_param_yn( $filter_intro, "y", @$params->filter_intro );

i pasuje i gra edytuje css i bedzie git

jac02
29-10-2006, 16:36
Usuń z menu standartową stronę startową START i dodaj nowy element Blog, artykuły z sekcji. Ustaw ten element jako pierwszy w menu i będziesz go miał jako stronę startową

zwiastun
29-10-2006, 22:42
do JAC2 = sam sobie usuń, a nie podpowiadaj takich rzeczy mniej doświadczonym. Czytac nie umiesz? Czerwonymi jak byk literami Ci pisze, że tego menu nie można usuwać. Mozesz je sobie przenieść dalej, możesz go nie publikować.

czarofnik
29-10-2006, 23:47
Jemu( lub koledze wyzej, lub uzytkownikowi o nicku) chodzilo zeby nie usuwac a stowrzyc nowy odnosnik i przesunac go wyzej niz START tak zrobilem dobrze wszystko dziala !? :)

a jak masz jakies swoje propozycje to sluchamy?!

szuman
30-10-2006, 03:21
@czarofnik
"mu" czy "jemu"? bo to jest różnica, gdyż "mu" robi krowa. Wiem, że masz dziś urodziny (wszystkiego najlepszego), a ja się na bezczelnego czepiam, ale nie mogę znieść takiego niedbalstwa językowego.

Wracając do tematu, to fajnie, że załapałeś, o co "mu" chodziło. Teraz już wiesz, że pierwsza pozycja w mainmenu jest stroną główną. Pozdrawiam ;)

czarofnik
30-10-2006, 09:55
Wiesz co dzieki za zyczenia :) spoko mozesz sie czepiac tez czesto poprawiam ludzi, ale tutaj nie ma to najmniejszego sensu bo ludzie pisza swoim jezykiem zeby bylo szybciej, ael dbajac o forme jezykowa poprawilem posta. Mam nadzieje, ze jestes zadowolony. Chociaz nie uwazam ze "Mu" jest bledem stylistycznym ale co tam mam dzis urodziny... :) hehe

No mam nadzieje ze masz poczucie humoru, a tak na marginesie to tak i dowiedzialem sie o tym z tego posta. A dzieki forum dowiedzialem sie co to jest wraper, czy sie rozni material statyczny, :) jak zrobic sklad druzyny za pomocą bazy firm i jeszcze kilka innych rzeczy.

Jeszcze jedno caly czas szukam odpowiedzi
na tego posta !! mozesz luknąć >?
a wlasnie widzialem, ze mi odpowiedziales dzieki postaram sie. w nagrode bedziesz pierwszym ktoryzobaczy nowa oslone strony www.ac-milan.pl (http://www.ac-milan.pl)

dzieki "że jesteś" :))))))

jac02
30-10-2006, 19:39
do JAC2 = sam sobie usuń, a nie podpowiadaj takich rzeczy mniej doświadczonym. Czytac nie umiesz? Czerwonymi jak byk literami Ci pisze, że tego menu nie można usuwać. Mozesz je sobie przenieść dalej, możesz go nie publikować.
Bardzo przepraszam, ze nie dla wszystkich wyrażam się jasno. Słowa "usuń z menu" nie muszą wcale oznaczać ani usunięcia mainmenu ani całkowitego usunięcia z niego komponentu startowego. Cóż...chciałem pomóc. Przykre, że spotyka się to z taką reakcją:(