PDA

Zobacz pełną wersję : błąd aktualizacji -> uszkodzenie witryny



dasioo
18-04-2011, 13:42
witejcie joomlowcy!
Czy może ktoś próbowal aktualizacji joomli do 1.6.2??
Ja zrobilem i w trakcie wyskoczyło takie cos:

-1 - Nieznany błąd

Kopiowanie nie powiodło się

Wróć na pulpit
Jak wróciłem to już część strony jest po angielsku a pola w formularzu kontaktowym wyglądają tak:

COM_CONTACT_FORM_LABEL
COM_CONTACT_CONTACT_EMAIL_NAME_LABEL *

Email *

COM_CONTACT_CONTACT_MESSAGE_SUBJECT_LABEL *

COM_CONTACT_CONTACT_ENTER_MESSAGE_LABEL *

COM_CONTACT_CONTACT_EMAIL_A_COPY_LABEL

Stronke przywrocielem backupem sprzed 2 dni wiec nic nie stracilem a dziala. Ale teraz sie boje ponownego update... Czy ktos mial jeszcze problemy??


Dodam jeszcze, że wypróbowałem sposób ręczny, tzn ściągnąłem paczke 1.6.1_to_1.6.2 na dysk i podałem w zapleczu ścieżke instalatorowi ale po chwili wywalił następujący błąd:


JInstaler: :Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML
Tak jakby w paczce brakowało tego xml'a no i go tam nie ma faktycznie a ma byc??
Paczka oczywiście z oficjalnej strony Joomli

seba.adm
18-04-2011, 18:57
Czy aktualizację robiłeś za pomocą odpowiedniej -->łatki aktualizacyjnej (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5865) ? Po aktualizacji wrzuć pakiet języka polskiego dla Joomla! 1.6.2 (http://forum.joomla.pl/showthread.php?51814-J%C4%99zyk-polski-dla-Joomla-1.6.2)

dasioo
18-04-2011, 19:10
tak to była ta łatka: "Joomla_1.6.1_to_1.6.2-Stable-Patch_Package.zip"

---------- Post dodany o 17:10 ---------- Poprzedni post był o 17:01 ----------

właśnie zainstalowałem pakiet językowy i już formularz wygląda OK,
jeszcze podaje komunikat po angielsku jak pomylę email:

Invalid field: Email
Natomiast na zapleczu widać teraz wersje 1.6.2

Joomla!® jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej. Wersja 1.6.2

Więc nie wiem już sam co jest grane? Pisało że nie mogło zaktualizowac a podaje wersje tak jakby zaktualizowana, do tego jeszcze ten angielski komunikat.
Coś mi podpowiada żeby sformatować konto i zainstalować 1.6.2... Tylko czy można jakoś przenieść serwis?

seba.adm
18-04-2011, 19:15
Można. Komponent Akeba Backup (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606) załatwi sprawę przeniesienia.

dasioo
18-04-2011, 19:33
Dzięki, ten " Akeba Backup " to jak widzę duuuży komponent. Ponad 140 stron dokumentacji.
Czy taki "przeglądacz" jak ja poradzi sobie z nim? Będę próbował, napiszę jaki efekt.
Pozdrawiam

Jola
19-04-2011, 01:17
Witam,
kopiowanie nie powiodło się może oznaczać, że nie wszystkie pliki zostały prawidłowo skopiowane, tzn. część tak a część nie. Stąd to zamieszanie na stronie.
Łatkę aktualizacyjną nie instaluje się za pomocą instalatora tylko nadpisując istniejące katalogi i pliki.

piasek83
20-04-2011, 20:03
to ja powiem Ci coś lepszego. Mam wersje 1.6.1 - pojawia mi się w aktualizacjach wersja do zaktualizowania 1.6.3
Jak daje aktualizuj wywala błąd i KASUJE! wszystkie pliki z folderu w którym znajdowała się strona...