PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy tworzeniu pozycji menu



lukwol
18-04-2011, 17:54
Zainstalowałem Joomla 1.6.2 i podczas, gdy tworzę pozycję menu pokazuje mi się:

Błąd serwera
W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://szczecinskakomunikacja.razit.pl/administrator/index.php?option=com_menus&layout=edit&id=0. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.

Nie wiem w czym jest problem? Instalowałem 2 razy i za każdym jest to samo.

---------- Post dodany 18-04-2011 o 15:54 ---------- Poprzedni post był 17-04-2011 o 19:23 ----------

Czy nikt nie zna na to odpowiedzi? :( Nie wiem co to za błąd i stoję w miejscu ze stroną przez to...

pyziak
18-04-2011, 18:09
Czy nikt nie zna na to odpowiedzi? wiem kto zna : wróżka , tylko pewnie jest zajęta.
Podałeś tyle szczegółów że tylko ona jest Ci w stanie pomóc.

ps. Oczywiście serwer spełnia wymagania potrzebne do instalacji i poprawnego działania Joomla

lukwol
18-04-2011, 18:17
A co mam więcej podać? Podczas instalacji wszystko było OK, że spełnia wymagania... Tworzę nową pozycję w jakimś menu i gdy klikam ZAPISZ to pokazuje mi się błąd taki jak napisałem w pierwszym poście.

pyziak
18-04-2011, 18:35
A co mam więcej podać?
Jak nie wiesz co powinien zawierać post to zajrzyj do Regulaminu Forum, który przy rejestracji zaakceptowałeś jest tam dział : [A] Co dobry post powinien zawierać

lukwol
18-04-2011, 18:52
No dobrze....
Instalacja Joomli 1.6.2 przebiegła bez żadnych problemów. Wszystkie parametry potrzebne do prawidłowego działania podczas instalacji świeciły się na zielono. Mój problem dotyczy zaplecza. Błąd pojawia się przy tworzeniu nowej pozycji menu (nowe menu można zrobić bez problemu), gdy ustawię wszystko, czyli wybiorę Typ pozycji menu itp. i zaakceptuję poprzez naciśnięcie ZAPISZ (pomarańczowy przyciska [haczyk]) przez jakiś czas trwa ładowanie, a potem przeglądarka pokazuje "Błąd serwera", gdzie jest napisane, że nie można załadować strony. Problem występuje w różnych przeglądarkach. Adres strony to: http://szczecinskakomunikacja.razit.pl . Przeinstalowałem Joomla i nadal jest ten sam problem. Na serwerze jest zainstalowane mysql 5.1.49, php 5.3.3, Apache/2.2.16. Czy ktoś może zna rozwiązane powyższego problemu?
Mogę również stworzyć jakieś konto w panelu jeśli ktoś będzie miał chęć głębiej w to zajrzeć. A góry dziękuję!

rkonik
18-04-2011, 19:22
No dobrze....
Błąd pojawia się przy tworzeniu nowej pozycji menu (nowe menu można zrobić bez problemu),

Napisz jak dokładnie tworzysz to menu

pyziak
18-04-2011, 19:28
a mi napisz jaki to hosting

lukwol
18-04-2011, 21:26
To jest forumek.pl. Mam tam też inne konto z Joomla 1.5 i działa bez problemu.

Oto kawałek tekstu tego błędu: PHP Warning: readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in web/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 549, referer: http://szczecinskakomunikacja.razit.pl/administrator/index.php?option=com_menus&view=item&layout=edit

Czy to mówi coś więcej? :)

poek
24-04-2011, 15:10
Mam identyczny problem.
Na tym samym serwerze (webio.pl) mam 3 witryny na J!1.5 i wszystko działa bezproblemowo.
J!1.6.3 zainstalowała się bez problemu, wszystko działa - poza tworzeniem pozycji menu. Klikam zapisz i czekam czekam czekam....i otrzymuję błąd serwera 500 :/
Dodam że mam zainstalowany polski pakiet językowy.

Znalazłem rozwiązanie - a przy okazji chyba błąd w Joomla!

To jest forumek.pl. Mam tam też inne konto z Joomla 1.5 i działa bez problemu.
Oto kawałek tekstu tego błędu: PHP Warning: readdir() expects parameter 1 to be resource, boolean given in web/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 549, referer: http://szczecinskakomunikacja.razit.pl/administrator/index.php?option=com_menus&view=item&layout=edit


W lini tej jest wpis:

while (($file = readdir($handle)) !== false)
Jam na mój gust o jeden "=" za dużo.
Poprawiłem na

while (($file = readdir($handle)) != false) i działa :)

damwoj20
13-06-2011, 22:09
Mam podobny problem w wersji 1.5.23 podczas tworzenia pozycji menu klikam wybierz artykul i pojawia mi sie lista artykułów lecz zadnego nie mogę wybrac ;/ ;/ POMOŻCIE PROSZĘ

lukwol
16-06-2011, 20:41
@poek: Spróbuję ten sposób i mam nadzieję, że pomoże. Dzięki za pomoc! :)


Mam podobny problem w wersji 1.5.23 podczas tworzenia pozycji menu klikam wybierz artykul i pojawia mi sie lista artykułów lecz zadnego nie mogę wybrac ;/ ;/ POMOŻCIE PROSZĘ

W sumie to niezbyt podobny problem, ale dlaczego niby nie może wybrać artykułu, co się dzieje?