PDA

Zobacz pełną wersję : Rezerwacja



gabriel8822756
18-04-2011, 01:38
Witam szukam rozszerzenia rezerwacji miejsc np w hotelu, pensjonacie lub domków wypoczynkowych.
Znalazłem parę na http://extensions.joomla.org ale chciałbym usłyszeć wasze opinie który najlepszy. I czy znajdę coś po polsku?
Dzięki i pozdrawiam

Winnetou
18-04-2011, 10:44
Artio Booking jest ciekawy i do tego dosyć prosty w zarządzaniu, niemniej autorzy w aktualnej wersji coś sknocili bo panel dopisywania odsyłacza w menu się sypie (przynajmniej na mojej testowej wersji joomli).

http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/booking/15786

gabriel8822756
21-04-2011, 17:21
Artio Booking jest ciekawy i do tego dosyć prosty w zarządzaniu, niemniej autorzy w aktualnej wersji coś sknocili bo panel dopisywania odsyłacza w menu się sypie (przynajmniej na mojej testowej wersji joomli).

http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/booking-a-reservations/booking/15786

jest do tego spolszczenie?

kurtz
23-04-2011, 10:27
tylko drobna uwaga. wszystkie te komponenty nie spełniają podstawowych norm prawnych obowiązujących w polsce. w przypadku dokonania rezerwacji poprzez te komponenty fizycznie, taka rezerwacja nie istnieje. główny wpływ na to ma dokument zawieranej umowy, a w tym wypadku jest to paragon fiskalny / faktura + regulamin świadczonej usługi, na którą klient, dokonując rezerwacji on-line zgadza się. dokument generowany przez pay pal nie jest taką umową.

dippaolo
28-04-2011, 11:59
też testuje ten component. Ma może ktoś tłumaczenie, na stronie componentu jest tylko francuski, niemiecki i wloski.

kacper1972
28-04-2011, 12:44
Kilka zdań na temat komponentów do rezerwacji.
Pytanie pierwsze jakie musisz sobie zadać to komponent darmowy czy płatny?
W tym akurat przypadku polecam ci komponenty płatne - niestety. Dlaczego - robiłem system rezerwacji dla gabinetów lekarskich, najpierw na darmowych - porażka, Kupiłem płatny - masz np. suport online na meila i tp. Chcę powiedzieć że przewaga płatnych komponentów tkwi w możliwościach konfiguracji.

Osobiście polecam ci to:
BooKiTGold


wg mnie rewelka za 49 EURO dostajesz dożywotnie wsparcie, dożywotnią możliwość aktualizacji, instalacje na nieograniczonej ilości domen - 200 PLN to niewielka kwota zważywszy na to, że wspierasz rozwój dobrych produktów.
System ma wszystko co jest wg mnie potrzebne - definiowanie pokoi (domków), kwater.
System wyszukiwania - rewelka
Powiadomienia, kupony promocyjne.
Możesz dodać dodatkowe usługi do rezerwacji jak np śniadanie, parking i tp to może mieć opłatę i doliczy do rachunku.

Dla Kurtza

Masz racje dokonanie transakcji powinno nieść za sobą wydanie umowy np Paragon Ale samo dokonanie rezerwacji nie jest automatycznym dokonaniem transakcji. W tym przypadku deklarujesz ze chesz zając dany czas, miejsce. Jeśli klient dokona płatności przez PayPal to ty masz obowiązek wystawić PARAGON, ale są wyjątki - dostałeś u fryzjera paragon - czy on ma kasę fiskalną????? Powinien ten przychód oczywiście ująć. Generalnie chodzi mi o to, ze system rezerwacji ma udogodnić klientowi samodzielny wybór czasu i miejsca.

Oczywiście może to zrobić przez telefon zapytać sie Pani recepcjonistki czy taki pokój jest wolny i wysłać przedpłatę - co na to prawo. Bo właśnie tutaj ciebie nie rozumiem KURTZ - rezerwowałem dużo hoteli, dla siebie rodziny i wpłacałem zaliczkę zarówno w Polsce jak i zagranicą - dopiero podczas wyjazdu rozliczałem sie i dostawałem fakture czy paragon na miejscu, płaciłem też z góry i z dołu.
Prośba jak byś jaśniej napisał w czym jest problem - jeśli dokonam rezerwacji i wpłaty np dokonam na miejscu, jeśli dokonam rezerwacji i zwykłym przelewem wyślę zaliczke. Jak jest różnica pomiędzy rezerwacją hotelu on-line a telefoniczną. i płaceniem za nia zwykłym przelewem i odebraniem faktury na miejscu.

pz

dippaolo
28-04-2011, 13:09
Zgadzam się, że płatne są lepsze. Ale niestety, potrzebuje komponentu do rezerwacji kortu tenisowego gdzie płacimy za godzinę a nie za dobę, dodatkowo cena godziny zależy od pory dnia oraz czy jest to weekend, dzień wolny itp. Przekopałem parę komponentów, na początku idealny i prosty był JONGMAN ale zleceniodawca zażyczył później sobie system płatności on line z automatycznym zarezerwowaniem danej godziny. Najrozsądniejszy wydaje mi się Artio booking, trzeba tylko przetłumaczyć przerobić graficznie pod swoją templatkę i dodać system płatności i z płatnościami będę miał największy problem, ale do odważnych świat należy :) Chyba, że coś przeoczyłem i jest coś lepszego do rezerwacji godzinowej? może być płatne.

kacper1972
28-04-2011, 14:09
Jak szukasz systemu o takich parametrach to wg mnie najlepszy jest
Appointment Booking Pro

W tym programie rezerwujesz czas w danym miejscu. Czyli czas użytkowania kortu, który jest zasobem. W tym przypadku mogę ci pomóc bo mam licncje na ten program i wersje 2.01 mam osobiście przetłumaczoną. Tylko stronę frontową ale i bardziej w kontekście gabinetów lekarskich. Masz możliwość realizować płatności tylko przez PayPal lub wybrać prostą rezerwację. Problemem są różne ceny za godzinę ale chyba wiem jak to obejść, poza tym suport to błyskawica nawet na meila, nie próbowałem podłączać tego pod płatności.pl nie miałem takiej potrzeby.

Generalnie na temat użyteczności rezerwacji jest kilka szkół - nie ma uniwersalnego systemu.
Ja wyznaję zasadę że rezerwować można każdy zasób od czasu po towar - ale pytanie co jest istotne dla klienta końcowego który będzie z niego korzystał i co sprzedajemy. Wszystkie wizyty na godziny jak sauna, lekarz, fryzjer to rezerwacja czasu w danym miejscu - może to byc internet i można rezerwować konsultacje on-line w danym czasie. Dalej możesz rezerwować miejsce ale czas jest pochodna czyli rezerwujesz pokój w hotelu w danym czasie.
W pierwszym przypadku klient wybiera miejsce w danym czasie wyżej czas w danym miejscu. Kort tenisowy to wg mnie rezerwacja czasu w danym miejscu. Dla uzupełnienia możesz rezerwować też towar ale to zupełnie inna bajka. Stad ten program ci polecam.
To tak bardzo ogólnie
pz

dippaolo
28-04-2011, 14:34
Zerknę jeszcze raz w ten komponent w tygodniu i obadam czy będzie lepszy. W razie pytań/problemów zwrócę się o poradę.

kurtz
29-04-2011, 09:34
sorry, że dopiero teraz.

problem jest trochę złożony. dotyczy ustawy o ochronie konsumentów, projektu jej noweli, itd. musiałbym bardzo długi post napisać wyjaśniając przyczynę. projekt zaostrza zobowiązania obu stron i nakazuje ich doprecyzowanie.

chodzi o to, że oferując usługę przez internet, bez względu na to czy jest to pokój hotelowy, wynajęcie roweru, itd obie strony muszą zgodzić się na konkretne warunki. poza tym, rezerwacja on line nie stanowi już tylko chęci dokonania rezerwacji, ale jej fizyczne dokonanie. w tym wypadku każda ze stron godzi się na jej reguły i ... jest to podstawa ewentualnych, wzajemnych roszczeń.

dlatego zintegrowane z tymi dodatkami bramy płatnicze nie gwarantują wraz z formalnym zawarciem umowy wydrukowanie jej warunków co jest wymogiem.

co innego, jeżeli traktujemy funkcje komponentu jako zabawkę. niemniej jednak, klienci są różni a prawo jest prawem. do roli przedsiębiorcy należy dostosować się do niego, a klient ... ma prawo skorzystać z niego w każdej chwili. klienci są b. wrażliwi w dzisiejszych czasach.

nie ma do rzeczy tutaj nic kasa fiskalna. klient fizycznie dokonujący rezerwacji w miejscu wykonania rezerwowanej usługi, ma bezpośredni wgląd do regulaminu świadczenia takich usług, a dokonanie jej [ umowy ] na miejscu jest jego formalną akceptacją.

kacper1972
29-04-2011, 15:57
Dzięki,

Skoro fiskus tutaj nie ma nic do powiedzenia to rozjaśnia mi już sprawę, bo moja księgowość "wybałuszyła oczy" na to i zaraz zaczęły się pytania o to w jakiej to ustawie i tp.
Trzeba będzie zgłębić problem

POzdrawiam

kdbts
29-04-2011, 16:16
Kilka zdań na temat komponentów do rezerwacji.
Pytanie pierwsze jakie musisz sobie zadać to komponent darmowy czy płatny?
W tym akurat przypadku polecam ci komponenty płatne - niestety. Dlaczego - robiłem system rezerwacji dla gabinetów lekarskich, najpierw na darmowych - porażka, Kupiłem płatny - masz np. suport online na meila i tp. Chcę powiedzieć że przewaga płatnych komponentów tkwi w możliwościach konfiguracji.

Osobiście polecam ci to:
BooKiTGold


wg mnie rewelka za 49 EURO dostajesz dożywotnie wsparcie, dożywotnią możliwość aktualizacji, instalacje na nieograniczonej ilości domen - 200 PLN to niewielka kwota zważywszy na to, że wspierasz rozwój dobrych produktów.
System ma wszystko co jest wg mnie potrzebne - definiowanie pokoi (domków), kwater.
System wyszukiwania - rewelka
Powiadomienia, kupony promocyjne.
Możesz dodać dodatkowe usługi do rezerwacji jak np śniadanie, parking i tp to może mieć opłatę i doliczy do rachunku.

Dla Kurtza

Masz racje dokonanie transakcji powinno nieść za sobą wydanie umowy np Paragon Ale samo dokonanie rezerwacji nie jest automatycznym dokonaniem transakcji. W tym przypadku deklarujesz ze chesz zając dany czas, miejsce. Jeśli klient dokona płatności przez PayPal to ty masz obowiązek wystawić PARAGON, ale są wyjątki - dostałeś u fryzjera paragon - czy on ma kasę fiskalną????? Powinien ten przychód oczywiście ująć. Generalnie chodzi mi o to, ze system rezerwacji ma udogodnić klientowi samodzielny wybór czasu i miejsca.

Oczywiście może to zrobić przez telefon zapytać sie Pani recepcjonistki czy taki pokój jest wolny i wysłać przedpłatę - co na to prawo. Bo właśnie tutaj ciebie nie rozumiem KURTZ - rezerwowałem dużo hoteli, dla siebie rodziny i wpłacałem zaliczkę zarówno w Polsce jak i zagranicą - dopiero podczas wyjazdu rozliczałem sie i dostawałem fakture czy paragon na miejscu, płaciłem też z góry i z dołu.
Prośba jak byś jaśniej napisał w czym jest problem - jeśli dokonam rezerwacji i wpłaty np dokonam na miejscu, jeśli dokonam rezerwacji i zwykłym przelewem wyślę zaliczke. Jak jest różnica pomiędzy rezerwacją hotelu on-line a telefoniczną. i płaceniem za nia zwykłym przelewem i odebraniem faktury na miejscu.

pz

Witam a czy jest dostępne spolszczenie do tego komponentu?

gabriel8822756
29-04-2011, 16:20
Ogolnie fajnie by było jak byście np. podpowiedzieli jakie sa komponenty rezerwacji po polsku...

kurtz
29-04-2011, 18:09
Dzięki,

Skoro fiskus tutaj nie ma nic do powiedzenia to rozjaśnia mi już sprawę, bo moja księgowość "wybałuszyła oczy" na to i zaraz zaczęły się pytania o to w jakiej to ustawie i tp.
Trzeba będzie zgłębić problem

POzdrawiam

ale my tutaj nie rozmawiamy o księgowości tylko o ochronie konsumenta i o umowach zawieranych na odległość.

kacper1972
30-04-2011, 20:39
Rozumiem - w pierwszym momencie zrozumiałem Twoją wypowiedź jako problem z fiskusem. Cóż wiecznie się czegoś dowiadujemy.

Panda1
16-09-2011, 10:27
Czy komponent BooKiTGold używałeś właśnie do rejestracji przy gabinetach lekarskich? Bo ja właśnie szukam komponentu, który spełniałby takie wymagania. Strona jest lakarza który chciałby miec możliwość rezerwacji wizyt na stronie dla pacjentów.

---------- Post dodany o 08:27 ---------- Poprzedni post był o 08:26 ----------

kacper1972
19-09-2011, 07:38
Nie BooKiTGold to komponent do rezerwacji miejsc w hotelach, i nie da się go przerobić na system do rezerwacji wizyt, inna filozofia działania, do budowy systemów rezerwacji dla gabinetów lekarskich, dentystycznych najlepszy pod Joomle jest wg mnie Appointment Booking Pro! - płatny ale niezły kombajn.