PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy komponent - test bezpieczeństwa



Dr_S
18-04-2011, 12:03
Witam wszystkich.

Właśnie jestem w trakcie tworzenia, a raczej kończenia komponentu.

Jest to prosty katalog stron/firm z polskimi opcjami płatności (przelewy24 lub dotpay).

Pewnie powiecie, że są gotowe jak SOBI2 itp., jednak ten jest napisany dokładnie tak, jak chcę i z tymi funkcjami, które potrzebuję. SOBI to zbyt duży kombajn, a poza tym trochę za dużo w nim ajax-a, co nie zawsze jest przydatne.

Wiele się słyszy o lukach w zabezpieczeniach komponentów i ewentualnych późniejszych łatkach. Szczerze mówiąc nie wiem, jakie metody mają ewentualni hakerzy, więc moje pytanie: gdzie mogę wysłać/zamieścić taki nowy komponent w celu przeprowadzenia przez osoby obeznane testów bezpieczeństwa?

Jeśli zamieszczę go tutaj, to pewnie wiele osób zaraz zacznie używać go na gotowych stronach i w mogą wystąpić problemy, więc wolałbym na razie powstrzymać opublikowanie do czasu stwierdzenia, że komponent jest ok.

alex51
18-04-2011, 13:38
Sugerowałbym nie zamieszczać w załączniku na forum, lecz wstawić w naszej plikowni pliki.joomla.pl z jednoczesnym zastrzeżeniem, że komponent jest w wersji testowej i dać możliwość pobierania zainteresowanym. Można też dodać prośbę o wyrażania swoich opinii o funkcjonalności tego komponentu.